Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy édesanyám...

Mit tegyek, hogy édesanyám szeressen annyira, hogy ilyet ne tegyen velem?

Figyelt kérdés
Anyukám állandóan bánt. Szavakkal és testileg is. Mindig azt mondja dögöljek meg, megöllek vagy bárcsak ne születtél volna meg. :(
2013. ápr. 10. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen "anyával" foglalkozni csak felesleges időpocsékolás.
2013. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.Egy ANYA mindig, minden körülmények közt FELTÉTEL NÉLKÜL szereti gyermeké.Amennyiben ez nincs meg, te a fejed tetejére is állhatsz sajnos.Változni nem fog, de a te személyiséged sokat sérül a kísérleteid során.Egy életre önbizalomhiányos leszel, ha úgy gondolod meg akarsz neki felelni és erre fordítasz energiát.Nem éri meg.Egy életed van.Magaddal foglalkozz, magadat szeresd és azokat akik viszonozzák.
2013. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Apukám elhagyott és rajta kívül nincs senkim. Különösképpen testvéreimre sem számíthatok. 16 éves vagyok még.
2013. ápr. 10. 22:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, de akkor is tartom magam ahhoz, amit leírtam.Tapasztalatból beszélek.Megváltoztatni nem tudod.Csak ő van,de a leírtak alapján rosszul bánik veled.Ne hagyd, hogy erre még jobban rámenj.Ezek szerint hiába "van" ő neked, nem számíthatsz rá, semmivel sem jobb, mint egyedül.Még fiatal vagy, de ha nem erre pocsékolod az energiádat, hanem magadra, a céljaidra, tanulásra, hogy kitartó munkával az legyél ami lenni szeretnél akkor pár év múlva nélküle is élhetsz egy boldogabb/kiegyensúlyozottabb életet és bízzunk benne, hogy pont az ellenkezője leszel a leendő gyermekeddel.(Mindenkinek megvan az oka rá mitől lett olyan, amilyen, elítélni nem fogom, de ha neki rossz élete volt is, erről te nem tehetsz.Ne te szenvedj még jobban miatta.)Fogadd el, hogy ilyen és csak előre nézz, a jövődet építsd, hogy később boldogabb lehess olyan emberek közt akik megbecsülnek, szeretnek:)
2013. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Annyira hiányzik a régi anyukám, aki mindig segített a bajban, sose bántott, szeretett. Pár éve, mióta másik munkahelye van, egyáltalán nem foglalkozik velem. Teljesen meglátszik a jegyeimen is. Hihetetlen szükségem lenne a szeretetére és törődésére. Egyedül érzem magam.
2013. ápr. 10. 22:37
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Még egyet próbálj meg, hátha bejön: Szeresd, és mutasd ki, hogy szereted. Ne foglalkozz azzal, hogy megérdemli-e, vagy nem. Csak szeresd. Ha érzi a szeretetet, alkalma lesz egyáltalán megtapasztalni, hogy mi az. Lehet, hogy nem tudja, mert ő sem kapta meg annakidején. Ne számíts gyors sikerre, de 5-6 hónap alatt, megtanulja tőled, hogyan kell valakit szeretni. Csak legyél kitartó, türelmes, és szeresd úgy, ahogy szeretnéd, hogy téged szeressen. Bíztasd magad, hogy be fog jönni, igen, sikerülni fog!
2013. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Aki ilyeneket tud mondani a gyermekére az egy.... inkább hagyjuk...Te meg mond neki vissza amiket mond légy vele durva,olyan amilyen ő veled.Tudom,könnyű ezt így kívülállóként mondani,de próbáld meg.Tapasztalatból mondom.Az én anyám is ilyen egy kicsit,de nem ennyire. Múltkor indulás előtt le kapcsoltam a routert,és megállt valami letöltése és azt mondta,hogy r0hadjak meg milyen g€ci vagyok meg ilyenek,én meg visszamondtam,neki hogy "b@zdmeg ne kockulj annyit amikor nem kéne"ezen besértődött 1 hétig nem szólt hozzám,de már kibékültünk,ez nálunk mindennapos dolog. 16/F
2013. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nekem apám ilyen
2013. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

figyelj, iszonyatosan légy résen és vedd komolyan magad. és tanulj nagyon keményen. hogy olyan helyzetbe legyél az iskola elvégzése után, hogy vagy elmehess valahova tovább tanulni kollégiumba, vagy munka mellett kezdhesd el az önálló életed.


ilyesmiben sokan tönkre mennek, szóval tudd, hogy nagyobb súllyal mész mint a kortársaid. sokkal keményebben komolyabban kell venned az ügyeidet, mert ők hibázhatnak, de te sokkal kevésbé.

2013. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hát, amit hatos ír az szép dolog lenne. ha meg tudnád változtatni az kész csoda lenne. de komolyan mondom. próbáld meg, ha képes vagy rá, hogy kimutasd a szereteted valakinek, aki azt mondja meg akar ölni. de ha nem sikerül ne legyél csalódott.


én azért írtam, hogy készülj arra, hogy hogyan kezdhetsz önálló életet, mert ez annyira valószínűtlen. tényleg ilyen földöntúli lenne ha ilyen megtörténhetne.

2013. ápr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!