Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat kérek a férjemtől...

Túl sokat kérek a férjemtől azzal, hogy legalább maga után végezze el a házimunkát?

Figyelt kérdés
Vidéken dolgozik, így csak hétvégente tudunk találkozni, de akkor sem tudunk együtt lenni, közös programot tervezni, mert én bevásárolhatok neki, moshatok, főzhetek, takaríthatok utána, mivel ő hétközben semmit nem csinál. Van 2 gyermekünk is, jó lenne négyesben is valami programot csinálni, de arra sincs idő, mert a vasárnap a haveroké. Már kértem, hogy kicsit változtasson a hozzáállásán, de szerinte ez így természetes. Fél éve mennek így a dolgok és már kezd nagyon elegem lenni ebből, ráadásul úgy érzem, ez így túl kényelmes neki, ezért nem is nézelődik hozzánk közelebb eső állás után.
2013. febr. 18. 07:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
5%
Ne haragudj, de miért kellene neki végeznie a házi munkát ha hétközben dolgozik es az a két szabad napja van a heten? Mondjuk az egyik napot lehetne négyesben tölteni, de nyilván a barátokra is szükség van.
2013. febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Ja, persze, a feleségnek nincs szüksége se barátokra, se szabadidőre, gondolom ő is dolgozik, plusz ott a két gyerek és a házimunka.
2013. febr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én is dolgozok hétközben, mégis mindig rám marad az a munka is amit amúgy meg tudna csinálni. Nekem nekem nem járna egy kis pihenő? Én hétvégi pihenés helyett vakarhatoma az edényekbe belepenészedett ételmaradékot.
2013. febr. 18. 07:13
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez kegyetlenül őszinte lesz, de hát ez a véleményem: neki ez így kényelmes, és ha igényelné a társaságotokat (gyerekek+te), akkor eleve nem állna fenn ez a helyzet. Kész. Ezen túlmenően nincs miről beszélni. Itt nem a házimunka végzéséről van szó, hanem annál sokkal mélyebb dolgokról, amint Te egyedül nem fogsz tudni változtatni, mert neki így jó, neked meg nem. Nem fogtok közös nevezőre kerülni.
2013. febr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
megnősült?Meg.van 2gyereke?van.Akkor a 2szabad napján segítsen az asszonynak,több idejük legyen négyükre.Nem a haverok.A penészed dobozait meg huzd a fejébe
2013. febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Gyanítom, hogy a férjed korábban sem volt egy családcentrikus házitündér, és nem a fél éve tartó vidéki heteléstől lett ilyen. Mit lehet erre mondani? Előbb kellett volna gondolkozni, hogy kihez kötöd az életedet két gyerekkel...:-(
2013. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
9%

Még ha dolgozol is hétközben, a házimunka nagy részét esténként el tudod végezni te is. Sőt, még be is tudsz vásárolni. A hazahozott ruháit bedobod a gépbe, és magától kimossa. A koszo edényeit beéztatod, majd fél óra alatt elmosogatod. Ha nincs otthon hétközben, és hét végén sem, akkor mit kellene utána takarítanod?

Anyáink is ezt csinálták. Pedig akkor még nem voltak multik, ahol egyezerre megkaptak mindent. Sőt, sok helyen még kocsi sem volt, és cipelhették, amit vásároltak. Nem voltak háztartási gépeik, még is rendben tudták tartani a háztartást.

Még arra is volt idejük, hogy néha összejöjjenek a barátaikkal.

Csak jól be kell osztani az időt.

A pároddal pedig csináljatok szombaton vagy vasárnap délelőtt közös programot, ha a délután a haveroké.

Nyugodtan, nem veszekedve kellene ezt megbeszélnetek.

2013. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

4-sel értek egyet. Ha annyira fontos lenne neki, h veletek is töltsön időt, akkor néha lemondaná a vasárnapi programot a haverokkal. Vagy azt mondaná, hagyd a fenébe a bevásárlást, most menjünk el ide meg ide, majd vasárnap megcsinálod, én meg vigyázok a gyerekekre. Szóval csak szervezés kérdése, h mindenki jól járjon.


Ne haragudj, lehet többet látok bele, mint ami, de olyan pasik szoktak így viszonyulni a családjukhoz, akik nem akarták a gyerek(ek)t, csak lettek. kész tények elé állították őket, h márpedig te apa leszel X idő múlva és pont. Vagy addig nyaggatták őket a gyerektémával, míg nagy kínjában rábólintott, de hát ennek meg is van az eredménye.

Kérdező, nálatok fennáll valamelyik eset? Mert akkor nem tudsz mit csinálni.

2013. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
37%

Két dolog. Egy. Tegyük most félre, hogy neked is vannak igényeid. Ha szombaton lennétek együtt a gyerekekkel négyesben, és vasárnap menne a haverokkal, akkor te vasárnap el tudnád végezni utána a házimunkát, nem? Ezt csak azért kérdezem, mert nem értem, hogy ha szombaton lehetnétek együtt és vasárnap úgyse, akkor miért így csinálod.


Kettő. Szerintem is így kényelmes neki. Az egy dolog, hogy mosol rá, ezt még én is bevállalnám. De nem mosogatnék utána. Maradjon csak ott a koszos edény, előbb-utóbb kénytelen lesz megoldani, ha már nincs több tiszta. Kosz van? Maradjon kosz. Szombat reggel szépen berakod a ruhákat a mosógépbe, beindítod, aztán elmentek négyesben valahova (vigyetek szendvicset, akkor nem kell főzni). Megjöttök délutánra, addigra kész a mosógép, akkor kiteregetsz meg ilyesmi.


Tehát nyilván elfogadhatatlan ez az állapot, de ez csak attól van, hogy hagyod. Mint amikor egy anya folyamatosan panaszkodik, hogy a fia rendetlen, de azért hetente kétszer rendetrak és takarít a gyerek szobájában.

2013. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%
Szerintem meg kellene beszélnetek a dolgokat. Sorry, de nekem úgy tűnik nem igazán vagytok egy család. Nekem nem ez a családmodellem. Annak ellenére, hogy nincs otthon kellene, hogy segítsen. Mindent meglehet beszélni! Egy kapcsolat azért kapcsolat mert mindkettőnek jó! Ha az egyiknek nem, akkor meg kell beszélni, mert ez így nem vezet jóra!
2013. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!