Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok felnőtt...

Ti támogatnátok felnőtt gyereketeket anyagilag, ha megtehetnétek, viszont tudnátok, hogy igazából nem lenne rá szüksége, csak szórja a pénzt?

Figyelt kérdés
Felnőtt, egyedülálló, dolgozó fiam van, aki állandóan panaszkodik, hogy nem jön ki a fizetéséből. Ugyanakkor, amikor extra pénzt keres valami miatt, akkor soha nem tesz félre, hanem mindig annynit költ, amennyi pénze van. Mi megengedhetnénk magunknak, hogy egy havi fix összeggel támogassuk a fiunkat, de úgy érzem, hogy ez nem segítene rajta, mert nem képes takaréskoskodni.

2013. ápr. 19. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Így nem támogatnám, ha nem tudja kezelni a pénzt! Meg kell(ene) tanulnia már, elvégre felnőtt ember.
2013. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igaza van a 10-esnek, 9-esnek halvány lila gőze nincs az egészről! Mi takarékosságra neveltük mindkét gyerekünket, és a lányom szépen beosztja a pénzét, van megtakarítása is, a fiam pedig nem.
2013. ápr. 19. 14:13
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Résen lennék, ha bajba kerülne mögötte lennék, de a mindennapi kényelme kedvéért nem segíteném a pazarlásban. Van, akinek hosszabb idő kell, mire belejön.
2013. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Felnött embernek zsebpénzt akkor se adnék ha rászorul

az hogy néha feltöltöd a hütöjét, besegitesz egy nagyobb számlánál még oké de ez is korlátozva mert különben nem nő fel soha.

2013. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
havi fix összeggel biztos nem. de ha annyira elveri a pénzt hogy utolsó hétre már enni nem marad pénze akkor arra biztos kisegíteném, de erre valószínüleg nem kerülne sor, mert ha értelmes akkor ha megmondod neki ohogy nem adsz talán beosztja
2013. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én exem is ilyen volt, egyáltalán nem tudott bánni a pénzzel, és rendszeresen a szüleitől kért nagyobb összegeket. Igaz, fontos dolgokra (pl. kocsi javítása), de közben meg egy csomó felesleges dolgot vett magának. Az anyukája sokszor panaszkodott nekem és bizonygatta, hogy hamarosan nem fog (tudni) többet adni, de tudtommal soha sem mondtak neki nemet. Ez is közrejátszott abban, hogy szakítottunk, hiszen egy ilyen párral nem lehet tervezni.

Szerintem havi fix összeggel semmiképp ne támogasd, de ne is nagyon számíts rá, hogy jobb lesz a helyzet:(

2013. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nagyszüleim is ezt csinálják a tesómmal. nem tudom miért teszik, és én nem adnák egy fillért sem.

ha meg tud élni, van lakása, étele, akkor baj nincsen, a többit oldja meg maga. ha nem jut neki kajára, mert elszórta a pénzt, esetleg bevásárolnék neki, és elhívnám hozzánk ebédre minden hétvégén, de pénzt biztos nem adnék a kezébe. mi a legrosszabb, ami történhet, ha nem adtok neki? nem tudja megvenni a kiszemelt házimozirendszert? naés?

tanuljon csak a saját hibáiból. nem értem egyáltalán hogy merül fel benned, hogy adj neki pénzt minden hónapban, ha nem szorul rá.

az ilyenekben egy a közös: havi 20 ezerből ugyanúgy nem jönnek ki, mint havi 500 ezerből. és nem fog segíteni rajta a Ti mondjuk 10 ezer forintotok, ugyanúgy a seggére ver, ahogy a tesóm is ezt teszi vagy 10 éve.

2013. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
bocs,utolsó vagyok: adnék
2013. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!