Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz, ha nemet mondok?

Mi lesz, ha nemet mondok?

Figyelt kérdés
Sok-sok éve együtt vagyunk, van már gyermekünk is. Az elején tisztáztam már, hogy nem szeretnék összeházasodni. Mindig előhozza az esküvő témát, de én mindig ellenkezek. Nszeretem az ilyen felhajtásokat, nem szeretem, ha össze gyűlik a család, nem szeretem ha én vagyok középpontban, meg amúgy is számomra ez csak egy papír lenne. Másrészt nem szeretnék örök hűséget fogadni, mert ha én megteszem, az részemről tényleg örökre szólna. Tényleg szeretem, és ő is engem, nem azt mondom, hogy felhőtlen a kapcsolatunk, de jól megvagyunk. De nem tudom, és nem is akarom megígérni, hogy ez örökké tart. Eddig nem fenyegetett a leánykérés veszélye, mert még egy gyűrűre sem lett volna pénze. De most hirtelen nagy összeghez jutott. Mi lesz ha megkéri a kezem, és nemet mondok? Vagy mondjak igent, aztán mondogassam, hogy majd talán lesz esküvő...? Világosan megmondtam neki már többször, hogy nemet fogok mondani, de nem hiszi el!
2013. ápr. 19. 15:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy csak a szülei miatt akar esküvőt, mert "ők úúgy örülnének neki".
2013. ápr. 19. 15:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp se hitegesd azzal, hogy igent mondasz, aztán sosem mész hozzá, mert az nem túl tiszta megoldás.

Ha ennyire akarja, akkor kompromisszumos megoldásként nem működik, hogy besétáltok ketten csak szülőkkel és a gyerekeitekkel a legközelebbi sima polgári házasságkötőbe? Kell időpontot kérni, de kb 10 perc alatt összeadnak titeket (ha nem kértek zenét meg verset meg szívhez szóló beszédet, mert akkor 20). A szülőket pedig megetetitek a legközelebbi normális éteremben.

2013. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ő akarná,akkor igent mondanék,és belemennék egy kéttanús esküvőbe.De mivel ezek szerint a szülei miatt akarja,így mondj nemet,aztán kész.Elmondtad már eddig is neki,hogy nemet fogsz mondani.
2013. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen csak nem szeretném összetörni a szívét, mert azért mégis csak egy komoly dolog. Mondtam neki, hogy maximum Las Vegasban, jó részegen, de amúgy semmiképp.
2013. ápr. 19. 15:35
 5/6 Missi_Key ***** válasza:

nem árultál zsákbamacskát, előre tudta. innentől ha mégis megkér, az tiszteletlenség, azt jelenti hogy nem vesz komolyan, esetleg gyerekként kezel/ lenéz..hogy úgyse tudod átgondolni az ilyeneket. legalábbis én ezt érzem a kérdésből.


mondj nemet, lehet hogy úgy tűnik öszetöröd a szívét, de úgy tűnik ő a tiéddel egyáltalán nem törődik, ha a te kérésed ellenére, csak a szülei miatt megkér.

2013. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én eleve nem vállalnék gyereket házasság nélkül,hisz a mai világban hivatalosan csak az számít családnak ahol a szülők össze vannak házasodva. A házasság pedig nem nagy dolog,nekem speciel 10-20 percig ha tartott persze előtte nagy készülődés most meg itt állok és igazán nem változott semmi csak lett egy papír. elmész 2 tanúval meg a személyiddel és 10 perc alatt lezavarják még ki sem kell öltöznöd,szerintem azt hiszed hogy innentől kezdve örökké tart pedig ez nem garancia semmire max a válás lenne nehéz a gyerek miatt ezt elismerem.de emlékszem annó egy osztálytársamra aki kicsiként nem értette hogy mindenkinek a szülei házasok csak az övé nem és ez nagyon zavarta.
2013. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!