Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a voltférjetek...

Mit tennétek ha a voltférjetek nője anyának szólíttatni magát a gyerekkel? Mit lehet tenni ha ellenem nevelik?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisfiam a szemét exem nem engedte hogy elhozzam magammal mikor elváltunk pedig még kicsi volt 2 éves. Azóta sem nagyon tudom látogatni különböző okok miatt de szoktam vele beszélni. Karácsony óta nem tudtunk találkozni és majd megőrültem mikor hallottam hogy az apja nőjét anyának hívja. Hogyan magyarázzam meg a gyereknek hogy ezt ne csinálja?? Az exem azt mondta ne szóljak bele. De mi az hogy ne szóljak bele? az én gyerekem! Lehet kicsit túlreagáltam akkor de nagyon felhúztak! Az a baj hogy ha meglátom az exem nem tudok normálisan beszélni vele mert annyira idegesít. Csak szerintem bunkóság hogy így hívatja magát. Bár elvileg nem ő mondta neki hanem a gyerek. De ezt nem hiszem el.
2013. ápr. 19. 11:10
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


Egyáltalán, honnan veszed, hogy az exed nője hívatja így magát?

Ha 5 havonta tudod látni a gyereked, akkor annak sajnos az a következménye, hogy a gyereked megtalálja azt az anyafigurát, aki részt vesz az életében.

Ha nem akarsz neki életre szóló érzelmi törést okozni, akkor békén hagyod ezzel, hogy hogy hívhatja a nőt, aki a családjában az anyaszerepet tölti be.


Higgadj le szépen, hagyj fel a "szemét exem" kifejezésekkel, programozd át az agyad, és vagy törődj többet a gyerekeddel, hogy úgy érezze, te vagy az anyja, vagy ne reklamálj, amiért anyát választ magának, aki minden este betakarja és minden nap ételt ad neki, beszélget vele, neveli.

2013. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
90%
Téged hogy hív most?
2013. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
97%

Mi az, hogy az exed nem engedte? A bíróság neki ítélte? Miért?


Elhiszem, hogy ez szörnyű érzés lehet egy anyának, de mit vársz egy pici gyerektől, aki félévente látja az édesanyját, közben pedig van egy nő, az apukája élettársa, aki nap mint nap betakarja, játszik vele, meghallgatja örömét bánatát.

Tönkre akarod tenni a gyereket azzal, ha ráparancsolsz ne hívja így? Mert tönkre fogod tenni vele.


Miért nem tudtok gyakrabban találkozni és miért a volt férjnél van a gyerek? Külföldön vagy?

2013. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen hozzá állás mellett ne is csodálkozz.
2013. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Engem anyának hív természetesen, mivel az anyja vagyok. Nem akarok ráparancsolni mert ő még kicsi csak valahogy leszoktatni.

Annak hogy nem tudok gyakrabban menni megvan az oka. Nem szeretném taglalni, mennék én ha tudnék. Magamhoz is venném de azt nem lehet nem hagyná az apja. Egyszerűen közölte hogy a gyereket nem viszem sehova mert nála ezerszer jobb helyen van. Bár szerintem nem a pénz számít de már mindegy nem nagyon lehet vele vitatkozni ha valamit akar. A gyereket meg akarta.

2013. ápr. 19. 11:23
 6/57 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a négy hónap most kivételes eset!! Azért ennél gyakrabban látom általában.
2013. ápr. 19. 11:24
 7/57 anonim ***** válasza:
71%

Első válaszadó vagyok. Nem ismerem a körülményeid, nem ítéllek el. Azt sem tudjuk, miért az apjának ítélték a gyereket, de mostmár mindegy is, mert ez van. De bármi is az oka, hogy nem tudod látogatni a gyereked, azt ő nem érti. Csak azt látja, hogy van az anya, a régi, aki sose jön, akihez nem lehet odamenni elpanaszolni, hogy orra esett, és van az anya, az új, aki ilyenkor megöleli, megsimítja, bekötözi stb.


Ha nem akarod magadhoz venni a fiadat, akkor ne tedd tönkre az életét azzal, hogy fúrod a családi életüket, ahogy tudod. Nehéz megtenni? Pokolian. Elhiszem. De meg kell tenni, és nem azért, hogy az exednek legyen igaza, hanem hogy a gyereknek legyen esélye egy boldog életre.

2013. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
96%
Tudod szokták mondani, hogy nem az az anya aki megszül hanem aki nevel. Ezt nem szó szerint kell érteni, de igen ő van vele nap mint nap és ő hozzá meggy ha baja van.
2013. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
92%
Nem is értem min csodálkozól, ő neveli a gyerekedet ő van mellette ő takarja be ő mesél neki, ő van ott mikor beteg. Amíg te csak héba hóba szánsz rá egy kis időt. Kifogásokat keresel miközben egyszerűen csak nem foglalkozol a gyerekeddel. Mi az hogy nem engedte hogy el hozd. Ha a gyerekemről lenne szó foggal körömmel harcolnék érte, és nem hagynám ott. Féltékeny vagy amiért egy másik nőt is anyának hív, és a párodat okolod. Pedig lényegében aki itt egyedül a hibás az te vagy. Lemondtál a gyerekedről ahelyet hogy küzdöttél volna érte, és azt hiszed bőven elég ha fél évente látogatod. Hát nagyon tévedsz, ez nem így van. Most pedig megiszod a levét.
2013. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
91%
Nos, biológiailag ugyan valóban te vagy az anyja, de ha képes voltál karácsony óta ra se nézni es látogatni se nagyon szoktad, akkor nem csodálom, hogy az apuka párját hívja anyának.
2013. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!