Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a voltférjetek...

Mit tennétek ha a voltférjetek nője anyának szólíttatni magát a gyerekkel? Mit lehet tenni ha ellenem nevelik?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisfiam a szemét exem nem engedte hogy elhozzam magammal mikor elváltunk pedig még kicsi volt 2 éves. Azóta sem nagyon tudom látogatni különböző okok miatt de szoktam vele beszélni. Karácsony óta nem tudtunk találkozni és majd megőrültem mikor hallottam hogy az apja nőjét anyának hívja. Hogyan magyarázzam meg a gyereknek hogy ezt ne csinálja?? Az exem azt mondta ne szóljak bele. De mi az hogy ne szóljak bele? az én gyerekem! Lehet kicsit túlreagáltam akkor de nagyon felhúztak! Az a baj hogy ha meglátom az exem nem tudok normálisan beszélni vele mert annyira idegesít. Csak szerintem bunkóság hogy így hívatja magát. Bár elvileg nem ő mondta neki hanem a gyerek. De ezt nem hiszem el.
2013. ápr. 19. 11:10
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
87%

Nézzük már kicsit objektíven a dolgot. A bíróság valamiért odaítélte az apának. Az apa az új barátnővel családban neveli az apa kisfiát. A barátnő édesanyja besegít nekik, foglalkozik a kicsivel, kvázi nagymama.

A biológiai anya rendszertelenül tudja csak látogatni a gyereket.


Nem ideális családszerkezet, de ha a gyerek szemszögéből nézzük, nagyjából ép körülményeknek tűnnek. Van apa, van egy napi szinten jelenlévő fiatal nő, mint anyafigura. (Hogy honnan gondolod, hogy nem csinál semmit a gyerek körül, az rejtély, ha a gyerkedet is karácsonykor láttad utoljára, nemhogy a nőt.)


Nekem ebből az egészből az jön le, hogy a kisfiúnak megadnak mindent, ami szükséges lehet egészséges fejlődéséhez. Ha a barántő anyja is hajlandó átjönni és foglalkozni vele, akkor nyilvánvalóan szeretik, családtagnak kezelik a kicsit. És ez jó!


Továbbra sem értem a sértettséged. A kialakult helyzetben abszolút természetes, hogy a barátnő az anya, és jó lenne, ha feldolgoznád ezt, ha a jövőben sem tudsz többet foglalkozni a gyerekeddel. Mert ez az egész probléma kizárólag Rólad szól, és nem a gyerekről.

2013. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
A volt anyósomról írtam, nem a nő anyjáról! Ő szokott a gyerekkel lenn!
2013. ápr. 19. 12:07
 23/57 anonim ***** válasza:
84%

Ja és készülj fel a gyerek kamaszkorára lélekben, mert simán a képedbe vághatja, hogy ha otthagytad két évesen, mostmár ne akard nevelni/látni/parancsolgatni neki stb. Nyilván igazságtalan lesz ez is, de jó eséllyel be fog következni. És nem kell üldözési mániásan beképzelni, hogy ellened nevelik. Foglakozik is veled akárki ott? Látni se nagyon látnak, nem hiszem, hogy azzal töltenék a napjaikat, hogy azt mantrázzák, "Anya gonosz".


Ha a gyereked elfordul(t) tőled, akkor azt egyetlen embernek köszönheted: magadnak.

2013. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem tudod látogatni.

Bíróság, gyámügy, ennyi.

Nem úgy tűnik, mintha kezed-lábad törnéd, hogy rendszeresen láthasd...

2013. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
96%

Anyám ugyanilyen volt. Kifogások voltak, mindenkinek azt mesélte hogy a nevelőanyám és az apám nem foglalkoznak velem, ellene nevelnek.


Elárulok egy titkot: MAGAMTÓL hívtam anyának azt a nőt, aki betegen ápolt, énekelt nekem, ruhát varrt az iskolai farsangra, megtanított főzni, tanult velem, SZERETETT.

A másik, akinek ha kedve volt jött, csak egy idegen volt.



Sajnos én is rossz embernek szültem, munka és iskola nélkül, de eszemben nem volt a gyerekem nélkül eljönni.


Semmit nem tehetsz szerencsére. HAgyd békén őket.

2013. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de egy külső szemlélőnek úghy látszik, hogy te egyáltalán nem küzdesz azért a gyerekért, és soha nem is küzdöttél.


Lehet, hogy ez nem így van, de nekünk egyértelműen ez jön le.

2013. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
25%

Hiába pontoztatok 0%-ra, ez csak azt mutatja, hogy vagy

1. fáj az igazság

2. nagyon buták vagytok, vagy inkább:

3. mindkettő.


Jogász vagyok, és igenis már nagyon régóta az a gyakorlat - hála Istennek -, hogy csakis azt nézik, hol jobb a gyereknek. Rég nincs már a nő SEMMIFÉLE előnyben a férfivel szemben!


Mint, ahogy ezt a fenti példa is mutatja, rengeteg másikkal együtt egyébként.

2013. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
62%
Bár őszIntén megmondom, nem tudom, te miért gondolod, hogy téged anyának kéne szólItania.
2013. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
23%
27: igazad van. Egyébként a nők annyit cirmogtak az egyenjogúságért, tessék itt is elfogadni. Az apának is pont ugyanolyan joga van a gyerekhez.
2013. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy szereted a gyereked, különben küzdenél érte. Ez van, az ember nem tudja magàtól kreàlni az érzéseit, én megértem! Azt viszont nem, hogy akkor miért írtad ki a kérdést? Nincs meg benned az anyaösztön, érthető, de akkor ne vàrd, hogy a gyerek anyânak szólítson.
2013. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!