Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljük azt, ha...

Hogyan kezeljük azt, ha irigyek ránk a saját családtagjaink?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve élek boldog párkapcsolatban és az esküvőnk is most lesz.Sajnos én és a párom szülei is elváltak már régen,és nekik azóta nem volt semmilyen kapcsolata,egyedül anyámnak van élettársa,de ő a pasijait is úgy cserélgeti mint más az alsóneműjét.Szóval egyáltalán nem boldog,ezt ő maga is mondta,hogy csak a pénzért tart valakit maga mellett.A többiek meg szinte fogadalmat tettek arra,hogy nem akarnak soha párkapcsolatot,mert hogy egyszer már olyan nagyot csalódtak.Viszont látszik rajtuk,hogy el vannak keseredve és hogy ezzel felemésztik magukat és ez ránk is kihat,mert nem tudnak örülni a mi boldogságunknak.Az esküvő szervezése is úgy megy náluk mint ha pl temetést szerveznének,próbálnak mindenhez jó arcot vágni,de annyira látszik rajtuk,hogy ez nagyon erőltetett pozitív hozzáállás.Sajnos ezt még tetőzi az,hogy páromnak van egy húga,aki szintén irigy ránk mióta az ő kapcsolata véget ért és már jó régóta neki sincs senkije.Azóta rosszindulatú lett velünk szembe.Valamint nekem is van két fiútestvérem,korban már ők is ott lennének,hogy lehetne valakijük,de nincs nekik sem.Hogy miért nem tudom,viszont nagyon rossz családi életünk volt,sok volt a válás,minket felhasználtak a szüleink egymás ellen, a mi érdekeinket sosem nézték...Valószínűnek tartom,hogy a családi hercehurcák nagyban hozzájárultak ahhoz,hogy valamilyen szinten mindannyian sérültünk lelkileg.Nekem sikerült megtalálnom a boldogságot úgy érzem és a többieknek is ugyanezt kívánom.Viszont nem tartom fernek,hogy így állnak hozzánk,ez elég elszomorító.Ha próbálunk velük beszélni,akkor meg mindig régi dolgokkal jönnek elő,hogy milyen nehéz volt nekik stb és megy az egymásra mutogatás.Remélem egyszer megváltozik ez az állapot,de addig nem tudom hogy hogy lehetnénk így egymás életének valamennyire is részese,csak mert mi szeretnénk tartani a kapcsolatot velük,de hát így?!:/
2013. ápr. 29. 22:44
 1/7 acelsziv ***** válasza:
90%

A pszichotikus ember a múltba néz és csak azon keresztül látja a jelent.

A családod ezek szerint az. Mondd meg nekik kerek perec - persze nyugodt hangnemben - hogy ideje lenne szakítani a múlt sérelmeivel és új időegységben látni a dolgokat.

ha pedig ez nem hat... Nos a boldogságod legyen fontosabb, ne egy rakás irigy savanyú uborka.

2013. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leszarom tabletta. 25 éves vagyok, viszonylag friss házas. Van egy 12 évvel idősebb unokatesóm, aki nem házas, nem is volt, és kapcsolata is egész szar van most is, meg úgy általában is úgy néznek ki a kapcsolatai, hogy a pasik előbb-utóbb megcsalják és otthagyják. Gyereket akar évek óta, de nincs kivel, meg mikor próbálkozott kósza pasikkal , hátha valaki véletlen teherbe ejti se jött neki össze.

Na ő a gyűrűhúzáskor már elkezdte firtatni a gyűrű márkáját, meg mennyire értékes, mintha arra apellált volna, hogy ha úgy csavarja a dolgokat, hogy nem egy extra gyűrű, akkor majd kevesebbet ér a dolog. Aztán amikor kitűztük az esküvőt, akkor arról kezdett regélni, hogy az milyen hülyeség, majd arra váltott, hogy majd mikor neki lesz, akkor az milyen lesz, mert lesz ám már nem sokára, meg ilyenek. Na meg volt az esküvő, most mindenkinek azt mondogatja, hogy nem kell nekünk még gyerek, ha véletlen becsúszik nem kell azt ám megtartani, most csak azért, hogy legyen, meg a társadalmi nyomás, hogy már házasok vagyunk, be ne dőljünk, nem kell az.


Komolyan, már csak röhögök milyen szánalmas. Ha irigy is, akkor is az lenne a legjobb, ha csak hallgatna, mert így csak hülyét csinál magából.


Az esküvő szervezésnél meg anyósék voltak olyanok, mint amit a kérdésben írtál. Nem engem képzeltek el a fiuknak és kőarccal ülték végig az egész lakodalmat, pedig nagyon jó lagzi volt, mindenki mulatott, de ők csak mereven ültek és bámultak.


Szóval leszarom tabletta. Mást az ilyennel úgyse lehet csinálni.

2013. ápr. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nem muszáj velük tartani a kapcsolatot. Lehet hogy nekik megterhelő veletek foglalkozni, és nem mondják, csak sugallják.
2013. ápr. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

A negatív, depressziós emberekkel nem tudsz mit csinálni. Vannak olyanok, akik semminek sem tudnak örülni. Ezek az emberek így élik le szomorúan, bosszankodva, rosszindulattal az életüket. De úgy látszik, ezek mind ti körülöttetek élnek. :-)

Ha nem vagytok függvényei ezeknek a kapcsolatoknak (mint pl anyagi rászolultság) , akkor lazítsd le a találkozást velük. Vagy még egy tipp, vedd fel velük szemben a nyavalygós, panaszkodós, "de szar az életem" figurát, szerepkört, és panaszkodj csak őelőttük.

Viszont lehet, hogy mindenki a ti boldogságotokra irigykedik, de hogy a helyesírásodra biztosan nem irigy senki, az tuti!) :-D //ne hari//

2013. ápr. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:
Inkább ne panaszkodj... Minek szereznéd meg nekik azt az örömöt, hogy azt higgyék, neked is rossz?
2013. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

06:33-as válaszoló neked mi a problémád a helyesírásommal?

2013. ápr. 30. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:
16%

:-D

Nekem nincsen vele problémám, az a tied. Azt írtam, hogy arra biztosan nem irigyek....

;)

2013. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!