Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy ha mi nem...

Normális hogy ha mi nem tartunk semmilyen ünnepet?

Figyelt kérdés

karácsonyt,születésnapot,névnapot,húsvétot,semmit.Én így nevelkedtem fel hogy nekünk soha nem volt fánk meg semmi.

Ha anyámat megkérdeztem hogy mi miért nem tartunk semmilyen ünnepet,akkor ő azt mondta hogy így is úgyis megkaptunk mindent ahhoz nem kell a karácsony meg semmilyen ünnep.Mivel már van egy kislányom,próbálom bevezetni neki hogy ő ne így nevelkedjen,de anyám miatt elég nehéz.


2013. ápr. 10. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem normális, de elfogadható. Van akinek az ünnepek semmit nem jelentenek. Van akinek csak azért jelent valamit mert tudja hogy egy kisebb vagyon tárgyat fog kapni.. Van akinek azért jelent az ünnep valamit mert ilyenkor boldoggá teszi hogy felköszöntik, hogy készülődhet rá, hogy mosolyog mert ünnepelni fog..

A gond inkább az, hogy nagyon sokan már csak az anyagi részét nézik az ünnepeknek. Nem az a fontos hogy a család vagy barátok összejöjjenek, beszélgessenek, tortát egyenek hanem az hogy mit kapok anyutól, megkapom-e laptopot aputól, megveszik-e a kocsit nekem???

Én ezért nem tartok például olyan ünnepeket ami majmolásról vagy pusztán csak pénzlehúzásról szól. (valentin, halloween)

2013. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nehéz? Te veszel neki ajándékot, felköszöntöd, ünnepeltek, ehhez nem kell anyukád.

Ha ő nem akar részt venni benne, nem kell, de a gyereket szerintem kár megfosztani az ünnepek hangulatától.

Anyukád így akarta annak idején, te meg most máshogy, kész. Ha ő ezt nem érti meg, neki nem kell ünnepelni.

2013. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Párodéknál se volt?

Vele együtt próbáld,könnyebb.


Pároméknál se szokás,nálunk igen.

Így nekem kellett megszerettetni vele az ünnepeket.

feldiszitett lakás olyankor,gondosan kiválasztott ajándék (és részemről nagy mosoly akkor is ha nem épp ajándéknak valóval ajándékozott meg)


A net tele van ötletekkel,ird fel szépen lapra hogy mik tetszenek aiket megvalositanál,kezdj neki időben és jó lesz.

2013. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen normális
2013. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fura, de, ha nektek így volt jó... Mindenki úgy él, ahogy akar - feltéve persze, hogy ezzel nem zavar indokolatlanul másokat.


De, ha emiatt nektek rossz volt, és hiányoznak a szép emlékek (amit nagyon megértenék, mert nekem fontosak ezek a dolgok), akkor nem normális, hanem rossz, és megfosztottak titeket ettől. Nagyon sajnálom. :(


Próbálj meg saját tradíciókat kialakítani, olyanokat, amik nemcsak a kislányodnak lesznek szép emlékek, hanem számodra is!

2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A páromék tartják.Így mindig náluk töltjük a karácsonyt.

A lányomat nem is szeretném megfosztani ettől.Elég ha engem megfosztottak az ilyen élményektől.Amit nagyon sajnálok hogy kimaradt az életemből.Úgy vagyok vele hogy most már a kislányommal bepótoljuk ezeket a dolgokat. :)

2013. ápr. 10. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális,de azt csinál anyukád amit akar.Külön család vagytok,külön megtartjátok és kész.
2013. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szerintem ez nem normális. Olyan hülye dumának tartom ezt az " úgyis megkaptál mindent" című szöveget. Más is megkap nagyjából mindent, de az ünnep nem erről szól csak, nem csak ajándék van. A közös sütés, készülődés, húsvétkor a tojások keresgélése nagy örömet okoz egy kis gyereknek.

Attól hogy anyukád ilyen korlátolt volt, te még nyugodtan tarthatod az ünnepeket. Igaza van annak aki azt mondja külön család vagytok.

2013. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!