Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom leállítani az...

Hogyan tudom leállítani az anyósomat, anélkül, hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Közel lakunk hozzájuk, és állandóan beleszól mindenbe, hoy mire költsük a pénzt, mikor legyünk együtt, mikor hova menjünk, beleturkál a holmijaimba, és állandó jelleggel uszítja a páromat ellenem... tipikus fiús anyuka, aki megmondja mi a jó az ő kicsi fiának...

Nem akarom megbántani, mert nagyon beteg, másrészt meg nem tudom ez hogy esne a páromnak...


2008. jún. 13. 21:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, a kérdező vagyok... véletlenül rossz témakörbe írtam a kérdést, remélem nem gond...

Előre is köszi...

2008. jún. 13. 21:39
 2/5 anonim válasza:
100%

Hát ez elég gázul hangzik. Szerintem a pároddal kéne először is megbeszélni. Mondhatni ő a kulcsfigura a történetben, mivel valószínűleg rá előbb fog hallgatni mint rád. És ha ő nem szól rá csak te azt úgy venné, hogy a fiának kellenek a tanácsai, te pedig csak kötözködsz vele. Szóval, ha a párod nem győzöd meg, hogy kicsit veggyen vissza anyuci, akkor eléggé halott ötlet, de ha mindketten kiálltok e mellett, akkor nincs választása.

Magyarul csak a párodon múlik. Lehet, hogy nehéz neki anyucinak ellentmondani, főleg ha már beteg, de azért felnőttek vagytok, csak kell az embernek egy privát szféra.

2008. jún. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szervusz, egyetértek az előttem szólóval, én is hasonló problémával küzdök. Nagyon fontos még szerintem, hogy mindennek van határa. Nem szabad és nem is kell mindent elnézni, és nyelni. Ha valóban komoly sérelem ér tisztelettel de határozottan meg kell mondani mi az ábra. Az én anyósomék visszavettek sokat miután kerek perec megmondtam hogy nekem mi az ami nem tetszik. Nyilván tudni kell érvelni és felmutatni eredményeket amitől látja majd, hogy hát mégiscsak jó párja van a gyermekének akit nem is igazán kellene bántani,rájön hogy lehetne sokkal rosszabb is. Az valóban igaz, hogy beszélned kell a pároddal és csak rávezetni arra hogy mi a helyes út, hogy ő mondjon majd nemet az édesanyjának.
2008. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, először is a férjeddel beszélj róla és, ha szükséges, tudatosítsd benne, hogy TI vagytok egy család! Aztán anyósoddal is értesd meg, hogy nagyfiú már a fia, SAJÁT családja van!De azt, hogy a cuccaidba turkál, semmiképpen ne tűrd el! Ne felejts, ha most ráhagyod, egyre bátrabb lesz!
2008. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én megszüntettem a kötelező vasárnapi ebédeket. Azt is hogy hetente többször megyünk és leszűkítettünk minden olyan dolgot ami eddig kötelező volt. Így nem szól már bele semmibe szinte. Apósom azt tanácsolta, hogy semmibe ne engedjünk anyósnak és akkor nem kezd el uralkodni rajtunk.De a helyzet nálunk is ilyen volt csak a rokonait hozta minden hétvégén kérdezés , engedély nélkül és már csak akkor szólt amikor a kapuban voltak...Ez eddig bevált nekünk.
2008. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!