Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A szüleim mindenér...

Mit tegyek? A szüleim mindenért leszidnak.

Figyelt kérdés
Minden házimunkát megcsinálok,fát vágok, férfias munkákat is elvégzek, de mégis bántanak. Már félek amikor apa hazajön mi lesz az első szavak a köszönés után mit csináltam vajon rosszul szerinte. Nyáron volt olyan, hogy mire hazajöttek a ház csillogott-villogott és mégis találtak kivetnivalót. Mikor meg alig csinálok vmit mert fáradt vagyok kapom a dicséretet. Nem értem mi történik. Bulizni sem járok, soha nem jövök haza későn. Nem értem mi a bajuk velem. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 17. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiböl szerinted megtudunk valamit?
2013. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
mik azok a kivetni valók, amit találnak?
2013. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik akkor "hiszik el", hogy csináltál is valamit, ha hulla fáradtan dőlsz az ágyba estére, valamint ha látják, hogy valóban elvégzed az adott feladatot.

Gondolom a szüleid is ilyen beállítottságúak lehetnek. Az is lehet, hogy olykor épp rossz napjuk van és valamiért rajtad vezetik le, kötekedéssel. Ismerek én is olyan embereket, akik nem képesek megérteni, hogy attól mert valaki nem fetreng a nap végére, munka mellett főz, mos, takarít, háztartást lát el, igen is rendesen dolgozik mellette, és megbecsült munkája van.

2013. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenben találnak kivetnivalót abban is amit teljesen tökéletes csináltam és mindenért a számítógépet okolják és mindig azt veszik el tőlem és az öcsémtől is. Ez nem ritkán történik meg igen gyakran, akár napi szinten is. Már nem bírom sokáig és ez meg legalább 7 éve pedig akkor még csak 10 éves voltam
2013. ápr. 18. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Tipikus nárcisztikus szülő típusok. A saját énképük kivetülésének tekintik a gyermeküket és ha valamiben nem felel meg számukra vagy nem a kívánt eredményt éri el akkor onanntól kezdve piszkálják megbüntetik megalázzák leszidják s a gyereket hibáztatják maguk helyett, mert ennyire elvakultak. Igazából ha megemlítenéd nekik, hogy figyelj amúgy tönkre basztok ezzel lelkileg, hogy szarba sem nézitek amit itt csinálok takarítok stb..Akkor szintén téged fognak hibáztatni mivel fáj nekik az igazság a lelkük mélyén tudják, hogy elbuktak mint szülők, de tul egoisták ahhoz, hogy ezt bevallják önnön maguknak. De próbáld ki ezt és meglátod a reakcióikat.. Sajnállak, mert én is ebben éltem sokáig remélem javulni fog a helyzeted kitartást.
2016. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!