Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megakadályozhatják a szüleim,...

Megakadályozhatják a szüleim, hogy elköltözzek otthonról? Miket vihetek magammal?

Figyelt kérdés

18 éves múltam, idén fogok érettségizni. Egy barátomhoz költöznék, csak a rezsi rám eső részét kellene fizetnem. A szüleim nem akarnak elengedni, azt mondják, amíg középiskolába járok, nem mehetek az engedélyük nélkül sehová.

A lakásból elhozhatom azokat a cuccokat, amikről van számlám? Az számít, hogy a diákmunkás pénzemből vettem őket? A szüleim szerint amit diákként 18 éves korom előtt kerestem az automatikusan az övék és az ebből vásárolt dolgok is.


2013. ápr. 19. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

1.Miért akarsz elköltözni otthonról?

2. Amiről tudod bizonyítani, hogy a tiéd, a te neveden van, azt viheted.

2013. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Jézusom. Anyádék nem normálisak, már megbocsáss.
2013. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
18 évesen azt csinálsz, amit akarsz. A diák munkával keresett pénz a tied, de annyiban azért igazuk van, hogy nekik is van közük hozza, hiszen nyilván eltartottak es te nem járultak hozza a költségekhez. Ez persze csak erkölcsi kérdés, jogilag amit te vettél az általad keresett pénzből, az a tied.
2013. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg elköltözhetsz, nem hozathatnak vissza magukhoz.

Amit a saját keresetedböl vettél, azt viheted.


DE!!! Ha elmentél, akkor attól kezdve nem kötelesek eltartani, semmennyi pénz nem kell adniuk neked, söt vissza sem kell fogadniuk, ha mégsem lesz minden olyan szép, ahogy elöre elképzeled.


Van annyi állandó jövedelmed, hogy a rezsit, a megélhetésedet, tanulásodat biztositsd belöle?

2013. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Azért akarok elköltözni, mert nagyon nem értjük meg egymást a szüleimmel és nagyon elegem van, hogy mindig mindenki csak velem veszekszik, mert a legidősebb gyerekként, ráadásul lányként minden az én feladatom és persze az én hibám. Se magánéletem, se szabadidőm, csak kötelességeim vannak.

Persze, nyilván nem fogom felkapni a hűtőt és elvinni, de azért a ruháimat, a bútoraimat, a telefonomat és a számítógépemet szeretném elvinni.

2013. ápr. 19. 18:01
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A számítógépet és a bútoraidat is te vetted? Mert ha nem, tuti nem viheted. Max a ruháid, könyveid stb.
2013. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen én vettem őket, mindegyiket használtan. Kénytelen voltam, mert a régi bútoraim kellettek a kicsiknek és nem volt túl felemelő dobozokban tárolni a cuccaimat. Nem sok bútor, csak egy kis szekrény, egy éjjeliszekrény meg a matracom (ágykeret marad, mert az a szüleimé). A számítógép azért kellett, mert mindig letörölték a testvéreim a fontos dokumentumokat (fordítani is szoktam) és emiatt többször kerültem elég kínos helyzetbe.
2013. ápr. 19. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
5%

a ulit mindenképpen fejezd be itt, ha viszonylag nyugalmasak, biztosítottak a körülmények.


Ha még munkád sincs, miből akarod a rezsit, meg a fenntartásodat fizetni?

Kényszerből prostituálsz fogsz lenni, hogy legyen ennivalód? vagy így fizetsz a lakásért?

Lányom, gondolkozz már !!!!!

2013. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az anyagiak miatt én is félek kicsit, de a barátommal úgy számoltuk, hogy ha felezzük a költségeket, akkor a téli fűtésszezon mellett is kijön max 38000Ft-ból a rezsi rám eső része (nyáron kevesebb). Így iskola mellett havi 70000Ft-ot keresek összesen, de a fizetésem júliustól emelkedni fog, mert állandóra vesznek fel és nem csak diákként + a fordítások is maradnak. Eddig a szüleimnek 40000Ft-ot adtam haza, a bérletet és az extra dolgokat én vettem magamnak. A barátommal közösen fogunk főzni és a tisztítószerek is közösek lesznek ez is csökkenti a költségeket. Tudom, hogy nem fogok dúskálni, de biztosan nyugodtabban fogok élni mint most.

A gimit mindenképp befejezem, meg sem fordult a fejemben, hogy abbahagyjam! A cégnél ahol dolgozok lehetőség van arra, hogy fizessék a levelező főiskolai képzést és szerencsére a főnököm beajánlott erre. A szüleim szerint ez is felesleges, mert egy nőnek nem kell tanulni, szüléshez nem kell diploma. Ez az egyik téma a sok közül amin veszekedni szoktunk.

2013. ápr. 19. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
nyugodtan költözhetsz és viheted magaddal a dolgaidat:)
2013. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!