Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőknek tényleg 18 évesen...

A szülőknek tényleg 18 évesen ki kellene rakni a gyereküket? Miért vannak olyanok, akiknek a tanulás, meg az értelmi munka, nem munka?

Figyelt kérdés

Sajna, a rokonok között van ilyen. Nem csak ott, hanem ismerősök is. Általában aik már 30-40 évesek, és a szocializmusban dolgoztak.

Nekik az, hogy Én tanulok, és megyek tovább tanulni egyetemre, azt Ők úgy veszik, hogy csak lustulni megyek, meg napot lopni.

Ők szokták mondani, hogy most, hogy véga a sulinak, meg lesz az érettségi, merre megyek DOLGOZNI? Mondom, tanulok még... Erre kiakadnak(nem értem, nekik nem mindegy, mit csinálok?) hogy mi az, hogy 18-19 évesen jó erőben,. nem megyek dolgozni, PÉNZT KERESNI! és eltartani magam.

Hogy a szüleim még eltartanak? Meglepi őket!

Azt mondják, páran, hogy Őket kirakták otthonról 18 évesen, és mehettek egyedül megélni.

Nem voltak akik eltartották őket 18 év után.

Őrülhettek, ha nem egy holmi nélkül rakták őket utcára.


Szóval vannak rokonok, ismerősök, akiknek a tanulás nem hasznos, csak naplopás, lustaság, időpocsékolás.

Nekik csak a kétkezű munka számít.

Miért gondolják így? És mi bajuk van velem?

1-2 rokon, ismerős tisztára kiakadt, hogy én megyek tovább tanulni, és nem dolgozni.

Miért zavarja őket?

És igazuk van? Tényleg 18 évesen a szülőknek ki kéne rakni a gyereküket az utcára, és élljen meg egyedül?



2013. ápr. 26. 14:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Na, a szüleim pont ilyen emberek és igen, én is mentem 18 után ahova akartam. Hát én egyetemre mentem és mellette dolgoztam, hogy megéljek. Kinek-mi jutott. Szerencsés vagy, becsüld meg, és határold el magad az ilyen témáktól a rokonságban. Kérdezz a saját bajaikról, arról szeretnek dumálni az emberek, és már el is ment az idő. A saját személyes dolgaid meg tartsd meg magadnak!
2013. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Te magad leírtad, hogy be van szűkülve a látókörük.. bármennyire is idegesít, mit vársz tőlük?

Nem gondolom, hogy ki kell rakni a gyereket ennyi idősen, sőt az ellenkezőjét gondolom.. egy 18 éves gyerek, nem hiszem, hogy a mai helyzetben meg tudna élni egyedül.

2013. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy van igazuk. A lényeg, hogy a szüleiddel megbeszéld a dolgot. Ha támogatnak a továbbtanulásodban, akkor ne érdekeljen, hogy ki mit gondol róla. Számukra semmit nem jelent, hogy Te továbbtanulsz vagy sem, számodra viszont egy életre szóló lehetőséget is jelenthet, amit ha tehetsz, meg kell fogni. És ne várd mástól, hogy olyan dolgot megértsen, ami neki nem jutott ki soha, vagy adott esetben soha nem is vágyott rá.
2013. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%

Off: a 30-40 évesek a szocializmus vége felé születtek, vagy általános iskolások voltak, esetleg közép...


Vannak ilyen emberek, nem kell foglalkozni velük. Mondd meg nekik, hogy neked van eszed, és te nem fogsz egy gyárban dolgozni azért, mert őket kirakták anno...

2013. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Azért ez nem így van.

A múltrendszerben is az volt hogy 18 évesen ha a gyerek elvégezte az iskolát be kellett vonulnia katonának, és csak utána mehetett dolgozni. De sokan valószínű nem nézik a híreket, vagy elnyomják magukban a dolgokat, mert ma már nem olyan egyszerű érettségivel szakma nélkül munkát találni, még szakmával is nehéz.

Én fél évig ültem otthon miután befejeztem a sulit és szakmát is szereztem de nem tudtam elhelyezkedni.

Elköltözni nem akartam, mert lett volna messzebb egy munka, de olyan kevés pénzből még enni sem tudtam volna, itt ez a baj és valószínű hogy a rokonaid ezt nem tudják megérteni.

A szülő nem teszi ki a gyerekét otthonról, csak indokolt esetben, mert az a jó szülő aki segít a gyerekének építeni a jövőjét meg a pályáját.


Ja meg hozzáteszem hogy abba a rendszerbe azért az állam jobban támogatta az embereket, munkát adtak nekik, kötelező is volt dolgozni, és azért meg is fizették őket hogy eltudják tartani magukat. Azt hogy utána hogy osztják be a pénzüket az már megint más téma.

A rokonaid így nőttek fel hogy a kétkezű munkából lehet megélni, és akik szellemi munkát akarnak, azok menjenek, orvosnak, tanárnak, esetleg ügyvédnek, de ahhoz úgy is kell ám tanulni.

2013. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
Ereszd el a füled mellett, ne figyelj rájuk. Igenis kell tanulni. Ma már kitolódik minden. Tanulj, az is munka.
2013. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Akkor 40-50 éves. De pl egyik távoli rokonom mondta, hogy Őt 15 évesen elküldték dolgozni a szülei, és el költözött albérletbe, és lehetett meg. Én meg nagy mázlista vagyok szerinte, hogy 18-19 évesen IS otthon vagyok.
2013. ápr. 26. 15:03
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Ja persze meg 3. évesen olvasott is.
2013. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

A 30 évesek nem dolgozhattak a szocializmusban, de a negyvenesek igen. Nos a mi fiatalkorunkban az volt a valaki, aki 14 évesen szakmát választott, 17 évesen szabadult, 1-2 év múlva elvitték katonának, leszerelt és megnősült. A lány meg 18 évesen férjez ment, és jött a két gyerekek, azután az anya is vissza dolgozni...

A továbbtanulás amolyan puhány dolognak számított, bármilyen keményen hajtottál a szakodon, vagy akár dolgoztál mellette.

Ők megmaradtak ebben a logikában, ami nekik ismerős, de most még annak is nehezen működik, aki így akarja csinálni. Nem kell velük törődnöd. Sok sikert!

2013. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Nekem anyu azt mondja, hogy a tanulásba menekülök, ahelyett, hogy mennék dolgozni. Én már 29 vagyok, dolgoztam már, de errefelé nincs munka, így tanulok, de már otthol sem lakok ráadásul. Szóval akik fiatal koruktól dolgoznak, és max ennyit tudnak tenni, hogy mindig robotolnak, én ezektől látom, hogy így gondolkodnak. Pedig nem olyan egyszerű a mai világban ahogy mások is írják, és a tanulás sem "időlopás, pocsékolás"
2013. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!