Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyuék...

Mit csináljak, ha anyuék egyátalán nem értenek meg?

Figyelt kérdés

Szeptembereben jelentkeztem egy gimibe.Szerencsére közel van hozzánk.Amikor bement anyukám és apukám megbeszélni a dolgokat a suliről a dirivel azt mondta,hogy lehet,hogy egy héten egyszer vagy kétszer még délután itt kell maradnom vagy haza mehetek de utánna vissza kell jöjjek.Nekem ez így megfelelt.Mivel,mint már említettem közel lakunk,és így haza mehetek ha lesz valami plussz óra.Igen ám,de ebből a heti 1-2 "plussz" órából lehet heti 3,4.És nem bírom már ezt a rohanást,mert állandóan futkosok a suli és a lakás között,meg este 10-kor is még a leckén gondolkozok.És aztán a suli mondta,hogy itt nagyon jók az osztályok, meg a tanárok is.Hát ez is kamu volt!Jött a kivételezgetés,meg közbe kiderült,hogy van olyan osztály is ahol fele olyan gyerek akit már mindenhonnét kicsaptak és idejöttek.Ja amúgy bocsi az ilyen plussz órák alatt olyat értek,hogy előadások,korrepetálások,tehetséggondozás.Nagyon elegem lett ebből és én már elhatároztam,hogy kiíratkozok,mert így egy rohanás az életem.Múlt hétvégén leültem megdumálni ezt a szüleimmel.De aztán apukám jött azzal,hogy bírjam ki,mert most már így tanév közepén ne is várjam,hogy átírat.Anyukám meg azzal jött,hogy mondjam meg a tanároknak,hogy sajnálom nem tudok bejönni erre és erre a foglalkozásra.Csakhogy itt azt nem nézik el és egy jeggyel rosszabbat kapok évvégén,mert ezek kötelező iskolai programok,kivétel ha kerítek valahonnét a jófenéből egy igazolást,mert anyukám nem írhat,az orvos meg nem ír,mert nem vagyok beteg.

De persze másnak simán elnézik!

Mit csináljak ha szüleim egyszerűen nem képesek fölfogni,hogy nekem ez a suli egyátalán nem megfelelő?És nagyon zavar,hogy még csak nem is próbálják megérteni!



2013. ápr. 21. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a szűk két hónapot már csak kibírod valahogy.
2013. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy szerintem jövőre sem fognak kiírtani,mert a másik suli fél órára van innen és Ők azt mondták mehetek a busszal,mert Ők nem hajlandóak elvinni
2013. ápr. 21. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Apukádnak azért igaza van abban hogy így évvége fele már nem vesznek át sehova, meg felesleges is átmenni mert mire ott felzárkózol és a jóisten tudja mennyivel vannak előrébb, mit fog kérni a tanár, aztán a jegyekkel is lehetnek gondok így. Szerintem ezt a szűk 2 hónapot már kibírhatod.

A délutáni plusz órákra elvileg nem kellene hogy bejárj szóval ezt nem nagyon értem benne, de nem ez a lényeg igazából. Csak azoknak gáz akik messzebbről járnak be, vagy délutánonként edzésük van vagy valami.

Szerintem ezt a kis időt bírd ki következő tanévbe meg menj át egy olyan suliba ami normálisabb ennél.

2013. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából nekem az nagyon sz*r,hogy gyakorlatilag átvertek és még kitudja még mennyi diákot fognak....
2013. ápr. 21. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát annak őszintén örülök, hogy nem fognak kiirtani.
2013. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát... Nehéz helyzet:S:S Addig könyörögj a szüleidnek, amíg bele nem mennek, hogy jövő évtől már máshova járhatsz. Am, mások is járnak busszal, szerintem nem az lenne a nagy próbléma; szóval az, hogy fél órát kell buszozni az nem olyan durva, mint hogy sz*r helyre jársz. Addig kérleld őket, amíg nem mennek bele, hogy átmehess másik iskolába. Drukkolok:):)
2013. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Abban egyet értek az előttem szólókkal, hogy fejezd be ezt a tanévet ott, ahol most vagy, és szeptemberre menj másik iskolába. Anno nekem is iskolát kellett váltanom (a tiédhez eléggé hasonló problémák miatt, érdekes módon, aki ajándékokat vett a tanároknak mehetett kirándulni, meg drámaszakkörre, aki nem az nem, és ez csak a jéghegy csúcsa!), és nem fél órányira volt a másik, hanem 30 km-re! Három évig csináltam (vonat plusz busz), ki lehetett bírni, így érettségiztem, nem bukdácsoltam, osztályelső voltam. Majd megtanulod beosztani az idődet, pl. novellát olvasni a buszon is lehet.
2013. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:-) hát köszi! De ha nem mennek bele,szerintem abba igen,hogy elfolytassanak egy kellemes beszélgetést
2013. ápr. 21. 17:24
 9/10 A kérdező kommentje:
*dirivel
2013. ápr. 21. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Fel orara van a masik? En bp-en utaztam ot evig napi 2x1 orat. Bird ki ezt az evet meg, aztan menj at masik suliba.
2013. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!