Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők többsége valóban örül...

A nők többsége valóban örül annak, ha a férjük dupla műszakban dolgozik?

Figyelt kérdés

Van 3 gyermekünk,9,2,éves és 4 hónapos.Én szeretném,ha többet lenne velünk,illetve a gyerekekkel,mert bizony a 2 kicsivel elfáradok,rajta kívül más segítségem nincs,nekem is lennének olyan dolgaim,amit gyerekmentesen szeretnék elvégezni.

Ő másik műszakot is vállalna,pedig így is este 6-a ér haza.Ha mondom,hogy nem jó az úgy,mindig azt kapom tőle,hogy bezzeg más asszony örülne.Ezt én nem hiszem,kell a pénz,de kell a gyerekeknek az apjuk nekem meg a férjem.Miért baj ez?Bár úgy is hagyni fogom menjen,mert menni akar,de velem mi lesz akkor?

Nem egymagamnak vállaltam a 3 gyereket és ezt tudja jól.


2013. ápr. 26. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szükségetek van a pénzre annyira hogy vàlalnia kell a másik műszakot is ? Én sem szeretném ha párom ennyit dolgozna.
2013. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a nők többsége ilyenkor a plusz bevételt nézi.


Esetleg ebből fizethettek alkalmanként takarítónőt, bébiszittert hogy neked is könnyebb legyen.


Úgy tűnik, túlvállaltátok magatokat a három gyerekkel, ő pedig a munkájába menekül. Nem ritka eset.

2013. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
8:33-asnak igaza lehet. Vagy túlvállaltátok magatokat a három gyerekkel. Ő az anyagi részébe fárad bele, Te meg a velük való foglalkozásba, vagy szimplán arról van szó, hogy inkább dolgozik, csak ne kelljen otthon lenni. Sok férfinél előfordul, hogy szép és jó a gyerek, amíg nem őt várja otthon minden este, főleg három...így "szökik meg". Egyik sem jó felállás, mindenképp ülj le vele beszélni, ha kell, gyűjtsd pontokba az érveidet, és kérdezd meg arról, hogy mi a baja, ő hogy látja., miért vállal inkább második műszakot is? Ennyire kevés a pénz, vagy inkább dolgozik, mintsem a zsibongó gyerekekkel töltse az idejét? Mi zavarja inkább? A pénztelenség, vagy a nyugalom hiánya?
2013. ápr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért 3 gyereket és 2 felnottet fenntartani nem kis dolog. Mi lenne, ha nem lenne a második muszak? Hogyan jonnétek ki anyagilag?
2013. ápr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem minden második szombaton dolgozik, és ahogy körülnézek, egyre több ismerősnél fordul elő ilyen-olyan hétvégi túlóra stb... Sajnos manapság nagyon nehéz úgy munkát találni, hogy csak hétköznap 8-tól 4-ig kelljen bent lenni. Kiszámoltátok, hogy mennyivel keresne többet 2 műszakban, hogy megérné-e? (Mostanában változtak a törvények, és pl. esti műszak már nem éri meg annyira mint régen.)
2013. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtöknek igaza van egy kicsit.A pénz is kell,nem dúskálunk,de annyi van ami elég a megélhetésre.Tudom,hogy szereti a gyerekeket,de valóban menekül is kicsit.Tudom,hogy nagy rajta a teher,a nyomás,de nem lenne szabad ennyire a munkába menekülni.Már nem tudok vele beszélni,akármilyen szelíden is próbálok közelíteni hozzá,mindig támad és támadásnak veszi a kérésemet is.Már mondott olyat is,hogy ő lehúz xy órát ne várjam el,hogy utána még a gyerekekkel foglalkozzon.Amíg 2 gyerek volt,jól ment minden a vitáink is felszínesek voltak és többnyire elnevettük a végét.Mióta megszületett a pici változott meg minden.Nem tudom vele megtenni,azt,hogy leteszem sírj,majd megnyugszol, affektív apnoés egyszerűen nem merem letenni,nekem gyűlik a házimunka,hirtelen csinálok mindent amikor alszik,de közben a 2 évesem is igényli a figyelmet a társaságot,nekem akkor lenne egy kis levegővétel,vagy csak visszatömködni az agysejteket,mikor ő hazajön.De ezt nem érti meg.És nem ilyen volt!!Remek ember.Nem akarom elveszíteni,de ő már máshol jár,nincs már velünk.Joga van a saját szabadságához,és nem is sajnálom tőle,csakhogy hiába hajtogatom,hogy már nem teheti ezt vagy azt,erőszakkal nem lehet valakit a helyén tartani.Én is nagyon fáradt vagyok nem tudok teljesen reálisan gondolkozni.Szükségem van tanácsra,mert engedni sem akarom magam miatt,de a saját életét sem akarom a magunkévá formálni.
2013. ápr. 26. 09:08
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Közösen vállaltátok a gyerekeket, nem magadnak szültél. A gyerekeknek apára is szükségük van. Ha most nem foglalkozik velük, akkor a gyerekek sem fognak úgy kötődni hozzá, és ezt megsínyli majd a későbbi viszonyuk. Az együtt eltöltött időnél nincs drágább kincs, ez sokkal többet ér, mint párezer forint. Ha azt mondod, hogy amúgy is elég a megélhetésre a pénzetek, akkor jobb lenne azt az amúgy is kevés időt együtt töltenetek.

A gyerekek fogják a visszajelzést adni, hogy milyen apjuk volt, és őket nem az fogja érdekelni, hogy az apjuk miattuk dolgozta ki a belét. Ők ebből annyit fognak érzékelni, hogy apu sosem volt otthon, apu nem foglalkozott velük, apu nem volt rájuk kíváncsi. A gyerekeket nem érdekli a pénz. Hosszú távon jobb befektetés a gyerekekkel foglalkozni, főleg amíg ilyen picik.

2013. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Mintha csak magamat olvasnám!
2013. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

7-es azért nem minden fekete fehér.


Faterom is szétdolgozta magát mikor kicsi voltam, 3 helyen dolgozott. Mindenem megvolt, igen, én dúskáltam, és felnőttem, most pedig tudom, mit miért tett és elfogadom olyannak amilyen, mert nagyon szeretem és ki volt nyalva a seggem. Visszanézve én tudom értékelni, még akkor is ha volt, hogy hetekig nem láttam. Biztos jobb lett volna, ha otthon van, de akkor mondjuk nem járjuk be Amerikát, valamit valamiért. Értelmes gyerek később felfogja a lényeget. De attól még a szülők elválnak, ahogy az enyémek is. Ennyi.


Ez a sztori nem a gyerekről szól, csak jól hangzik belekeverni, mert olyan mélyen igazságnak tűnik, de ez most valójában a szülőkről szól. Arról, hogy mégsem jön be az élet 3 gyerekkel, hogy nem veszik a fáradságot, hogy egymás szeretetnyelvén beszéljenek, mert egyszerűbb áldozatot játszani, a saját döntéseink áldozatát.


Tessék összeszedni magatokat! Ezt meg olvasd el:


[link]

2013. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

9-es, ha apukád soha nem volt veled és el is váltak a zsüleid, akkor honnan tudod, hogy mit vesztettél?


Én a 7-es hozzászólóval értek egyet, mert nálam is apám teljesen a család része volt (nem is akármilyen családé) és az én szüleimet a halál választotta csak el.

Hogy beutazzam Amerikát? Kit érdekel! Majd beutazom magam. Viszont a saját apám nem lehetek.

2013. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!