Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves lány vagyok, orvostanh...

20 éves lány vagyok, orvostanhallgató, édesapám állandoan veszekedik velem semmi ok nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
folyamatosan kiabál velem meg anyuval,mindketten probáljuk nyugtatni de nem hat rá semmi, nem tetszik semmi amit mi csinálunk de tényleg ok nélkül teszi, már nem birom,érzem,hogy olykor kifutnák a vilagból, nagyon el vagyok keseredve, a barátomat sem fogadja el és félek hogy e viselkedés miatt elveszitem öt.Adjatok vmi tippet mit tehetek?elköltözni meg nem tudok, mert a szüleim tartanak el az egyetem miatt, meert mellette nem tudnák dolgozni is.Pszihológushoz nem megy, mert azt állitja hogy ő nem hülye és ne küldjük oda
2008. júl. 15. 18:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A másik gond meg az, hogy 20éves vagyok és csak úgy mehetek el vhova ha elkérezek és elenged, 20évesen ez nagyon ciki, mit tudnák tenni,hogy megváltozzon, próbáltam beszélni vele de csak visszakiabál
2008. júl. 15. 19:10
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

A helyzeted elég ciki ahogy te fogalmazol de nem hiszem, hogy nincs rá megoldás. Sok ember egyetem mellett dolgozik, próbáld meg te is. Talán a barátod tud segiteni, esetleg költözz hozzá vagy vegyetek ki egy közös albérletet. 20évesen az ember már felnőtt viselkedj úgy és nehagyd magad terrorizálni!

Más nem jut eszembe.....

2008. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

off

20 éves egyetemi hallgató...valószínűleg még érettségije is van, de a nyolc osztályt bizonyosan kijárta...orvos lesz...

de

"NÁK"-ol

tudom, hogy a problémájához ennek semmi köze, de akkor nagyon zavaró, hogy egy leendő értelmiségi ennyire nem ismeri a saját anyanyelvét....

.......

én kérek elnézést

2008. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Talán kérdezzétek meg mi baja, hogy mi zavarja őt? Lehet valamiért ideges, és ezt így tudja csak kimutatni, rejtetten. És mondd meg szépen, nem kiabálva, hogy nagylány vagy már, szeretnéd ha bízna benned, és amiket ide leírtál azt is mondd el neki, hogy tönkreteheti a kapcsolatodat is a viselkedése.

( Egyébként meg lehet hogy csak szimplán elírta a kérdező azt a szót, ugyanis az é és az á betű egymás mellett van.)

2008. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

off

persze, meglehet - bár, háromszor egymás után...

on

tetszik a tanácsod és lehet, hogy működik is, bár van egy olyan gyanúm, hogy apukánál súlyosabb a gond annál, hogy ilyen "egyszerűen" meg lehessen oldani...

2008. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Ugyanez volt velem is. Kenytelen voltam felbehagyni a foiskolat a csaladi balhek miatt. Az en apam sem akart dokihoz menni. Egyre durvabban csinalta a dolgait, egyre kevesbe hasonlitott regi onmagara. Egyszer egy apro hulyeseg miatt nekemugrott, akkor telt be a pohar. Megigertem neki, ha megegyszer hozzamer, a sajat hazaban verem agyon (fiu vagyok), azota csak a szajat meri jartatni. Ez harom eve tortent.

Az eredmeny jelenleg: anyam elvalt tole, es mindket fia jelenleg kulfoldon van. En csak itt kulfoldon talaltam nyugalmat tole, szerencsere itt mar nem tud terrorizalni.

Az ilyen elviselhetetlen emberrel nem lehet mit kezdeni, csak akkor lesz nyugtod ha jo messzire elkerulod(a masik megoldast a torveny bunteti, ugye). Ha sokaig hagyod hogy terrorizaljon annak nyoma marad, en meg manapsag is felriadok almombol ha jarkalast hallok ejjel.

Szomoru de ez van. Van akinek korabban kell felnonie mint ahogy szeretne.

2008. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nálam is ez volt, nem engedtek szinte sehova21évesen, mindig balhézott apu mindenért. Ha dolgoztam azért, ha nem dolgoztam azért. Akkor még suliba jártam. AMit kerestem pénzt diákmunkával neki kellett odaadnom. Aztán betelt a pohár, odaálltam eléjük és közöltem holnap elköltözöm. Azóta sokkal jobb a viszonyunk és még büszke is rám.
2008. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem simán elmehetnél dolgozni a suli mellett és összeköltözhetnél a barátoddal. 20 éves vagy, felnőtt ember, ha akarsz valamit, tegyél érte. Én 21 éves egyetemista vagyok, mellette van egy egy éves fiam. Tanulok, ha időm engedi dolgozom is, persze ehhez a fiamnak bölcsisnek kell lennie, de ez téged úgysem érint, a párom is dolgozik, szóval meg lehet élni. Én 20 évesen már nem várnám el, hogy a szüleim tartsanak el. Apukád olyan, amilyen, de neked ezt nem kell elviselned, mivel felnőtt vagy már. Anyukád elviselheti, ha akarja, mert ő választotta magának, de majd ha elege lesz belőle, akkor majd meri kimondani, hogy ő boldogtalan így, és akkor talán apukád is elgondolkodik.

És a NÁKolás tényleg nagyon igénytelen egy orvostanhallgatótól.

2008. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnál kollégiumba menni?

Nem tudsz vele mit csinálni és anyukádnak sem kellene tűrnie!

Nagyon sajnállak,de mivel általában egy ilyen ember nem változik meg csak a másik fél tud változtatni.

Beszélj vele ha le tudtok ülni.

Mond meg neki,hogy figyelj apa nagyon bánt,rosszul esik,hogy így viselkedsz velem,felnőtt nő vagyok és nem érdemlem meg ezt a fajta bánásmódot.Mondja el ha v.mi problémája van.És szólj neki,hogy te szereted a barátodat úh.ne riassza el!

2008. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is ebben a helyzetben voltam anno! Nekem apukam ivott, es emiatt voltak a csaladi balhek! Persze o nem dolgozott, ami penze volt, azzal rogton a kocsmaba ment! En is egyetemre jartam ,de feladtam :-(( Elkezdtem dolgozni, megismertem a paromat, es elkoltoztem! Meglett a nyugalmam! Azota kulfoldon dolgozunk, apukam azota mar meghalt! Anyukamnak uj kapcsolata van! DE! Azt, hogy akkor feladtam, a mai napig nagyon banom! Szoval, ha egy mod van ra probalj meg dolgozni az egyetem mellett, es koltozz el otthonrol, amint lehet, de semmikeppen ne hagyd ott a sulit! Pusszant sorstarsad!
2008. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!