Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a voltférjetek...

Mit tennétek ha a voltférjetek nője anyának szólíttatni magát a gyerekkel? Mit lehet tenni ha ellenem nevelik?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisfiam a szemét exem nem engedte hogy elhozzam magammal mikor elváltunk pedig még kicsi volt 2 éves. Azóta sem nagyon tudom látogatni különböző okok miatt de szoktam vele beszélni. Karácsony óta nem tudtunk találkozni és majd megőrültem mikor hallottam hogy az apja nőjét anyának hívja. Hogyan magyarázzam meg a gyereknek hogy ezt ne csinálja?? Az exem azt mondta ne szóljak bele. De mi az hogy ne szóljak bele? az én gyerekem! Lehet kicsit túlreagáltam akkor de nagyon felhúztak! Az a baj hogy ha meglátom az exem nem tudok normálisan beszélni vele mert annyira idegesít. Csak szerintem bunkóság hogy így hívatja magát. Bár elvileg nem ő mondta neki hanem a gyerek. De ezt nem hiszem el.
2013. ápr. 19. 11:10
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik, ha nem, nem szólhatsz bele, hogy a gyerek kit érez anyának maga mellett!


Már bocsánat, nagyon divatos az "én gyerekem" kifejezés, de a gyereket hiába szülted meg, nem a tulajdonod! Önálló érzésekkel, élettel, gondolatokkal rendelkező kis palánta, és nagyon is határozott véleménye van arról, kit kinek tekint.


Szóval sorry, de ez a vonat elment. A gyereked családban él, látogasd néha, és nyilván mindig tudni is fogja, hogy a mostohaanyja az mostohaanya, mert te szülted. De ettől még Anyának fogja hívni, ha neki úgy esik jól.


Az eddigiekért nem ítéllek el, de ha ebbe megpróbálsz belerondítani, és lenevelni őt erről, akkor egyszerűen önző vagy és gonosz.

2013. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Tehát te lemondtál a gyerekedről, meg sem próbáltad kérni, hogy nálad helyezzék el, mert az exed úgyis eléri, amit akar. Kiskora óta neveli egy nővel együtt, te meg két hetente sem látogatod. Mégis mért nevezne téged anyának? Most már késő ezzel foglalkozni. Nem ők nevelik ellened hanem te akarnád ellenük. Undorító, hogy "leszoktatnád" a gyereket arról, hogy anyának nevezze az exed új párját. Tudod nem az számít, ki szülte meg, hanem hogy ki van vele, kit tekint anyjának. Bocs de nem téged, érthető okokból. És igen, ne szólj bele, semmi közöd nincs hozzá, hogy kit hív anyának. Már bocs, de te nagyon sötét vagy, ha nem érted meg, hogy ez kérésre vagy erőszakkal nem fog menni.
2013. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

2 éves volt, amikor "magára hagytad", elég kicsi, aztán két hetente látott, aztán két hetente se... Eltűntél, kikoptál az életéből, az agyából... Közben jött apa barátnője, főleg ha már 2-3 éves korában, aki mellette volt, nem csak x hetente, hanem 0-24. Elment érte az óvodába, esti mesét olvasott neki, megpuszilta, stb. Közben azt is látta, hogy apa hogy viselkedik a nénivel. Szereti, puszilgatja, együtt laknak, együtt alszanak. Az óvodában a többi gyerek az apukája társát anyukának hívja. Akkor biztos ő meg az én anyukám. A többi gyereket az anyukája hozza az oviba, akkor engem is az anyukám hoz.

Az, hogy két éves koráig mellette voltál, az nem hiszem, hogy sokat számít... Nem is emlékszik rá szerintem, kimondottan.. Azt tudja, hogy nem ismeretlen vagy, mert néha megjelensz, meg azt is tudja, hogy apu volt felesége vagy meg hát hogy az ő anyukája.. De te nem vagy ott este a mesénél, nem mész érte az oviba.. .akkor te mégsem lehetsz az anyu...

Ha már 5 hóónapja feléjük se vakkantottál, nem hiszem, hogy tudod, hogy viselkedik a hölgy a gyerekeddel. Annyit tudsz, amennyit ő elmesél neked.. aztán most, hogy ha éppen a nagymama megy elé az iskolába? Elém is ő jött, nála ebédeltem, vele tanultam, aztán mire hazaértek a szüleim a munkából, hazakísért. Nyilván nálatok is hasonlóan foglalkozik a nagymama a kisfiúval.

Szóval a volt férjed barátnője egyáltalán nem mostoha!

2013. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
Nem hagytam el! Otthagytam az apjával, de szoktunk beszélni, látogatom. Most egy picit el voltam havazva, mindig volt hétvégén valami ami után már nem érte meg elindulni, kevés lett volna az idő.
2013. ápr. 19. 15:37
 45/57 anonim ***** válasza:
100%
Mindig volt valami, ami miatt elhavaztál? Ha fontos lenne a gyereked, akkor megoldanád, hogy ne legyél elhavazva. Neked igazából nem fontos a gyereked, csak önző vagy és más ne helyettesItsen téged, pedig örülnöd kéne inkább.
2013. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
Tudod nem olyan egyszerű eljutni/gyors az ország nyugati részéről (Győr) egy szabolcsi kisvárosba. Ha csak az egyik nap szabad akkor pláne. Míg ovis volt könnyebb volt, mert hétköznap is tudtam menni (elég kaotikus a beosztásom), mindegy volt mikor.
2013. ápr. 19. 15:47
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is tök mindegy, miért nem tudod látogatni, avgy miért nem teszed. Ez az egész nem ideológiai kérdés, meg hogy ki mit érdemel, te megérdemled-e, hogy egyedüli anya-figura legyél a fiadnak vagy sem. Az egész problémakör annyi, hogy praktikusan ki az a nő, akirészt vesz a fiad életében minden nap. Jól vagy rosszul, de ott van, kézzelfoghatóan, elérhetően. Ez a barátnő.


Tökéletesen megértem, hogy rosszul esik neked, hogy a fiadnak ő már "anya", de a tény tény marad. Ők egy család.

2013. ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Miért nem egyeztek meg abban, hogy elhozod péntek délutántól vasárnap estig? Jogod enne hozzá. Megegyezés kérdése.
2013. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy te hogy gondolod, magára hagytad a gyerekedet mikor két éves volt. Ott hagytad és lemondtál róla. Most pedig fáj hogy mást is anyának hív. Pedig az egész csak is a te hibád. Ha annak idején magadhoz veszed és te neveled, nem pedig a kifogásokat keresed, akkor minden máshogy alakul. A helyzetért csak is te vagy a felelős seni más. Bármennyire is nehéz ezt elismerned.
2013. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az anya aki megszül egy gyereket, hanem az aki esténként mesél, aki betakar aki ott van az ünnepségeken, aki jóéjt puszit ad és aki megszid ha rossz jegyet hozol haza a suliból. Akinek mindig te vagy az első és soha nem fordít neked hátat, aki megtanít arra mi a jó és mi a rossz. Nem elég egy gyereket megszülni, gondoskodni kell róla és neveli kell. Az hogy két három hetente, havonta rá nézel még nem tesz anyává és nem ment fel a hibáid alól. Az hogy a fiad mást tekint anyjának csak a te hibád! Hagyd őket békén, és ne akarj többet kihozni ebből mint amennyit lehet. Ők már egy család nincs jogod semmit sem felróni nekik.
2013. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!