Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szülő az, aki csak...

Milyen szülő az, aki csak azért kivágja a gyerekét otthonról, mert homoszexuális?

Figyelt kérdés

Annyi kérdést olvastam itt már, hogy félnek az emberek elmondani, mert rettegnek a szüleiktől.

A szülők bele sem gondolnak, hogy erről nem a gyerek tehet, nem a gyerek választotta ezt a "dolgot"?


Kidobni vkit azért, mert meleg az olyan, mintha valakit azért dobnának ki, mert cukorbeteg.

Miért van ennyi primitív és ostoba szülő?


Az apukák is...akik már a kisgyerekbe belenevelik a gyűlöletet....


Csak én nem tudok az ilyen emberekre "szülőként" tekinteni?



2013. ápr. 27. 20:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%

Ezt én is nehezen értem.


Pláne amikor valaki akarja a gyereket, és a születése után a kezébe veszi, akkor azt gondolja, hogy "az életemnél is jobban szeretem ezt a babát, kivéve ha meleg".

2013. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%

"Miért te örülnél neki ,ha a fiad fenekében egy másik férfi turkálna ,"


Miért ha a lányod fenekébe egy férfi turkál az mennyivel jobb?

2013. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
76%
Sajnálatos,bárkivel is történik. Hisz a szülő a rendíthetetlen bástya az életünkben aki mindig ott van ,mindig megért, megbocsát és mellettünk áll.Legalábbis ez lenne a dolga. Aki ilyenért elitél végig sem gondolja, hogy Ő is benne van hisz ez genetika. Gondolom épp elég nehéz egy ilyen "kereszttel" élni pont a sok előítéletekkel teli birka miatt, ha még a szülők is elfordulnak még nehezebb.
2013. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
73%
Én alapvetően értelmesnek tartom a szüleimet, de ebben a kérdésben nagyon maradiak. Inkább nem mondom el nekik, bár anyám szerintem elfogadná egy idő után, csak sokkolná a hír, apám viszont bár ő sem nem dobna ki itthonról, de azt hinné, hogy megőrültem vagy ilyesmi. Ők ezt valami betegségnek tartják. Elvileg azzal nincs bajuk, ha otthon négy fal között valaki homoszexuális, de gyakorlatilag annyira érezni a negatív véleményt amikor erről van szó, hogy nem tudnák elviselni, ha ismerősük (netán gyerekük) lenne az. És azt én sem értem, hogy hogy nem gondolnak bele, hogy simán lehet, hogy a saját gyerekük is meleg, és akkor esetleg nem kéne ilyeneket mondaniuk. De utólag biztos azzal jönnének, hogy miért nem mondtam el, miért hazudtam, elmondhattam volna, miért nem bíztam bennük stbstb...
2013. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos sok bigott, maradi szulo van, aki nyugodt lelekkel kirakja a gyermeket, ha az nem osztja az o nezeteiket, erkolcsi felfogasukat stb! Nem csak a homoszexualitasra korlatozodik - pl mar hallottam olyanrol, hogy egy csalad kidobta a kiskoru gyerekuket a lakasbol, mert a gyerek nem hitt Istenben!
2013. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
90%

Tudod mi a legborzasztóbb még ennél is?

Hogy a homoszexualitásnál sokkal kevesebbért is dobnak ki szülők gyereket.

2013. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
93%

az ilyen végtelenül homofób ne vállaljon gyereket. mert ezzel esélyt ad annak, h akár homoszexuális is lehet egyetlen pici csemetéje.


nekem az egyik legjobb barátom a fiúkat szereti. otthon még nem mondta el nyíltan, de sztem az anyukája sejti. ettől még ugyanúgy szereti a fiát, büszke rá, támogatja, mellette áll mindenben.

ha lesz gyerekem, nekem csak az lesz a fontos, h normális gondolkodású, életképes, talpraesett felnőtt váljék belőle. hogy kivel bújik ágyba az a magánügye. persze annak azért nem örülnék, ha tolakodó szinten vállalná a másságát, mert ezzel támadási felületet adhat a rosszindulatú embereknek. illetve az már engem is taszít. ugyanígy egy heteronál sem szeretem, ha közönség előtt nyalja-falja a párját, és csak a szexről képes beszélni.


csak akkor lennék képes kidobni a gyerekemet, ha ellenem fordul, meglop, vagy valami hatalmas szemétséget követ el, tehát megtagadja a neveltetését, és ezzel engem is arcul csap. na, akkor mehetne. de egy genetikai kis hiba miatt nem lennék vele kegyetlen.

2013. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
85%

Biztos vagyok benne, hogy senki nem oka ennek, bizony erre születni kell. És sem hormonterápiával, sem mással nem kezelhető. Jó lenne, ha a szülők tudnák ezt.

Viszont legyél megértő, nehéz nekik elfogadni ezt a "másságot", hiszen a keresztény kultúra is, meg az azután következők is valami szexuális aberrációnak ítélik és mélyen elitélik. Az anyukák általában megértőbbek, a az apukák viszont gyakran úgy gondolják, hogy ők csináltak rosszúl valamit, vagy tőlük örökölték, tele vannak önmagukban is bűntudattal, és ezért a gyereket is ugyanezzel sújtják. Reménykedj, hogy idővel megbékélnek. Így van ez ebben a fantasztikus regényben is: Danielle Steal: Családi Album, illetve ugyanez a könyv egy másik fordításban Szerelmem Hollywood a címmel.

2013. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
91%

senki sem akarna önakaratából meleg lenni, mert senki sem akarná magát támadásnak kitenni. DE! ha még így is lenne, hogy a homoszexualitás választható (ami nincs így), egy szülőnek akkor IS támogatnia kell és el kell fogadnia, a gyereke választását, mert:

- a szülőnek a gyereke boldogságát kell szem előtt tartania

- nem szólhat bele a magánéletébe

pont.

2013. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem a homoszexualitásról van szó ilyen esetben. Hanem a szülő nem képes elfogadni hogy az nem az ő élete, nem az ő döntései. Amíg úgy él a gyerek ahogy ő elvárja addig egyszerűen nincs súrlódási pont. Nem egy ilyen esetet láttam már.

A másik, hogy még mindig nagyon számít mások véleménye. Megyünk a falkával, beszéljük magunknak hogy ha sem a szomszéd Pistának nem normális dolog valami, sem a piacon Juliska néninek akkor az tényleg rossz. Akár a gyerek árán is.

Senki nem örül annak, hogy a gyereke meleg. Mert céltábla lesz, bánthatják, akár "csak" szóban, akár tettileg, vagy csak a háta mögött szapulják. Ki szeretné ezt a gyerekének? Ugyanúgy ahogy az az adott ember sem azért lesz meleg, mert hú de jó dolog. Egyszerűen azt kell elfogadni, hogy ha ezt valaki elnyomja magában akkor sokkalta boldogtalanabb lesz az élete, még ha be is áll a sorba "rendes" életet erőltet magára. Nos én inkább akarok egy boldog gyereket, mint egy olyat aki átlagosan viselkedik.

2013. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!