Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyet kitalálni?...

Hogy lehet ilyet kitalálni? Egy veszekedés során olyan dolgot vágott valaki a fejemhez. (? )

Figyelt kérdés

Egy kisebb hülyeségen összezördültünk a húgommal, ő pedig teljesen kikelt magából, és elkezdett kiabálni, hogy lenézem anyukánkat, mert nincs érettségije, és takarítóként dolgozik. Ez természetesen nincs így, de amikor hozzámvágta, annyira ledöbbentem, hogy köpni-nyelni nem tudtam, nem tudtam megvédeni magam. Hallotta egy másik családtag is, aki viszont elhitte, hogy mondtam ilyet, hiába magyarázkodtam utána.

Félek, hogy "kitálal" anyának is, aki viszont általában neki (mármint húgomnak) ad igazat.


2013. ápr. 29. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért adna anyukátok a húgodnak igazat, ha nem így van? Azért egy anya érzi, hogy hogyan áll hozzá a gyereke :) Rokonoknak meg ne magyarázkodj, csak az magyarázkodik, akinek takargatni valója van. Szerintem beszélgess el a húgoddal, hogy ez nem volt igazságos, amit tett. Elég sértő volt, amit mondott.
2013. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ő nézi le anyádat...

az ilyesminek ez a háttere.


nagy poén ugy kimondani a saját kényes véleményünket hogy más szájába adjuk. célba ér fájdalmat okoz de a következménye nem azon csattan aki kimondja hanem akinek a nevében kimondták.


esetleg ha ezt igy elmondod anyádnak vagy másnak mikor szóba jön visszamehet a bumeráng a feladónak.

2013. ápr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Anya jobb viszonyban van a húgommal, és általában neki ad igazat. Én is nagyon szeretem, de annyira nem jövünk ki jól, túlságosan hasonló természetünk van, hasonlóak a hibáink.

Sértő volt, amit mondott, de inkább az esik rosszul, hogy ilyet feltételez rólam. Ha van valaki, aki senkit nem néz le származás/iskolázottság alapján, akkor az én vagyok.

Anyának nem merek előhozakodni vele, rosszul esne neki már maga a feltételezés is. Tudja, hogy összekülönböztünk, de azt nem, hogy miket vágtunk egymás fejéhez (pontosabban ő az enyémhez. Én köpnyi-nyelni nem tudtam).

Második válaszoló, pont attól tartok, amit írtál. Hogy rajtam fog csattanni. És attól is félek, hogy ennek a rokonnak, aki fültanúja volt a vitánknak, esetleg megered a nyelve, és úgy adja elő a történetet, ahogy ő hallotta. Az én káromra.

2013. ápr. 29. 08:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem uj dolog. A politikában ez egy minden napos trükk... A tesód egy kigyó nem véletlen hogy anyud neki ad mindenben igazat mert felső fokon űzi ezt a mocskolódást...


Ha el akarsz bánni vele ahhoz sajnos fel kell venned a kesztyűt és finom módszerekkel le kell kezelned a tesódat. A másik lehetőség az ha kiszakadsz ebből a családból önálló leszel és előfordulhat hogy édesanyádban idővel össze áll a kép.

Ebben a mai nehéz gazdasági időben lehet jobb ha a megélhetéssel foglalkozol mint ilyen gyerekes csatározásokba mész bele.

2013. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

De megadhatod a választ azzal is, hogy feltűnő módon kezedbe veszed az otthoni takarítást, mutatva, hogy te ugyan nem nézed le azt, aki ezt a munkát elvégzi.

Persze a tesód szobáját kihagyva, elkezded rendszeresen takarítani otthon a közös helyiségeket: konyhát, fürdőszobát, nappalit, szülői hálót, ami van....

Ezzel nemcsak bizonyítasz, hanem anyudnak is segítel, amit egész biztos értékelni fog.

(A hugi pedig hidd el, meg fog pukkadni a méregtől!) :)))

2013. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a hugod nem feltételezi ezt rólad. Pontosan tudja hogy nem ilyen vagy és ez az ő saját véleménye.

Eszköznek használja fel ezt az egészet ellened.

A politikusok is pontosan tudják hasonló helyzetben hogy nem igaz az amit mondanak, viszont azt is tudják hogy megfelelő hazugsággal számukra kedvező pozicióba kerülhetnek.


