Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 25 éves férfi milyen...

Egy 25 éves férfi milyen szoros kapcsolatot ápoljon a családjával?

Figyelt kérdés

... úgy értem, hogy van a párom, aki 25 éves és nagyon szoros családi kötelék fűzi a családjához, ami alapból szép és tiszteletreméltó. De nem túlzás az, hogy reggel ráír MSN-en az apja: "szia, mi újság? hogy vagy? mi a terved mára?" - amire persze Ő azonnal válaszol. Este pedig megint ráír és chat-elnek Facebook-on: "szia, puszilunk, mi újság? hogy telt a napod?" Ilyesmik...

Közben mi együtt élünk, és az estéjét Ő nem velem tölti, hanem az ideje nagy részében az apjával chat-el (vagy valamelyik testvérével - 3-an vannak, kis korkülönbséggel).

Mielőtt megkérdeznétek, nem, nem vagyok féltékeny, vagy irigy, nekem is normális családom van és összetartó... csak hát, ezt, amit ők csinálnak, már nem túlzás egy kicsit...?

Én attól félek, hogy nem fogok beleférni egy ilyen szoros családi kötelékbe, mint az övék...

Köszi a válaszokat! :)


2012. jún. 5. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ritka az ilyen normális férfi. (Persze csak ha nem "anyuci pici fia típusú, hanem szabad akaratából csinálja, mert szereti őket.)
2012. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mindenesetre fura, de csak azt tudom mondani hogy fogadd el hogy ők ilyenek. Én az édesanyámmal egymás nyakán lógunk mikor tudunk, bár ebbe az időhiány sokszor beleszól, és ugye pont ezért ha van szabad időnk, azt mind egymással töltjük.

Attól pedig ne félj hogy nem fogsz beleférni ebbe a szoros családi kapcsolatba, ugyanis ha így lenne az már rég kiderült volna! Szeretnek téged, akkor kellene aggódj csak, ha nem fogadnák el a kapcsolatotokat. Viszont mivel ilyen helyzet nem áll fent, nem kell aggódj! :)

Sok sikert és további sok év boldogságot!

20/L

2012. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is túlzás. miért él veled, ha nem veled tölti szívesen az idejét, hanem a szüleivel?
2012. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem ez túlzás.

Párom is eléggé anyucikisfia volt,amig csak jártunk,addig mindig hivta az anyját hogy mikor hol van,mikor ér haza (majd 30 évesen)

De mióta összeköltöztünk,heti egyszer megy/ünk, és hétközben egyszer-készer telefonálnak (persze ha fontos dolog van,akkor az más,de egyébként max 2x,pedig ingyenes )

2012. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor fog változni,ha ő változtatni akar rajta,esetleg mondd el neki,hogy téged ebben mi zavar. Amíg nincs igénye arra,hogy egy kicsit is leváljon az otthoniakról, önálló legyen, addig ki tudja,lesz-e valami változás.Sokszor különben a családtagok is közrejátszanak ebben,mert tudni akarnak a másik szinte minden lépéséről, és ezáltal valahogy nem hagyják kinőni@felnőni,gyerekszinten tartják... :s

Hasonló cipőben járok én is,párom 26 éves.Igaz,hogy elkerült nemrégiben messzebbre munkaügyben,de ha mégis itthon tartózkodik, nincs nap,vagy egy olyan pár órás tömb,hogy valaki ne zargassa otthonról akár teljesen piszlicsáré ügy miatt,ami amúgy várhatna( a hab a tortán,amikor szex közben is meszólal a telefon,és felveszi,mert ha nem,még megkérdik,hogy miért nem vette fel).

Én sem vagyok féltékeny,de felnőtt emberek szerintem ne lógjanak már ennyire egymás s*ggében...

2012. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért ne beszélhetnének naponta. Én is mindennap beszélek az anyámmal chaten, megkérdezi, hogy milyen volt a napom, van-e valamire szükségem, elmeséli, hogy mi van otthon. Én a fővárosban élek, Ő vidéken, szoros a kapcsolatunk. Van férjem, de mégis anyukámmal olyanokról is beszélhetek, amikről vele nem.
2012. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 5. 11:32
 8/16 anonim ***** válasza:

Jó a reggel este szerintem is túlzás, de abban nem látok kivetnivalót, hogy mindennap beszéljen a szüleivel, ha csak annyi erejéig is, hogy szia mi újság, milyen napod volt... Ami túlzás az az, amit a nagymamám csinál. Reggel 1 óra telefon anyámmal, este 1 óra, én már alig tudok 2 szót beszélni anyámmal ha hazaér. Pedig mamám nem egyedül lakik, vele él a fia, és a menye...

Az én párom tiszta ideg lesz, ha az apja felhívja, hogy mi a helyzet, az már engem zavar, hogy milyen szinten képes lerázni. :D Minden család más, de igazából sokat nem tudsz tenni, ha nekik ez így jó, maximum beszélj erről a pároddal. Attól pedig ne félj, hogy nem férsz bele a családba, mégis csak veled él... 21L

2012. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentre: igen, a nők ilyenek, én is ilyen vagyok, sokszor beszélek az anyámmal, jó nem naponta, de többször egy héten. Mi is távol élünk egymástól - szinte az ország két végében. Ez így normális, szerintem, főleg, hogy én kb. 3 havonta jutok haza hozzájuk.

De a párom 30 km-re költözött csak el az otthonától velem és mint kiderült, ő Férfi - amivel nem azt akarom mondani, hogy egy férfi kevésbé ragaszkodjon a szüleihez, hanem csak azt, hogy minden nap reggel és este is beszélni, apróságokról, az apjával (NEM az anyjával!), az szerintem kicsit sok...

(Ja, nálunk is bejátszik amúgy a "szex közben is felveszi a telefont" szitu - ezt az utolsó előttihez.)

2012. jún. 5. 11:40
 10/16 A kérdező kommentje:
Bocs, az utolsó előttire gondoltam a mostani hozzászólásom, csak már azóta írt más is! :D
2012. jún. 5. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!