Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a lányom nem...

Normális ha a lányom nem látja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

20éves és itthon alig csinál valamit, heti 3 napot megy iskolába, délutánra, és olyankor még úgysem mert az egész délelőtt elmegy a készülődéssel.

Mindennap 9kor ébred mintha ez lenne a kötelező!

Ha már elkezdek ordíbálni hogy elegem van mindig azt mondja hogy szóljak neki, de ha kérdezi hogy kell segíteni miért mondom hogy nem stb ezek nem érvek, mosogatás, sepregetést takarítást egy óvodás megcsinálja!


2012. dec. 16. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
88%
És miért fájna neki mondani, hogy mit csináljon? Vagy amikor kérdezi, hogy mit segítsen, akkor miért mondod, hogy nem kell?
2012. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom is ilyen,20 éves.

Ha nem mondom neki,nem csinál semmit.

Ha mondom neki szóban elfelejti.

De ha leírom lapra akkor 5-ből 3 feladatot megcsinál.

Remélem kinövi.


De ha rájön az 5 perc,akkor kitakarítja magától az egész házat,bekapálja a kertet és összedob egy 3 fogásos vacsorát.

Szerintem kedvfüggő.

2012. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
42%
Nem normális. Egyszerűen elkapattad.
2012. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
79%

mások az igények... valaki mindennap felsöpör, valaki egy hónapban egyszer érzi úgy hogy kéne

én is szívem szerint egyszer takarítanék itthon egy hónapban de akkor mindent.

kolis is voltam ott se volt másként, szobatársaim is ugyanígy voltak

mosogatni mindig azt az egy tányért mosom el magam után amiből ettem + amiben készítettem az ételt, felelsegesen nem koszolok össze semmit.

inkább leöblítem a merőkanalat és úgy nyúlok a másik ételhez minthogy mindig újat vegyek elő.

szerintem a régi generációk kórosan rendmániások és vérmesen szigorúan veszik ezt a takarítás-mizériát.

nincs értelme ezen rágódni és összevitatkozni.

valószínű, te érzed többször igényét a tisztogatásnak mint ahogy szükség lenne rá

na most jönnek a 40-50es háziasszonyok és élvezettel, jól lepontoznak :D

2012. dec. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
80%

ha óvodás korától nem tanítottad meg neki, mik a feladatok otthon, már késő ordibálni vele.

Leültök, megbeszélitek, hogy napi 1* mosogasson, mondjuk délután, vigye ki a szemetet naponta és seperjen fel minden nap, hetente meg locsolja meg a virágokat, a szobáját meg tartsa rendben. Ennyit meg tud csinálni és segítség neked is.

2012. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
81%

Tesóm munkanélküli, hozzánk költöztette a pasiját, és nem csinál meg itthon semmit. 28 éves lesz mindjárt.

Most lépj, ha akarsz valamit még tőle az életben!

2012. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
84%
igazad van 4-es, anyám korosztálya sikál egész nap, míg be nem sötétedik, mert a jó háziasszonynál ragyog a lakás. De minek, inkább ülne le pihenni, kibírja a konyhaszekrény, ha nincs minden héten lemosva.
2012. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
80%

Amit annak ideján elsunnyogtál a nevelésböl azt most kell bepótolnod. Ha eddig nem volt feladata akkor ne várd hogy most meglásson ezt azt, föleg most mikor ennél sokkal komolyabb dolgok körül forog az agya.

Adj neki konkrét feladatokat, amik csak hozzá tartoznak, ezt ő úgy organizálja ahogy akarja, csak legyen meg, mert te erre számitasz.

2012. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg, ha megkérdezi, hogy mit segíthet, miért mondod azt, hogy nem?!

Szerintem a lányod már úgy van vele, hogy neked úgyse jó semmi, akkor inkább már nem is csinálja.

A néma anyának gyerek sem érti a szavát! Ne ordibálj, hanem kérd meg, hogy mosogasson el, vagy vasaljon ki.

Kommunikáció.

2012. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
89%

Nem úgy nevelted, hogy meglássa, vagy hogy örömmel csinálja. Nem dicsérted, amikor valamit elvégzett, így most nem látja értelmét, mert nem érzi fontosnak, hogy ő végezze el. Te úgyis megcsinálod, ha nem bírod nézni.

Kicsit késő észbekapnod, nem ordítozni kellene vele, hanem régebben úgy "tanítani", hogy öröm legyen neki, pl. kicsi kora óta sok-sok dicsérettel.

De ez hogyan csak most derült ki? Ezek szerint eddig evidens volt, hogy nem kell neki csinálni, most meg elvárod tőle.

(tudod, ha egy gyerek nem köszön a szomszéd néninek, az nem az ő hibája, hanem azé, aki nem tanította meg köszönni - ha érted a párhuzamot)

2012. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!