Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is megszabják a szülei...

Másnak is megszabják a szülei mennyit legyen kötelezően a kutyával (vagy valamilyen háziállattal)?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem szeretek a kutyával lenni, csak azt nem szeretem hogy kötelező. Egy kutyánk van, amúgy kinti, szóval nem azért kell kint lenni vele, hogy szabadlevegőn legyen, mozogjon, mert azt tud napközbe is. Egy órát mégis kint kell legyünk, sétáltatni, vagy futni, vagy feladatokat csináltatni vele. Két tesóm van, azt mondták a szüleim, hogy nekik mindegy ki mikor, vagy hogy de valamelyikünk mindig foglalkozzon a kutyával. Míg ők nem szoktak. Ebből az van, hogy általában én vagyok vele a legtöbbször. 3 napot. Míg a tesóim 2-2t.

Nem hülyeség ilyeneket megszabni szerintetek? Vagy akkor miért nincsenek ők is vele, vagy miért nem nézik mit csinál a két tesóm? Az egyik pl. mindig csak elmegy vele sétálni. Míg az ápolása mindig rám marad!


2013. ápr. 24. 17:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem szakadok meg tőle. És nem is hisztizek. Csak zavar hogy már megint nekem kell mindenből a többet csinálni. Ugyanígy én mosogatok össze délután tesóim után is általában. Ők meg ha mosogatnak akkor is csak a magukét, nem érdekli őket, hogy előző nap én az övékét is elmostam ha otthagyták.

Kutyával ugyanez van. Pedig tényleg szeretem őt, de így hogy a nyakamba szakad, így olyan rossz érzés. Ha kimegyek akkor jól megvagyunk jót szórakozunk csak utána szoktam arra gondolni hogy miért ússzák ők már megint meg. Szüleim miért nem veszik észre hogy ez nem jól van így én csinálom a legtöbb dolgot. Mert igen én fésülöm, mosom ki a tálját stb. míg ők csak sétáltatják meg fetrengnek vele és ezt is kevesebbszer mint én.

2013. ápr. 24. 18:35
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez van, így jártál. Ami élő dolog, azzal foglalkozni kell akkor is ha nincs kedved: az állatot etetni kell, sétáltatni, a növényt locsolni....


Amikor pici korodban tele volt a pelusod, akkor anyukádnak is ki kellett pucolni a kakiból, akár volt kedve hozzá, akár nem...


Ha nem tetszik a rendszer, akkor osszátok be egy közös helységbe kitett táblázatban, hogy ki mit csinál és mikor..

2013. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A szüleid felelősségre szeretnének tanítani benneteket. Nagyon helyesen teszik. Meg kell szokni, hogy felelősséggel tartozol egy másik élőlénynek, aki Tőled függ. Nem lenne kötelező, ha magatoktól is megcsinálnátok.
2013. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Ha egyedül lennél akkor is igazságtalanságnak éreznéd? Én három kutyát vállaltam el és igen,van amikor semmi kedvem nincs hozzájuk kimenni,de olyan csak rájuk nézek és rájövök,hogy ha én nem akkor senki. Pedig anyukám szívesen segítene,de úgy gondolom,hogy ez az én felelősségem és én rosszul érzem magam,ha nem foglalkozhatok velük,mert tanulnom kell. Fogadd el. Később ne vállalj kutyát,ha már ezt kínnak érzed... és akkor is ki lehet menni amikor a tesóid foglalkoznak vele.
2013. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
tudod,h az életben hányszor,de hányszor lesz az,h más helyett kell dolgoznod!!! Nagyon sokszor.Más helyett fogsz szívni... Még csak 12 éves vagy, próbálj felelősségteljesen gondoskodni a kutyáról, hisz ő csak az emberre számíthat. Ahányszor éhes lesz, gondolj arra,h a kutyám vajon éhes e. Ahányszor szomjas leszel, gondolj arra,h van e friss vize. Hidd el, pár hét, és rögzülni fog ez. Nem lesz teher.
2013. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Te mit szólnál ahhoz, ha a szüleidnek pl. ha úgy volna kedve,

akkor csak két-három naponta kapnál enni??!

2013. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Missi_Key ***** válasza:

ez így elég rossz. egy kutya megérzi ha csak uszályból vagy vele...ahogy egy gyerek is megérezné ha csak azért sétálnának vele a szülei mert muszáj (rosz példa de csak h érthető legyen az h megérti/megérzi).


ha megvan, eleve nem túl higénikus kinn kutyizni..neki se jó, neked se. ezt mondd meg a szüleidnek.


az meg hogy felelősségre neveli...nem. így csak azt érik el hogy soha többé ne akarjanak kutyát, mert csak egy felelősség volt, egy muszáj..és nem egy barát.

2013. ápr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A kutya nem egy olyan dolog, hogy most van kedvem vele foglalkozni, holnap nem. Mind akartátok, köztük te is, így ne nyavalyogj.

Az meg tévedés, hogy a kutya kint van, akkor elvan ő, nincs másra szüksége! Mit gondolsz, mit csinál az udvaron? Fekszik és azt várja, hogy valamelyik gazdi méltóztasson kimenni hozzá játszani!

2013. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha a gyerekek akarták a blökit, akkkor az ő felelősségük, hogy jó dolga legyen. A szülőknek igazuk van,talán ők többet éreznek ebből a felelősségből. Viszont ahol van 3 tesó, ott meg kellene osztani a kutyával való foglalkozást.

Szegény állat nem tehet róla, hogy meggondolatlanul vették magukhoz.

2013. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!