Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezzel "megbántanám" a páromat?

Ezzel "megbántanám" a páromat?

Figyelt kérdés

A párommal már elég rég ismerjük egymást és pár hónapon belül össze is házasodunk, aminek mindketten nagyon örülünk. (mivel nagyon jól megvagyunk egymással).

Ugymond az egyetlen gond az, hogy van egy részeges testvére (a többiek normális életet élnek).

A problémám az lenne, hogy ha majd felmerülne az a téma, hogy segítsük azt a testvért, én egyáltalán nem szeretnék pénzt adni neki. (már csak azért is, mert én arra keményen rádolgozok és azt a pénzt ne igya el más).

Nem azt mondom, hogy néha nem főznék neki ezt-azt; nem takarítok ki, mosok rá.

De pénzzel egyáltalán nem szeretném segíteni mert csak elinná, és utána egy jót röhögne.

Ez így helyes lenne?


2011. júl. 28. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen igazad van. Én nem is takarítanék és nem is főznék rá. Felnőtt ember, aki nem magatehetetlen, az ivást meg köszönje meg magának. Nem az én bajom.
2011. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, nálunk fel sem merült az a kérdés, hogy támogassuk anyagilag valamelyikünk testvérét. Miért is kellene?
2011. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Miből gondolod, hogy ez felmerülne?
2011. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd felmerülne????? Tehát akkor még nem merült fel, ergo semmi gond nincs. Egyenlőre.

Miért kellene neked főzni, takarítani, mosni rá? Még ha egy házban élnétek sem kellene iylet csinálnod! Tényleg egy helyen fogtok lakni?

Párod meg nem hiszem, hogy pénzelni akarná, hiszen a pénz gondolom titeket sem vet fel.

A részges testvér nem dolgozik? Akkor menjen segélyért, vagy amit akar, végülis ha inni van pénze, akkor oldja meg, hogy kajára is legyen. (szép a dolog a testvért segíteni, de ez nem okvetlenül pénzt jelent, ráadásul inkább szokjon le az italról. Vagy igyon tovább nyugodtan, de a ti problémátok legyen egy életerős, fiatal ember (gondolom, nem idős, mivel párod testvére) eltartásda. Mosson meg takarítson magára nyugodtan. Elvégre most is megoldja valahogy. Ha főzől, és néha küldesz neki kaját, az más tészta. De abból se csinálj rendszert.

2011. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
azaz ne a ti problémátok legyen
2011. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető az álláspontod,én is ezt tenném a helyedben,Szerintem próbáld meg ezt így őszintén elmondani a párodnak,biztosan megérti,és próbáljátok meg lebeszélni az ivásról a testvérét.
2011. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy a részeges testvér nem fog veletek élni. Jobb az elején tisztázni, hogy nem kap tőletek pénzt. Ha adtok, akkor már el fogja várni a jövőben is, és nem fogtok szabadulni tőle. Akik piafüggők, azok a legkülönbözőbb hazugságokat is készek előadni, csak hogy pénzt csiholjanak ki a másikból. Nem szabad bedőlni, bármennyire is érzelgős a duma. Saját tapasztalatból írok.


A segítség inkább legyen másfajta. Megtudni, miért menekül az alkoholhoz. Ennek tudatában talán még az is elérhető, hogy új útra lépjen és felhagyjon a káros szenvedélyével.


Szóval, helyes ha nem pénzeled őt. Ezt a családja tegye, ha úgy látja, és nem Te. Bár szerintem csak közös összefogással érhető el érdemi eredmény ebben az esetben.

2011. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
ő egy felnőtt ember. Szerintem max. az elvonónál támogassátok és kapjon néha enni, ha nincs mit, de a többit oldja meg. Ha elkezditek, odaszokik.
2011. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Még nem merült fel a probléma, de tudom, hogy előbb-utóbb fel fog.

És én nem szeretném, hogy azt a pénzt, amit megkeresek, más italra költse, és gondtalanul élje a kis életét.

Én nem zárkózók el a nem pénzbeli segítségtől, de ha neki kell ital vegye meg magának.

2011. júl. 28. 12:08
 10/22 anonim ***** válasza:
35%
Megjegyzésként: Ha a párodnak nem élnek a szülei, és a testvére emellett munkanélküli, és nincs bevétele, akkor a törvény szerint a párod köteles vagy természetben rokontartás nyújtani neki, vagy pénzben rokontartást fizetni, de ezt csak annyi mértékig, amíg az nem megy a te, mint feleség, valamint a gyerekeitek rovására.
2011. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!