Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám meghalt fél éve, és...

Anyukám meghalt fél éve, és most egy hete vele álmodok folyamatosan, de nem úgy, ahogy kéne. Miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval anyu meghalt fél éve, egy hete vele álmodok mindig, de álmaimban mindig úgy jelenik meg mint amikor "utáltam" (leszidott, stb) és álmaimban csak kötekszik velem, leszíd, stb. Ez miért van?

17L


2009. szept. 25. 11:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát... végülis nem mentem suliba, holott nem voltam beteg :D De ezt sose dramatizálta túl...
2009. szept. 25. 12:51
 12/15 anonim ***** válasza:

először is részvétem!

másodszor szerintem nem tudod feldolgozni anyukád halálát,és könnyebb igy h arra emléxel mikor mindig leszidott.

2009. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez egy védekező mechanizmus az agyad részéről: túl mély a gyász, és ezért az pszichéd ilyen módon hárítja, hogy a szépre, jóre emlékezz édesanyáddal kapcsolatban, mert ha a negatívumokra asszociálsz vele kapcsolatban, úgy "könnyebb" elviselni a hiányát. ha nem javul idővel a dolog, akkor keress fel egy pszichológust, aki gyászterápiára szakosodott, sokat tudna segíteni. részvétem.
2009. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ma kivételesen nem volt benne :o
2009. szept. 26. 11:42
 15/15 anonim válasza:
Nekem 6 éve halt meg, így saját példámon tudom. Ilyenkor egyszerűen azt próbálod feldolgozni, hogy nem volt mindig felhőtlen a viszonyotok. Mert talán úgy gondolod:halottakról jót vagy semmit.Amikor eszedbe jutnak a közös emlékek nyugodtan kimondhatod magadban ha valami nem volt tökéletes.Attól még nem gyalázod az emlékét.
2009. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!