Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eléggé le vagyok szabályozva....

Eléggé le vagyok szabályozva. Energiaitalt egyátalán nem ihatok.!?

Figyelt kérdés

Ez bizony jó akarás miatt van így, mert nem akarják, hogy bajom legyen, de úgy érzem kicsit ez már túlságosan leszabályzás.

Oké, hogy nem mindennap, de egyátalán nem kapok, egy évbe egyszer sem.

Úgy ihatok, hogy tesóméba 'belenyalhatok', mint a kisebb gyerekeknél a sörnél.

Ez már túlzás. . . Nem cigizek, nem iszom, nem is szeretnék, de túlságosan vissza fognak, azért már középsulis vagyok, nem vagyok óvis, hogy 1 hónapban legalább egyszer, de, még évente sem...

Ha ezt megemlítem, akkor jön az, hogy 'jó nem cigizni is akarsz', hát 33 osztálytársból 29 cigizik, szóval talán a mai világban már nem is lenne meglepő, de nem vágyom rá. . . Akármilyen elitt iskola lehet, akkor is találni olyat aki 15-16 évesen már cigizik. . .

Nálam van így? Vagy mással is csinálják ezt? Normális szülői gondolkozás?

15/L


2012. nov. 26. 16:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Normális, hiszen ők veszik, ők fizetik és nincs is rá szükséged. Ha már felnőtt leszel, akkor meghozhatod magadnak a rossz döntéseket is, egyelőre a szüleid ettől próbálnak megóvni.
2012. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
arra is rá lehet szokni, mint a kávéra.
2012. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Megóvnak igen,ez teljesen igaz.De úgy érzem eléggé leszabályoznak, tegyük fel, kapok egy nap 200-300 forintot, abból egyébként is vehetnék, de nem szállok velük szemben, mert nem akarok csalódást okozni. Viszont, ha mondom neki,eléggé felhúz, hogy 5-6 évesként kezel. Könyörgöm 1 hónapban egytől marhára nem lenne semmi bajom. . .
2012. nov. 26. 16:37
 4/31 anonim válasza:
17%
Én is mindjárt 15 leszek, nekem se engedik még az energiaitalt se... Helyette veszek magamnak, meg alkoholt is, cigit is, csak mert nem engedik. Rosszul gondolták, hogy nem fogok inni, ha nem engedik, mert még mást is kipróbáltam... Cigit 1x, de elég is volt, mert borzalmas. Somersbyt veszek néha, de az se egy nagy durranás... Szerintem nagy hülyeség eltiltani egy 15 évestől az ilyeneket, mert akkor "csakazértis" alapon direkt ki akarja próbálni, mert kíváncsi, ilyen az emberi természet:D
2012. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
29%

Én mindig megvetettem a bort vagy sört, ismerőssel, és úgy ittam meg annyi idősen mint te, fater csak 16éves koromig kötötte ki a sör és tömény mennyiségét, utána nem érdekelte

Energiaital olyan mint a kóla, a Hell és társai marék szart nem érnek, annyi hogy jobban dolgozik a szíved és gyorsabban mossa át a szervezeted a véred

Jobban jársz a kólával, mert enegia is csak íze miatt jó :)

20/F

2012. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Rá lehet szokni, de nem gondolom, hogy annyira függőlennék. Nem kapnék rá mindig annyit. Nem mindennap kapok 3.00 forintot. Csak ha kérek, ami már 2 hete volt.
2012. nov. 26. 16:38
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
Ennél nagyobb bajod, és nagyobb nézeteltérésetek sose legyen! Egyébként meg, a zsebpénzedből vegyél és idd meg, vagy kérj a tesódtól!
2012. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az én osztályomban is kb 15 éve. Mikor elkezdtük a középsulit, 1-2 osztálytársam dohányzott csak. Az érettségire már rajtam kívül szinte mindenki. Ne ezekkel akarj beilleszkedni.

Ha pedig vennéd a fáradtságot és megnéznéd, mire is képes egy energiaital, biztosan nem akarnád meginni.


Itt egy érdekesség a kóláról, azt gondolom megengedik a szüleid nem?

[link]


Ráadásul ezek függőséget és durva elhízást okoznak (nem okozhatnak, okoznak!), aztán majd 30 éves korodban szenvedhetsz, hogy megszabadulj ezektől. Hidd el, jobb el sem kezdeni. Persze évente egy-kétszer azért lehetne, gondolom csak félnek a szüleid, hogy rászoksz, ahogy a fiatalok döntő többsége szinte bármire képes rászokni.

2012. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
Véletlenül nem Szolnok megyében laksz? Mellesleg Én csak akkor szoktam inni mikor nagyon fáradt vagyok (tanulás,edzés stb..)
2012. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Pont ez az, teljesen más városba járok iskolába, ha akarnám megvehetném, nem tart vissza senki. . . De nem akarok csalódást okozni, hogy mondják, hogy nem, de csak azért is. Főleg most beszéltünk suliban is az energia ital káros hatásairól, elgondolkoztató, de ennyire felesleges tiltani
2012. nov. 26. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!