Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a voltférjetek...

Mit tennétek ha a voltférjetek nője anyának szólíttatni magát a gyerekkel? Mit lehet tenni ha ellenem nevelik?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisfiam a szemét exem nem engedte hogy elhozzam magammal mikor elváltunk pedig még kicsi volt 2 éves. Azóta sem nagyon tudom látogatni különböző okok miatt de szoktam vele beszélni. Karácsony óta nem tudtunk találkozni és majd megőrültem mikor hallottam hogy az apja nőjét anyának hívja. Hogyan magyarázzam meg a gyereknek hogy ezt ne csinálja?? Az exem azt mondta ne szóljak bele. De mi az hogy ne szóljak bele? az én gyerekem! Lehet kicsit túlreagáltam akkor de nagyon felhúztak! Az a baj hogy ha meglátom az exem nem tudok normálisan beszélni vele mert annyira idegesít. Csak szerintem bunkóság hogy így hívatja magát. Bár elvileg nem ő mondta neki hanem a gyerek. De ezt nem hiszem el.
2013. ápr. 19. 11:10
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem tudsz menni. Olyan sincs, hogy az apuka nem engedi. A gyereket általában az anyának ítéli a bíróság, kivéve ha olyan okok állnak fent, amik miatt erre nincs lehetőség. Ha nem vagy függő, tudsz neki szállást, ételt biztosítani, van kereseted és nem vagy pszichiátriai eset, akkor be kell menni és gyermekelhelyezési pert kérni. Hivatalos úton nincs olyan, hogy a másik fél nem engedi, hogy nálad legyen elhelyezve. Az csak egy dolog, hogy neki van pénze. A szerveket nem ez érdekli, hanem hogy hol a legjobb a gyereknek.

Őszinte leszek, nekem úgy jött le ez az egész, hogy van egy gyereked, szereted is, de csak távolról. Ha nem így lenne, akkor rendszeres mindennapi kapcsolatban lennél vele és nem mást hívna anyának, hanem téged.

2013. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg simán csak szereti, mert ő nevelte fel, erre nem gondoltál??


A harc helyett inkább arra törekedj, hogy neked is normális kapcsolatod legyen a kisfiaddal.

2013. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
De hogy legyek vele állandóan ha az apjánál van??? Szoktam menni, ez most így alakult, de beszélni beszéltünk közben is, telefonon, neten. Értem én hogy az a nő is része az életének. Bár azért az hogy ő neveli túlzás, az exem kedves édesanyja szokott inkább vele lenni. Nem hinném hogy a nő csinál bármit körülötte, nem az a fajta.
2013. ápr. 19. 11:39
 14/57 anonim ***** válasza:
19%

"A gyereket általában az anyának ítéli a bíróság, kivéve ha olyan okok állnak fent, amik miatt erre nincs lehetőség. Ha nem vagy függő, tudsz neki szállást, ételt biztosítani, van kereseted és nem vagy pszichiátriai eset, akkor be kell menni és gyermekelhelyezési pert kérni."


- ez egy óriási butaság, egymilliószor rengetegen leírtuk már, hogy ILYEN RÉGEN NINCS!

Oda ítélik, ahol jobb helye van a gyereknek. Kész, ennyi.

Szó sincs függőségről, elhanyagolásról.

Hol élsz, az őskorban???

2013. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
VAN olyan hogy egy pasi nem engedi hogy elvigyem a gyereket. Nem azt mondom hogy most nem adja ide de abba hogy nálam legyen elhelyezve nem ment volna bele. Még most is a nyakamra járna csak így hagyott békén.
2013. ápr. 19. 11:41
 16/57 anonim ***** válasza:
32%

Utolsónak nagyon igaza van szokjunk már le arról, hogy az anyának ítélik a gyereket ha csak nem sorozat gyilkos. Szerencsére nagyon rég nem így működik. A gyereket oda ítélik ahol a tesi lelki fejlődése jobban biztosított. Évek óta az apa neveli esélye sincs, hogy neki ítélik ha bíróságra megy.

Kérdező lépj túl a sérelmeiden és csak a gyerekeddel foglalkozz, ne az apával meg az új barátnővel.

2013. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is mondta a férjemnek, hogy hadd hívja apának, és 7 éves volt. Azt írod, kicsi? Hát egy 7 éves nem kicsi, és nem hülye. Felméri, hogy ki milyen szerepet tölt be az életében. Az anya szerepet meg e szerint nem te.
2013. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 Bence_ ***** válasza:
100%

Azt akartam írni, hogy egy hét éves gyerek már nem kicsi.

Szóval azért mondtál le a gyerekről mert a férjed terrorizált? Nyomást gyakorolt rád?

2013. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

''Van egy 7 éves kisfiam a szemét exem nem engedte hogy elhozzam magammal mikor elváltunk pedig még kicsi volt 2 éves. Azóta sem nagyon tudom látogatni különböző okok miatt de szoktam vele beszélni. Karácsony óta nem tudtunk találkozni és majd megőrültem mikor hallottam hogy az apja nőjét anyának hívja.''


Most mit vársz, ha látogatni nem tudod, nevelni, hogy tudnád. Honnan tudod, hogy a másik mennyit foglalkozik vele? Egyébként nem az ő gyereke, te aztán főleg ne kritizáld.Inkább tegyél meg mindent, hogy normálisan tudd látogatni. Egyébként el nem tudom képzelni, hogy a 2 éves gyerekemet otthagyjam és alig látogassam, nincs olyan sok ok rá, hacsak el nem zárnak valahová.

2013. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

Attól hogy valamit nem tudsz elképzelni attól még lehet rá ok. Max te élsz burokban! Vannak emberek akikkel nem lehet mit kezdeni. Az exem is egy ilyen, ha valamit a fejébe vesz akkor annak úgy kell lennie, addig megy míg el nem éri, azt hiszi övé a világ. Ismerem jól! Ha nem hagyom ott neki a gyereket akkor mindent elkövetett volna hogy tönkre tegyen és el is érte volna.

Nem kritizáltam a nőt! Ti írtátok hogy ő viselkedik anyaként ezért tekint rá úgy a fiam. Erre írtam hogy nem hinném.

2013. ápr. 19. 11:58
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!