Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan szülőket kérdeznék,...

Olyan szülőket kérdeznék, akiknek a saját gyermeke bevallotta, hogy homoszexuális. Mi volt a reakciótok? Hogyan változott meg emiatt az életetek? Hogyan viszonyultok a gyereketekhez?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Nem az én fiam, hanem a nővérem fia mondta el hogy meleg.. Senkit nem lepett meg, mert bár igyekezett évekig titkolni, de valahogy lelkünk mélyén éreztük hogy ő más. Először nővéreméknek mint szüleinek mondta el. Az apja csak ennyit mondott.. "és miért vártál évekig hogy elmond?? Azt hitted agyon verünk, vagy onnantól nem a mi gyerekünk vagy??" Badarság!


Majd nekünk mondta el. A lányom aki 3 évvel fiatalabb csak nála vigyorogva mondta neki, hogy " de ígérd meg hogy az én fiúimra nem csapsz le..mert te helyesebb vagy mint én..:) " Mi a férjemmel elvicceltük a dolgot, de elmondtuk hogy a nemi hovatartozása nem ránk tartozik. Ahogy mi sem hangoztatjuk hogy heterok vagyunk, neki sem kell hangoztatni hogy meleg. Ha úgy érzi neki így teljes az élete akkor ez van.. mi elfogadjuk..

Tavaly karácsonykor volt alkalmunk a barátját is megismerni. Na róla végképp nem mondtuk volna hogy meleg, annyira férfias az egész megjelenése.. Rendes srác ő is, és a magánügyüket bizony a négy fal között hagyják.

2013. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez csodálatos történet volt. Köszönöm, hogy megosztottad!
2013. ápr. 29. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk az unokatestvérem vallotta be kb. 4 hónapja. A család nagyon vallásos, ezért főleg nagyon neháéz volt neki. Nálam kb. 3 évvel idősebb. Mondta hogy tetszik neki a csajok külseje, de inkább a ruháikat nézi meg, mint az alkatukat, de még nem merte bevallani hogy meleg és igazából ő maga sem tudja. Voltak barátnői. 19 évesen már 2 komoly barátnője volt. Mindent megtett a csajokért. Most 25 éves és 2 éves jegyességből lépett ki(egy lánnyal), mert nem tudja hova tartozik, és nem tudja a gondolatait helyre tenni... Ő most biszexnek vallja magát, mert nincs tisztában magával és a gondolataival. Én az első pillanattól fogva támogattam. Az exmenyasszonya is megértette őt és mai napig a legjobb barátok.


A családban egyedül a nagyszülők állnak vele hadilábon, de ők sem utálkoznak, csupán nem tudják hova tenni a dolgot, és kerülik az olyan témákat mint a barátnő, unokák, stb...


Mi ezzel úgy vagyunk, hogy ez az ő döntése, és mi senkik vagyunk ahhoz, hogy beleszóljunk A döntéseibe. A másik, hogy inkább most filózzon ezen és most élje ki magát és a lehetőségeit, mint férjként 3 gyerekkel maga mellett...

2013. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!