Irásod alapján tesód ebben profi s korábbi tényledései során már be is került ebbe a megfelelő pozicióba.


Szerintem az nem igazi család ami ilyen csatározások, pozició szerzések szintere. Szerintem a család a szeretetről szól és nem erről.

Javaslom alkos mielöbb igazi, szeretetre épülő családot, és akkor te döntheted el milyen szintű kapcsolatot tartasz családromboló csaladtagokkal.

2013. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a rossz, hogy nemrég még annyira jó tesók voltunk, mint a barátnők. Állandóan együtt lógtunk, nevetgéltünk, mindent meg tudtunk beszélni. Nemrég volt egy nagy családi balhé, azóta már nem zökkentünk vissza a régi kerékvágásba.

5-ös, elég rendszerető vagyok, szóval eddig is gond nélkül a kezembe vettem a porszívót, partviset, elmosogattam, kisúroltam a kádat, mosdót.

Olyan dolgokat is mondott, amiket nem is tudom, honnan szerzett... Hogy felvágok az érettségimre (hogy is tenném?! Egyrészt nem sikerült olyan jól, mint ahogy sikerülhetett volna, másrészt ez nem olyan dolog, amire fel lehetne vágni), mindenkit lenézek, leereszkedő vagyok, játszom a felnőttet.

Tinikoromban voltak olyan dolgaim, zűrjeim, amire nem szívesen emlékszek vissza, és nehéz kitörni ebből a "rossz gyerek"-skatuklyából, pedig nagyon igyekszem!

2013. ápr. 29. 08:27
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

tesodnak nem az az érdeke hogy kitörj ebből a skatulyából hanem hogy benne maradj s ő legyen a jó testvér te meg a fekete bárány.


sajnos a gyeremmkornak vége tesod gondolom elkezdett serdülni s tombolna benne is..., nem is tudom mi ennek a

neve?


hormon?


most válik nővé s sajnos sok nő személyisége ilyen


viselkedése bővelkedik ármánnyal és hasonlókkal.


a koncentrációs táborokban is sokkal szemetebbek voltak a női kápók a rabokkal mint a férfi barakkokban...


a női személyiséglehetőségekben sajnos ez benne van...


én az elhatárolódást javaslom de elhangzottak más megközelitések is.

2013. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj tesóddal higgadtan beszélni.

Mondd el neki, hogy szeretnél normális hangnemben elbeszélgetni vele, és szóljon, ha úgy érzi képes rá. Ígértesd meg vele, hogy nem húzza fel magát. Azután pedig mondd el neki, hogy neked mennyire fáj, hogy megváltozott a köztetek lévő jó viszony, és szeretnéd tudni az okát. Mondd el, hogy mennyire fájt, hogy olyanokat mondott, hogy lenézel másokat és felvágsz az érettségidre. Kérdezd meg, hogy ezt komolyan gondolta-e (egy vita hevében azért mondunk olyat is, amit nem gondolunk komolyan), és ha igen, akkor miből érezte így.

Utána anyukádtól is megkérdezheted, hogy ő érezte-e már úgy, hogy lenézed őt. Amúgy attól, hogy húgoddal jobban kijön, nem azt jelenti, hogy téged kevésbé szeret. Biztos ő is látja, hogy jobban hasonlítasz rá, lehet, hogy a húgod még féltékeny is emiatt.

A másik családtaggal ne foglalkozz. Csak a húgoddal és anyukáddal. Másokkal felesleges foglalkozni, úgyis lesznek olyanok, akik kitárgyalnak a hátad mögött. Ilyen világban élünk.:-(

2013. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

5-ös vagyok!

Akkor takaríts a továbbiakban is, ebben ne legyen fennakadás.

Másrészt pedig a felnőttek komolyságával tégy úgy, mintha nem is hallottad volna, amit a hugod mond, emelkedj felül azon, ne is vedd figyelembe. Vagyis éreztesd vele, hogy az ilyen gyerekes viselkedéssel téged nem tud kiborítani, téged nem tud kizökkenteni, mert te már annál idősebb vagy, minthogy az ilyen kötözködésekkel befolyásolni tudjon!

Érezze a vele szembeni viselkedésedből, hogy te már idősebb vagy nála, te már nem vagy gyerek, téged már az ilyenfajta apróságok nem érintenek meg.

Nőjj föl, nőjj fölé!!!!

2013. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!