Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megtudnád felnőttkorodban,...

Ha megtudnád felnőttkorodban, hogy az anyád végig tudott róla, hogy te tizenévesen milyen szenvedéseken mentél keresztül, tudott az önsértő, öngyilkos magatartásaidról mérges lennél rá?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, te végig azt gondoltad, hogy senki nem tud róla, ez a te titkod, stb, nem is próbáltál segítséget kérni, és felnőtt fejjel kiderülne, hogy az anyád mindvégig tudta, csak lapított és semmit sem tett ellene
2013. ápr. 16. 13:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%

Nem, mert nyilván észlelte azt is, hogy titkolni akarom. Ma nagyon n

Nagy divat lett mindenért a szülőt hibáztatni.....

2013. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Tehát ha te tudnád, hogy a gyereked szenved, magát vagdalja, öngyilkos akar lenni, akkor még csak beszélgetni se ülnél le vele, esetleg meg sem kérdeznéd, hogy van-e valami baj, segíthetsz-e?
2013. ápr. 16. 13:59
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Tehetett volna? Ha egy kamasz belekerül ebbe, akkor a legritkább esetben hagyja, hogy segítsenek rajta. Ha a bizonyos szülő szépen bekopogott volna a tizenéves gyereke szobájába, és feltárta volna, hogy ő ezt tudja, és ez nagy baj, tenni kell ellene, vajon mekkora ellenállásba ütközött volna?


A magam részéről örülök, hogy nem sejtette (?) vagy legalábbis soha nem adta tudtomra, hogy sejti, milyen zűrökön mentem át.

2013. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámnak fel sem tűnt, hogy 10 éves koromtól 20 éves koromig erősen vagdostam magam, vagy csak nem akart neki feltűnni. Én nem haragszom érte. Ha az én gyerekemen látnám ezt biztosan leülnék vele megbeszélni mi bántja, miért ilyen, ha látszólag nem lenne rá oka, mivel átestem ezen, nagyjából tudom mi zajlik ilyenkor a lelkében valakinek.
2013. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, nagyon remelem, hogy a gyerekem bízik annyira bennem, hogy hozzam fordul, ha baja van es nem hulyul meg annyira, hogy divatból vagdossa magat.

De ha mar egyszer felnőtt vagy, a saját életedet kellene élned, nem visszafelé tekintheti. Könnyű mást hibáztatni mindenért.

2013. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Valószínű ő sem volt mentes a szenvedésektől,mert általában mindenki szenved. Tudott volna tenni ellene? Szeretett?
2013. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én nem hibáztatom, csak egy picit neheztelek rá, mert rengeteg időt elpocsékoltam, és ha már akkor elküldött volna pszichológushoz akkor lehet, hogy nem fajul idáig a depresszióm. (Főleg tudatában annak, hogy a családban mindkét oldalról nagyon gyakoriak a mentális betegségek...)
2013. ápr. 16. 14:03
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy egy kamaszt elküldeni pszichológushoz nem lehet. Ilyen szempontból ő már felnőttnek számít, tehát a terápia csakis akkor tudna használni, ha ő (is) akarná. Felajánlani a lehetőséget, ez a maximum, amit tehet ilyenkor a szülő.


Egyébként szerintem engedd el ezt a sérelmet. Valószínűleg neked át kellett esni ezen, és ennek kapcsán megtanulni valamit az életről vagy magadról. Ne akard a múltadat megváltoztatni - egyrészt nem lehet, másrészt meg most, ebben a pillanatban a múltad nélkül nem ez a Te lennél, hanem egy másik ember. Fogadd el, hogy ez ilyen volt, zárd le, és csináld most máshogy az életed.

2013. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Azt megtanultam ebből, hogy soha az életben nem lesz gyerekem. Túlságosan is hasonlítok ahhoz anyámhoz, hogy be merjem vállalni. Én nem vágynék úgy egy gyerekre, hogy közben nulla közöttünk a kommunikáció, és ha a másiknak baja van, akkor egyszerűen félrefordulunk.

Egyébként nagyon szeretem édesanyámat, és igazából sajnálom is, mert vele is nagyon hidegek voltak a szülei, ráadásul jóformán egyedül "nevelt" minket, hiába vannak együtt édesapámmal.

De azért fáj, hogy így alakult

2013. ápr. 16. 14:14
 10/32 A kérdező kommentje:
ja, és még egy utolsó: Én magamtól nem mertem volna megkérni, hogy küldjön pszichológushoz, de titokban vágytam rá, hogy járhassak, mert azt mindig tudtam, hogy magamban kevés vagyok a problémák megoldásához/feldolgozásához
2013. ápr. 16. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!