Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a voltférjetek...

Mit tennétek ha a voltférjetek nője anyának szólíttatni magát a gyerekkel? Mit lehet tenni ha ellenem nevelik?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisfiam a szemét exem nem engedte hogy elhozzam magammal mikor elváltunk pedig még kicsi volt 2 éves. Azóta sem nagyon tudom látogatni különböző okok miatt de szoktam vele beszélni. Karácsony óta nem tudtunk találkozni és majd megőrültem mikor hallottam hogy az apja nőjét anyának hívja. Hogyan magyarázzam meg a gyereknek hogy ezt ne csinálja?? Az exem azt mondta ne szóljak bele. De mi az hogy ne szóljak bele? az én gyerekem! Lehet kicsit túlreagáltam akkor de nagyon felhúztak! Az a baj hogy ha meglátom az exem nem tudok normálisan beszélni vele mert annyira idegesít. Csak szerintem bunkóság hogy így hívatja magát. Bár elvileg nem ő mondta neki hanem a gyerek. De ezt nem hiszem el.
2013. ápr. 19. 11:10
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

Engem ugyan nem szólítanak anyának a férjem gyerekei, de így is mindig engem hibáztat az anyjuk amiért nem jó velük a kapcsolata. Nem az a baj, hogy ő otthagyott egy fél és egy két éves gyereket, mert élni akart, nem is az, hogy 1-2 havonta egyszer néz rájuk, nem az hogy folyton az jön belőle neki mennyire sz.r, nehéz, míg nekünk "mindenünk" megvan. Nálunk is az a gond, hogy ellene vannak nevelve, hogy szeretnek engem, ha gondjuk van hozzám fordulna (12 éve vagyok velük 3 és 4 évesek voltak)

Sosem fogom megérteni a gondolkodását. Bár az a baj, hogy nem is gondolkodik. Nem vagyok mártír, nem azért vagyok velük mert teher lennének, tényleg élvezem az anyaságot. Mert mondhatsz te is bármit én töltöm/ exed barátnője tölti be ezt a szerepet. A gyerekek nem hülyék. Oda fog húzni a szívük ahonnan szeretet és törődést kapnak. Ezt kellene felfognotok egyszer. Hidd el nem olyan egyszerű ez. Sokszor én "kaptam" az anyjuk helyett, pedig rá haragudtak, csak éppen engem kárpótolnak ezernyi más dologgal. Nálad ez hiányzik, de nem lehet, hogy nem véletlen nem kapod meg tőle?

2013. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
0%
Ha direkt kérné a nő,hát tuti megkapná a magáét,minimum orrba vágnám.Amúgy mi az,hogy nem láthatod a gyereket te vagy az anyja?
2013. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Nos nekem van egy ismerősöm ahol a kisfiút az apjának ítélték,mert az anyuka felelőtlen volt,narkózott,ráadásul kleptomániás,és vannak még vele problémák.Mondjuk ott a kisfiú nem szólítja az apja új feleségét anyának,de ott is ritkán látja a gyerek az anyját,mondjuk meg van az oka.
2013. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
Na nem olvastam el a kommenteket,szóval a gyerekednek van egy anyja aki 5 éve vele él valószínűleg jó anyuka ,és szereti a fiadat,te meg ilyen hétvégi anyuka vagy vagy még ritkább.Ne csodálkozz ha a gyerek őt tekinti inkább az anyjának.Attól,hogy megszülted nem azt jelenti az anyja is vagy,akit örökbe adnak is új szülei lesznek,és ők nevelik nem aki megszülte,most Ő sem szólíthatná Anyának,meg Apának őket?Szerintem fogadd el,hogy a fiadnak van egy szerető családja és örülj neki,mert talán így kevesebb sérülést szenved,mintha egy ilyen semmilyen anyukája lenne csak aki néha Ráér.
2013. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard leszoktatni a gyereket arról, hogy a barátnőt anyának szólítsa, túl nehéz lenne ezt feldolgoznia és színtiszta önzőség lenne, másra nem lenne jó. Neki így biztonságos, megszokott, így tudja kötni magát valahová. Az miért baj ha éppen két nőt is anyának szólít? Ha az lenne a gond, hogy téged nem szólít anyának, akkor megérteném, hogy ez fáj, de így tényleg csak a saját érdekeidet nézed, nem a gyerekét.
2013. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Írtam hogy tudtam, hogy nem hagyna békén, ezért én mentem bele, hogy nála legyen, nem ellenem döntöttek."


Te nem vagy édesanyának való! Te csak szültél, aztán mint egy tárgyra, úgy tekintesz a gyerekre.


Nem tudtál gyakran menni a beosztásod miatt?!

Tudod, hogy ezek mind kifogások!?


Jó helyen van a gyerek,és fogadd el, hogy vki jobban foglalkozik, és szereti a gyerekedet, mint TE egész ÉLETEDBEN!

2013. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Önző vagy és csak magadra gondolsz. A gyerek jó helyen van, hagyd őket békén.
2022. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!