Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te támogatnád párodat, avagy sem?

Te támogatnád párodat, avagy sem?

Figyelt kérdés

7 éve vagytok együtt, 24 évesek vagytok. Te még tanulsz, de a barátod már dolgozik, és kap a munkahelyén egy hatalmas lehetőséget: 1 évet kint tanulhat és dolgozhat Amerikában, de közben nem tud hazajönni, mert a tanulás folyamatos.

Nálunk ez a helyzet áll fent, fél év múlva kellene utaznia. Én nagyon támogatom, a barátom kicsit hezitál, de ő is tudja, hogy nem szabad kihagynia a lehetőséget, hisz ilyen nem lesz többet. Támogatom, drukkolok neki, érveket mondok, hogy menjen.

Nos, a baráti társaságunktól megkaptam, hogy nem vagyok normális, amiért gyakorlatilag "kilökdösöm" őt, és a kapcsolatunkat beáldozom arra, hogy neki jó legyen a jövőben. (Jót-rosszat megéltünk már, szerintünk ki fogjuk bírni ezt is.)

Tehát a kérdésem: te ilyen helyzetben mit tennél? Támogatnád, vagy sem?

24l


2013. ápr. 28. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom....Arra nincs lehetőség,hogy te is vele menj? Egyébként ha stabil a kapcsolat ki lehet birni . Jó fej vagy,hogy támogatod,egész biztos a párod is értékeli :) .
2013. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám. Gyerek nincs, te meg kibírod. A párod is. Nyugi ha szeretitek egymást nem fog megcsalni.
2013. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Támogatnám. Nem hoznám elő a témát fél naponta és mondanám el, hogy mennyire jó lesz, mert eszméletlenül nehezen bírnám ki, ha ennyi időre "el kellene válnunk", ellenben természetesen nagy lehetőségnek tartanám és támogatnám, hogy menjen. Fiatalok vagyunk, mikor ha nem most? Jó próba ez a kapcsolatotoknak is. :) Ha ezt túlélitek, akkor gyakorlatilag mindent!


Egyébként mi abban a helyzetben vagyunk, hogy én még tanulok, a párom idén végez. Ő utána hazaköltözik (250 km) és a fene sem tudja mi lesz még. Eddig gyakorlatilag együtt éltünk 2 évig, egyelőre fogalmam sincs mi lesz abban az egy évben, amíg én le nem diplomázok és egy helyre nem tudunk költözni. Nem Amerika és relative "gyakran" találkozhatunk, de nekem most ez így is hatalmas váltás lesz és érthető, hogy egy kicsit megvagyunk rémülve.

Nektek is hatalmas változás lesz, az is érthető, hogy a párod nincs ezzel annyira kibékülve, hezitál.

Mások véleményével meg nem kell foglalkozni. Ti tudjátok, nektek ez belefér-e, ha igen, akkor támogasd! Bár ne ess át a ló túloldalára, mert az már kicsit olyan, mintha még örülnél is neki, hogy végre megszabadulsz tőle egy kicsit. :)

2013. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen támogatnám, valahol közös érdeketek is.

A szerelemnek olyan a távolság mint a tűznek a szél, a kicsit elnyomja a nagyot tovább építi.

2013. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ENNYIT nem bir ki egy kapcsolat, akkor nem érdemes tovább folytani.


NEKED van igazad, támogasd, hadd menjen és használja ki ezt az esélyt.

2013. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Lehetőségem sajnos nincs vele menni, mert még 1 évem van a suliból, nem akarom a finishben itt hagyni. A másik dolog, hogy a munkahelye biztosít neki szállást, így oda más nem mehet.

Nem beszélünk róla naponta, néha jön csak elő a téma, ha új infók derülnek ki.

Mi is úgy vagyunk vele, hogy inkább most, mint mikor már gyerek is van! Természetesen nem annak örülök, hogy megszabadulok tőle kicsit, hanem, hogy ő kapta ezt a lehetőséget és nem a munkatársa. Büszke vagyok rá. :) Azért kell nyüstölni kicsit, mert kicsit fél az ismeretlentől, ő lesz az egyetlen magyar, az angol még nehezen megy neki, jövőhéttől fog intenzíven angoltanárhoz járni.

2013. ápr. 28. 21:30
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező anyáink,nagyanyáink korában katonaság volt,kibírták pedig nem is volt skype,internet,meg mobiltelefon sem csak a levelezés.

Hidd el hatalmasat dobna a jövőtökön, 7 év az 7 év , menni fog nektek!

2013. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Én már végig csináltam, csak éppen nem Amerikába ment hanem Angliába. 1 év alatt mindössze kétszer jött haza pár napra. Ő sem tudott hazajönni a beosztása, és az iskolája miatt. Ráadásul nekem nem volt sem laptopom, sem számítógépem, sőt még internetem se. A heti egyszeri kapcsolatunk egy nyilvános telefonfülke volt. Én megadtam a fülke számát, és ő a megbeszélt időpontban mindig megcsörgette. Így beszéltünk 1-2 órákat is.. Nagyon nehéz volt. De mi is úgy voltunk vele, hogy eddig is jóban-rosszban kibírtuk az elmúlt 8 évet, akkor ez az 1 év nem fog megváltoztatni minket. Mi végül is együtt maradtunk, de csak azért mert kimentem én is. Ha nem mentem volna ki, akkor ma már csak emlék maradna. A távolság akármeddig is vagyunk együtt a másikkal megváltoztatja az embert. A magány hatalmas úr, és sokan nehezen tudják kezelni, főleg azok akik tényleg mindenkitől távol vannak. A ti esetetekben is a barátod lesz az akit próbára fog tenni.. Hiszen te maradsz a megszokott életedben, barátok, család között.. De a párod vadidegenekkel, más kultúrával, más életfelfogással kell hogy megbirkózzon. Ráadásul még te sem leszel mellette..

De én akkor is támogatnám. Nektek sokkal könnyebb lesz mint nekem volt. Hiszen van internet, van skype, van e-mail.

2013. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
En tamogatnam. Sot, mennek vele! :)
2013. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2013. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!