Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok egy olyan...

Mit csinálnátok egy olyan nagyival, aki különbséget tesz a két gyerek között (örökbefogadott és vérszerinti)? Megkeseríti az életünket

Figyelt kérdés

Anyósom nálunk él pár éve, mert elváltak, hitelt vett fel, nincs pénze. Korábban nem volt semmi gond vele, nem mondom, hogy ez álmaim élete, hogy velünk él, de más megoldás nincs. 6 éve örökbefogadtunk egy kisfiút, majd 1,5 éve mégis született egy vérszerinti, meglepetés baba. Míg nem volt a kicsi, addig anyósom is szerette a nagyot, biztos most, de látványosan különbséget tesz. Ezerszer kértük már hogy ne tegye, korábban a férjemre hagytam, de mostanában nálam is kezd elszakadni a cérna. Most jönnek elő a nagyban is kérdések, amúgy is meg kell birkóznunk a kis lelkével, nem tesz jót hogy már ő is érzi, megfogalmazza, hogy anyósom a kicsit jobban szereti, és hogy ennek mi az oka. Állandóak a veszekedések közte és a férjem között, utána pár napig odafigyel, de kezdi előröl a kivételezést. "kirakni" nem tudjuk, de már néha ezt is kinézem a férjemből. Őt tényleg nagyon zavarja, hogy ilyen az anyja, pont az anyja, mikor mindenki más egyformán tekint a két gyerekre.

Valamit tudnátok ajánlani? esetleg egy vonalat amin elindulhatunk vagy könyvet, akármit.

Itt vagyunk, évekig küzdöttünk, vártunk gyerekekre, most megvannak mégis állandó feszültség az életünk.


2013. ápr. 10. 11:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Akkor ne vaciláljatok ha lépni kell.

Ne tedd tönkre a kisfiút,bőven elég lesz neki feldolgozni hogy ő örökbefogadott gyerek.

2013. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy szeretnénk kihajtani ezt a pénzt az ablakon, csak tényleg szeretnék békében élni, illetve nem akarom hogy emiatt sérüljön a fiam. Tényleg már most vannak olyan kérdéseire amire csak később számítottunk, és nem biztos hogy korának megfelelő válaszokkal állunk elő. Régen azt hittük elég a szeretet és minden rendben lesz a kis lelkével de nem olyan egyszerű ez mint ahogy gondoltuk.
2013. ápr. 10. 13:56
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tesz különbséget? Viselkedésben? Vagy a kicsi többet kap?
2013. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Keresétek fel a gyámügyet vagy a nevelési tanácsadót ott biztos van olyan terápiás csoport ami az örökbefogadók családtagjaival foglalkozik pont az ilyen estek miatt.

Lehet úgy érzi anyira véditek a nyagyott hogy a kicsi szorúl háttérbe és túl kompenzál.

2013. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%
Legközelebbi esetkor nem kell vitatkozni, hanem megmondani, hogy egy hónapja van hogy elköltözzön.
2013. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Én a gondoskodj a szüleidről, mert ők is gondoskodtak rólad elv híve vagyok, de ha nem képes változtatni a magatartásán, minél előbb el kell távolítani a gyerektől, mielőtt komolyabb lelki károkat okozna(!), ami kihatna a fejlődésére.

Szerintem.

2013. ápr. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
44%
ő él a más lakásában Neki kell alkalmazkodnia! És elnézést hogy ezt mondom, de az ilyen ember nem tud semmit a lélekről? Hogy ez milyen hatással van a csöpp gyerekre? Én kitenném és nem azéárt mert nincs szivem, de és most ismáét bocsánat- egy gyereknek több vesztenivalója van mint neki, a gyereket védjétek!
2013. ápr. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
86%
A mi családunkban is volt ilyen, bár az idősebb korosztályban, én csak a mesélésből tudom. Ott az anyuka újraházasodott, és az új anyósa a régi gyerekét nem szerette, csak az újat. Pl. ha jött és hozott csokit, mindig csak az egyik gyereknek hozott. Mit csinált erre az anyjuk? Kettétörte, és az egyik felét az egyik, a másikat a másik gyereknek adta. Ezt azért írtam le, hogy lásd, mennyit számít a te hozzáállásod: a gyereknek nem a nagyi, hanem te vagy a fontos, ha te igazságos vagy, a nagyi nem tud törést okozni a gyerek lelkében.
2013. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!