Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is elvárható,...

Szerintetek is elvárható, hogy megszakítsak minden kapcsolatot az ex barátommal/családjával akkor is ha barátok vagyunk?

Figyelt kérdés

Most még csak elméleti kérdés nagyjából. Van az ex barátommal voltam 6 évig. Olyan időszakban állt ő is és a családja is mellettem amikor nagy szükségem volt rájuk. Nagymamám aki felnevelt akkor halt meg. A szüleimmel nem jó a kapcsolatom, így még inkább többet jelentett, hogy befogadtak a családjukba. Fél éve szakítottunk, mert rájöttünk, hogy már nincs meg a szerelem. Első szerelem volt, 17 éves korunk óta együtt voltunk, de nem élhetünk úgy életünk végéig mint akik 40 éve házasok, akármennyire sokat jelentünk egymásnak. Tartjuk a kapcsolatot, eleinte annyira nem, de most 1-2 hónapja újra sokat vagyunk együtt. De már tényleg csak barátilag. Egy a baráti körünk. A másik legjobb barátom a tesója:) rajtuk kívül még 2 barátnőm van. (meg persze tágabb barátságaim, de ők azok akikre számíthatok) Az anyukájával is szoktunk beszélgetni, legtöbbször neten. Voltam már azóta náluk vasárnapi ebédre is.

Azóta egyikünknek sem volt komoly kapcsolata. Én mondjuk jelenleg élvezem a szingli létet, nem is keresek, de azért nem zárkózok el semmitől. Barátnőmmel vetődött fel egy beszélgetés során, hogy vajon a leendő párjaink fogják e tolerálni ezt a barátságot. Mondjuk én nem hiszem, hogy el bírnám viselni a féltékenykedést (eddig mint írtam egy kapcsolatom volt, ő nem volt az), de lehet hogy ezeket a dolgokat egy amúgy nem féltékeny típusú pasi nem tudná kezelni. Ha az ő leendő barátnőjének nem fog tetszeni akkor persze nem járok majd át, kevesebbet beszélünk, nem akarok majd belerondítani semmibe.

Szerintetek én vagyok túl naiv, hogy majd lesz aki elfogadja, hogy nekem fontos a családja, a barátaim, van ez annyira nem irreális dolog.



2013. febr. 19. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Te vagy túl naiv.
2013. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi életünknek, baráti körünknek része az egyik exe (pont az első nála is:)) Én már így kaptam, sokat nem tehettem. De azért bevallom eleinte kicsit féltékeny voltam. Ahogy telt az idő persze rájöttem, hogy már tényleg csak barátok. Azóta mi is barátnők vagyunk. Van 3-4 házaspár akikkel nagyon jó barátságban vagyunk, ő és a férje az egyik. Szóval ő is elfogadta. Nincs ebben semmi ördögi. Ha az új párjaitok is meggyőződnek róla, hogy köztetek le van zárva a múlt el fogják fogadni. De azért majd adj nekik egy kis időt:)
2013. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

1

Kettes vagyok. Akkor én meg túl hülye? :)


Egyébként nyilván lesznek akik nem fogják elfogadni. De ez még azért a kapcsolat elején ki fog derülni szerintem, amikor még egy barátság fontosabb mint egy kialakulóban lévő kapcsolat.

2013. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

1. Én nem tolerálnám az ilyesmit.

2. Az az irreális, hogy az exed pereputtya a pótcsaládod. Vagy várj, nem is irreális, hanem szürreális, igen ez a jó kifejezés.

2013. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagyon jóban van az első barátnőjével, amit én tiszteletben tartok. 7 évig voltak együtt, nekik is közös a baráti körük, igaz, a nő külföldön él, de pl. felhívja az anyósomat a születésnapján, akkor pletyiznek is egy kicsit, a férjemmel beszél Viberen, hogy mi van a gyerekekkel, stb. Ha hazajön, akkor általában mi, vagy valamelyik barát megy fel érte a reptérre. (Az apja alkoholista, a testvére meg éjjel-nappal dolgozik, ritka, amikor ráér és nem hulla fáradt ahhoz, hogy több száz km-t vezessen. Az anyukája még akkor meghalt, amikor együtt voltak.) Először furcsa volt, de végül elfogadtam, mert akkor, amikor megismertem a férjemet, már évek óta nem voltak együtt és a páromnak volt köztünk más barátnője is. Szóval szerintem maradhattok barátok, de fel kell készülnöd arra, hogy a leendő párod nem biztos, hogy könnyen veszi ezt a helyzetet, először engem is ledöbbentet, sőt, volt olyan nő, akivel a férjem azért szakított, mert betegesen féltékeny volt az exre. Persze van, aki hülyének néz emiatt, de nekem is van belőle hasznom, már voltunk nála nyaralni, aminek mindenki nagyon örült. Én is jóban vagyok vele, de túlságosan hasonlítuk egymásra - természetre - így egy idő után idegesítjük egymást, szóval nem vagyunk puszi pajtások, de különösebb bajom sincs vele, rendesnek tartom. 28N
2013. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A két személyes tapasztalatot külön köszönöm. Örülök, hogy azért vannak ilyenek.

Két nő után és férfit is jó lenne hallani :)

2013. febr. 19. 19:00
 7/12 anonim ***** válasza:
3%

Én nem tolerálnám, ha a barátom exnője a "barátja" lenne.

Illetve nem is toleráltam, tehát eléggé minimálisra van csökkentve a kis barátságuk. Ami tekintve, hogy férfi és nő között nincs barátság, inkább csak egyfajta ráakaszkodás az ex részéről.

Ilyen helyzetekben kell megmutatni, hogy mi a fontosabb számunkra, a párunk, életünk szerelme vagy egy "barát". Ha a "barát", akkor tessék, lehet vele lenni, nem kell tönkretenni egy másik embert.

2013. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én az előző megállapítással vitatkoznék, szerintem igenis van barátság férfi és nő között is, a barátság nem függ a nemi hovatartozástól.

És nem, soha nem zavartak az exek ha azok tényleg exek... akkor zavarnának csak, ha nyomulni kezdenének, vagy a kapcsolatot fúrni... volt olyan, hogy az akkori párom exét én segítettem kihozni a sorkatonaságból (ami akkor még kötelező volt):)

A féltékenységet viszont kimondottan rosszul tűröm én is:)

2013. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szakítanám meg a kapcsolatot senkivel valaki kedvéért. Biztosan kevesebbet találkoznék az illető exel, de nem mondhatja meg senki kivel barátkozzak. Ugyanez fordítva is. Persze, én meg féltékeny típus vagyok, biztos zavarna, de elfogadnám, mert én sem szeretném, ha megpróbálnának szabályozni. Azért, mert párunk van, még nem szűnik meg a világ többi része.
2013. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És igen, van barátság férfi és nő között. Én soha nem fogom megérteni, hogy aki azt gondolja, hogy nincs, az minden ellenkező neműhöz vonzódik szexuálisan? Vagy én vagyok ennyire furcsa, hogy nem gerjedek rá minden férfira??
2013. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!