Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem bíznak meg...

A szüleim nem bíznak meg bennem, kerülik a társaságom, nem beszélnek velem mit tegyek? Segítség!

Figyelt kérdés
Fél hónapja a szüleim a Maldív szigeteken nyaraltak , és ez alatt az idő alatt bizony becsuszott pár rossz jegy is . Ezekről részben félelemből nem beszéltem nekik miután hazajöttek azután sem . Mikor szorult a hurok de még nem derült ki semmi elmondtam az igazat . (Természetesen érzem hogy itt már elkéstem de nem tudtam mást tenni) majd közölték velem hogy egy életre eljátszottam a bizalmukat és hogy ezentúl nem élnek szivesen együtt velem . Valamint szét kellet szednem a gépem (ez a kisebb baj ) , nem találkozhatok a barátnőmmel és Nem mehetek egy országos matek versenyre amit szintén nem tudom hogy mondjam el az Osztályfőnök matektanáromnak , és a tévétől is eltiltottak . Egyszóval nagyon kiakadtak rám . Két dologban kérném a segítségetek : Mit tehetek hogy javuljon a kapcsolat a szüleimmel ? És hogy mondjam el a versenyt a matektanáromnak. A válaszokat előre is köszönöm 13/F

2013. ápr. 16. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

szimplán mond meg a matektanárodnak, hogy a szüleid nem engednek, úgy se rád fog kiakadni, hanem a szüleidre, és majd lerendezik


azt meg ne vedd komolyan hogy nem élnek veled szívesen együtt, max rossz napjuk volt és ezt találták mondani, de biztos hogy nem így gondolják

2013. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Jézusom!!!


1. 13 évesen van barátnőd?!

2. szüleid NEM normálisak!!


Gondolom nem arról van szó, hogy több tantárgyból megbuktál mialatt nyaraltak, hanem becsúszott egy-két hármas? És emiatt nem beszélnek veled és eltiltanak a matekversenytől? Kissé maximalisták!

2013. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kivel voltál amíg ők nyaraltak?
2013. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm hogy ilyen hamar irtatok sokat segítenek a válaszok . Arra esetleg nincs valami hogy a szüleimet hogy tudnám kibékíteni ?
2013. ápr. 16. 20:39
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Ezt sosem jelenteném ki a gyermekeimnek, bármit is kövessenek el. Mindig a megoldást kell keresni és nem a haragot mutogatni és fenyegetőzni. Erre csak azt tudod válaszolni, hogy rendesen teszed tovább is a dolgaid, igyekszel a mulasztást bepótolni. De 13 évesen egy barátnő mellet...? Kicsit lebegsz.
2013. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

azért ez fura..

országos matekversenyre miért nem engednek el?

nem bulizni mész hanem versenyezni,okosodni,tudni!

meg az is fura hogy nem élnek veled szívesen tovább együtt,pár rossz jegy miatt.

év végre még simán kijavíthatod.


nekem ez magas,oké el kellett volna mondanod de ez túlzás a szülő részéről.

2013. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

És egy 13 éves gyerek egyedül volt, míg apukáék nyaraltak a Maldív szigeteken?


Kb. én lennék kiakadva a szüleimre, hogy egyrészt nem vittek magukkal, másrészt egyedül hagytak.


És figy, már van barátnőd 13 évesen, azért ez túlzás. Nekem 13 évesen még játékmackóm volt.

2013. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést meg minden de valahogy mégiscsak ki kéne békülni velük ..... Mégiscsak a szüleim .
2013. ápr. 16. 20:46
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Először is a tanáraiddal legyél őszinte és azzal, akiben megbízol és akit szeretsz. Mondd meg, hogy mi a baj, és kérj segítséget. A szüleid nyílván most kedztek el terrorizálni, kiskamaszként, mert elkezdtél leválni róluk.


Aki olyan baromságot mond, hogy "egy életre eljátszottad a bizalmat" szülőként a gyerekének, azzal nagyon nagy baj van. Pláne a hibájuk ez, mert te féltél megmondani a rossz jegyeket - ami annak a jele, hogy nagyon súlyosan és durván büntetnek a rossz jegyekért. Matekból jó vagy? Akkor egyértelmű, hogy kérj segítséget, mert ha nem engednek téged matekversenyre más tantárgyból kapott rossz jegyek miatt, akkor esetleg az egész életedet teszik tönkre!

2013. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nos azt, hogy nem akarnak veled együtt élni csak azért mondták, hogy magadba száljál. Tehát nem gondolják komolyan, de akár tudatosan akár nem egy olyan dolgot mondtak a megfelelő pillanatban amitől teljesen rosszul érzed magad. Ez egy elég köcsög nevelési módszer, de valjuk be hatásos. Szóval ezzel ne is emészd magad. Amivel igazából akartak büntetni az az alsó rész. A matekverseny meg egy érdekes kérdés. Ha nagyon szerettél volna menni, akkor érthető hogy attól tiltottak el, ha pedig csak úgy mentél volna, mert jó vagy matekból, akkor az szerintem egy felelőtlen/lényegtelen döntés. A jegyeid javulásával, és azzal hogy azt csinálod amit mondanak a bizalmuk is javul, és a kapcsolatotok is.
2013. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!