Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Való igaz, hogy ha engem...

Való igaz, hogy ha engem eltartanak, mindent el kell tűrnöm amit velem tesznek? Mert sokan azt mondják, amíg más kenyerét eszem, addig nekem knss van!

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim nem valami rendesek velem. Nem mondom, hogy egy vadállatok, akiket börtönbe kéne csukni, de elég szemetek elég sokszor, szinte mindig velem.

Apám alkoholista, minden nap munka után iszik, és ha részeg, még jobban kötözködik, és veszekszik, mint józanon.

És mindenbe bele köt, nem tudok úgy csinálni semmit, hogy az 100%ig megfeleljen neki.

Ha rumli volt a szobámban(ami az enyém, én felelek érte, én lakok ott) akkor bejött, üböltött, hogy milyen rendet tartok.

Ha rend volt, akkor azért üvöltött, mert miért nem mosogattam el, mire haza jöttek. Mondom: "de tanulnom kell, az érettségire!" Jaj Ki a f*szom érdekel? Azt mondtam, csináld meg! Vagy húzz el!" Amíg az én házamban laksz, addig azt teszed amit mondok, vagy eltakarodhatsz! Meglátjuk mire viszed!

Igaz, elmúltam 18 nem kötelesek eltartani, de érettségi nélkül nem kapok szinte semmi értelmes munkát.

Szóval apámnak bármi baja van(munkahely, rokonok, pénz) én kapom az idegessége miatt a feszűltséget. Anyám meg az Ő pártját fogja.

Nem értem, elvileg Ők akartak engem, de miért? Ha nem szeretnek? És ez évek óta megy ez a minden napos balhé, meg veszekedés. Nem tudok semmit úgy tenni, hogy nekik jó legyen. Ha bajuk van, én vagyok a hibás.


Szóval eléggé rosszban vagyok velük. Sokszor volt, hogy na most elmegyek, de nincs rokon akihez lehetne, utcára meg nem akarok.


Akinek elmondom ezt, mert megkérdezik, vagy rokonok, és tisztában vannak ezzel jön a "Hány éves vagy? 18 elmúltál? Akkor menjél dolgozni! Mutasd meg hogy milyen frankó gyerek vagy! De amíg az Ő kenyerüket eszed, addig neked knss van!"

Mondom: "jó de érettségi nélkül?"

Lehet ám érettségi nélkül is dolgozni! Elég luxus, hogy elmúltál 18 és nem dolgozol semmit! "Én már 15 évesen dolgoztam! Ki is b*sztak volna otthonról, ha 18 évesen még mindig csak otthon lógattam volna a f*rkam!" Nem tudom, mit siránkozol! Más éhezik, te meg megkapsz mindent, van hol laknod, van mit enned, és siránkozol, hogy rosszak veled a szüleid! Eléggé el vagy tájolva!"


Most ez igaz? Ha eltartanak, addig bármit csinálhatnak, bánthatnak, szóban, fizikailag, mindent megtehetnek velem, addig maradjak csöndbe? Majd ha nem fogok rajtuk múlni, akkor mondhatom, hogy rosszak a szüleim?



2013. ápr. 25. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Két választásod van, vagy magadra veszed minden egyes szavukat és hagyod hogy ez rányomja a bélyegét az életedre. Vagy szépen leéretségizel, keresel munkát és a saját lábadra állsz. S be bízonyítod hogy igen is képes vagy megállni a saját lábadon. Előbb útobb ők lesznek rád szorulva ha megöregszenek leesnek lábról. Na a helyedben akkor gondolnám meg hogy mit tegyek. Egy szülő dolga a feltétel nélküli támogatás, nem pedig a bántás.
2013. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs igazuk, de sajnos megoldást nem tudok, ettől meg nem leszel beljebb...

Annyit tehetsz, hogy most elviseled, leérettségizel (már nincs sok hátra!) és aztán a saját lábadra állsz valahogy. Már ha meg tudod tenni, mert nem könnyű munkát találni mostanság...

Merre laksz, mihez értesz? Nálunk mindig van felvétel, a legtöbb munkakörbe az érettségi az egyetlen "papír" feltétel, a többi tudás (angol kötelező, meg az informatikának valamilyen területe).

2013. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Sajnállak,de én is éltem ilyen körülmények között,tehát sajnos tudom hogy nincs más lehetőség,max a megalázkodás.....ha visszaszólsz nekik,csak magad alatt vágod a fát.
2013. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem Kérdező, sok mindent megtehetnek, de mindent azért távolról sem... persze fő kérdés, hogy mennyire állsz ki magadért, mert helyetted nem fog senki más...
2013. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2%
kicsit durván fogalmaztak,de igazuk van.én is melóztam 16 évesen mellette estin érettségiztem le. tényleg nem kell mindenhez érettségi. ha szar otthon,tegyél ellene. te "csak" tanulsz vagyis simán segithetnél otthon.
2013. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

részben igaz. ha kussolsz akkor ez jár.neked. ha kivivod magadnak a jogaidat akkor.meg ez jár.neked. dinthetsz úgy hohy aki így áll hozzád annak az. jussanak hogy elkezded keresni.a gyenge pontjait hogy a jogaidat ervenyelsulhessenek.


ahjoz van jogod aminek a jogát kivivod magadnak.

2013. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 agi91babe ***** válasza:
91%

Egyébként sok szülő el van tévedve a gyermekek jogaival kapcsolatban. Nem teheti ki a szűrödet 18 évesen. A törvény kötelezi a szülőt hogy gondoskodjon gyermekéről ha az mé nem tud magáról, mert fiatal,pályakezdő,végzettség nélküli stb..

Persze nem arról van szó hogy minden 30-as naplopót köteles eltartani anyuci, de Téged nem rakhatnak ki jogilag. Nagyon megütnék a bokájukat, elmehetsz utána a gyermekvédelmisekhez stb... és neked fognak igazat adni.


A gyerek felelősség amit nem muszály felvállalni(megcsinálni), ha valaki mégis vállal, akkor jogilag köteles elindítani az életben és addig gondoskodni róla!

2013. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már hogy ne tehetné ki? Semmilyen törvényről nem tudok, ami ezt magába foglalná! Engem is kivágott anyám, most meg mártírkodik:) amikor már a saját takpamon állok:))

Kérdező, sajnos sokat nem tehetsz, elmégy dolgozni maximum! Visszaszólni nem érdemes.

2013. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ha tanul nappali tagozaton akko rnem teheti ki 18 évesen. jóval felsőbb a korhatár

(és csak az első diplomáig)

2013. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg olyan nagyon nehéz rendet tartani????? Elmosogatni kb. 5perc+kiporszívózni se több 10nél. fél óra alatt puccba lehet vágni a kéglit és akkor már nincs miért ugassanak.
2015. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!