Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ha valaki a családjával...

Milyen ha valaki a családjával nem tartja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Szerintem elég nagy baj mert a családra általában mindenben lehet számítani, viszont ha az ember szülei olyanok hogy.... akkor meg tudom érteni
2013. ápr. 16. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokàig en sem tartottam, különféle okokbòl, ez màra megvàltozott:)
2013. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az én szüleim a tesómat a lakásából semmizték ki,aztán rám került volna a sor,de én nem mentem bele abba a hitelcsapdába,amibe a tesóm belement a lakása árán,hát én sem tartok a kapcsolatot.

Úgyhogy attól függ mi az ok.

39/N

2013. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tartom (jav)
2013. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Én csak édesanyámmal tartom a kapcsolatot (minimálisan az egyik testvéremmel), a család további része nem igazán keres. Hát én ezt szoktam meg, különösebb törést nem jelent a számomra. :)


23/N

2013. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szüleimmel nem tartom a kapcsolatot,úgy húztak le anyagilag ahogy csak tudtak (bár nem sokáig hagytam magam),ha nem adtam pénzt,akkor nem is kellettem,mindig csak akkor kerestek,ha pénz kellett.

Ilyen szülőkből nem kértem.


De nagyszüleimmel jó a kapcsolatom,párom rokonságával is,úgyhogy elvagyok így jól.

2013. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyedül apámmal és az ő családjával nem tartom a kapcsolatot.Mondjuk apánk sem keres sem engem,sem az öcsémet már 5 éve.A szüleink korán elváltak,apám családja mindenáron azon volt,hogy tönkretegye édesanyámat.Szerencsére ez nem sikerült nekik,de ettől függetlenül egyikkel sem vagyok hajlandó szóba állni.
2013. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zabmester ***** válasza:
100%
Nyilván nem véletlen, ha valaki nem tart kapcsolatot a családdal. Miért, te úgy gondolod, hogy vannak olyanok, akik mögött ott állna egy szerető család, és egyszer csak az illető úgy ébred reggel, hogy "na, én mától kezdve nem beszélek velük, mert az nekem milyen jó lesz"?
2013. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20:39 - es voltam,hát ez az.

A saját szüleimmel a fentebb leírt okok miatt nem vagyunk beszélő viszonyban,bár ők úgy állítják be,hogy ők nincsenek,mivel nagyon "nehezményezik",hogy csak az öcsémet tudták kiforgatni az ingatlanjából és felélni az összeget,engem már nem.

Viszont a gyerekem másik nagyszüleivel nagyon is jóban vagyunk,pedig nekem nem vér szerinti rokonaim, (bár hozzáteszem kiskorom óta ismerem őket is)és semmi anyagi ok nincs benne,hogy jóban vagyunk,hanem egyszerűen ott van szeretet és jó érzés velük lenni!

2013. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem jó, hogy nem tartom a kapcsolatot velük. Rengeteg bántást kaptam tőlük, ha meglátogatom őket, mindig félórán belül elkezdik hajtogatni, hogy nem csinálok semmit és k.va vagyok, mert a párommal merészelek élni. Régebben, amikor még bíztam bennük, sokszor hoztak rémes helyzetbe, pl. bizalmas információt kiadtak másnak, nyilvánosan megaláztak, de olyan is volt, hogy egyetemista voltam és megbetegedtem és ígérték, hogy küldenek pénzt gyógyszerre, egy hét múlva sikerült is. Persze addigra szövődménye lett a kezeletlen betegségnek.

Arról már ne is beszéljünk, hogy a házuk mint egy putri, olyan. Nem vagyok egy nyámnyila alkat, de három látogatásból kétszer valamilyen fertőzéssel jövök vissza.


Én nagyon szívesen tartanám velük a kapcsolatot, de nem megy, ez van. Már nem is különösebben érdekel a dolog. Mondjuk tegnap este pont szíven ütött, a párommal és két barátunkkal elmentünk sétálni, és a séta alatt mindhármukat felhívta az anyukája... azért annyira jó lenne egy olyan anyuka, aki felhív, csak hogy megkérdezze, hogy vagyok :(

2013. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!