Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire vegyenek...

Szerintetek mennyire vegyenek részt a nagyszülők az "új család" életében? Mennyi a normális szint?

Figyelt kérdés

Mi nagyon jóban vagyunk az összes nagyszülővel (én szüleim és férjem szülei is elváltak), gyakran összejárunk, hét közben is akár.


Ha baj van, vagy csak mennénk valahová kettesben a férjemmel ők vigyáznak a lányunkra.

Ha nekik van gondjuk, segíteni kell a házban vagy bármi, akkor pedig megyünk és segítünk.


Ez nektek is furcsa?


2013. ápr. 30. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

már miért lenne furcsa?

nem mindenki globalizást, liberalizált félhülye ebben az országban - szerencsére


bár én is ismerek olyanokat, aki úgy neveli a gyerekét (nem vagy te senki rabszolgája= ne vidd le a szemetet, valósítsd meg önmagadat = szard le a többit)

2013. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne furcsa? A család attól család, hogy segítik egymást. És attól, hogy nektek gyereketek van, attól a szüleitek még ugyanannyira a családotok. Ha ők bármikor vigyáznak a gyerekre, elvárható, hogy ti is bármikor segítsetek. Ez így teljesen normális!
2013. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ennek kellene a normálisnak lenni minden családban!

Nálunk is ez a természetes.

2013. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem. Mi is így csináljuk, sőt mindenki a környezetünkbe. Lehet azért mert vidéki kisvárosban élünk, és még nem ért ide az új hullám :)

Anyukámék a szomszédban élnek:) Anyósomékkal is találkozunk heti 2szer. Szerintem az a lényeg, hogy nem akarnak ránk telepedni, tiszteletben tartják a döntéseinket, nem dübörögnek az ajtó előtt ha egyedül akarunk lenni. És mi is hagyjuk őket pihenni. Persze néha előfordul hogy hirtelen átmegy a gyerek, de általában azért ilyenkor is örülnek neki. Ha nagyon fáradtak akkor kitalálok valami izgalmasabban neki, hogy ne akarjon átmenni.

2013. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem értem én sem, másnak mi a baja ezzel.


Azt mondják, ennyi idősen már nem kéne függni egymástól.

De én nem érzem ezt függésnek. Ha nem lennének nagyszülők akkor fizetnénk bébiszittert, ők alkalmi kertészt vagy munkást a fapakoláshoz (fával fűtenek mind a négyen) stb. De miért fizessünk, miért bízzuk a gyereket idegenre, engedjenek a házba idegent ha meg tudjuk oldani családon belül?

2013. ápr. 30. 09:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez hülyeség, amit mondanak, ne törődj velük! Gondolom irigyek! Örüljetek, hogy tudjátok segíteni egymást!
2013. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Aki függőségnek nevezi ezt, az nem százas.

Az ilyen magatartás lenne a család alapja, ahol mindenki számíthat mindenkire, segítik egymást, ha kell.

Sajnos egyre kevesebb az ilyen család, úgyhogy örülj neki, hogy Te részese vagy egynek!

2013. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így élünk! Anyósommal vagyunk szinte napi kontaktban, és ez így jó! Ő jön unokázni, ha mi ki akarunk kapcsolni, mindenki megkapja amit kért:) szerencsére jól működik és hálás vagyok, hogy ilyen jó anyósom van!:))) A férjemről nem is beszélve:)
2013. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Mi másként élünk,hülyét kapnék ha ennyire közel lennének a szüleim vagy anyósék.De nekünk így jó,látogatjuk őket havonta és ennyi.De nem is annyira jó a kapcsolatunk,hogy többet menjünk.


De mindenki úgy csinálja ahogy neki jó,ne foglalkozz azzal ki mit mond.

nektek így jó,csináljátok.Másnak másképp,ne szólj bele.

2013. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen ez így természetes.


Ha csak nincs komoly ok (és nem arra gondolok, hogy anyós azt mondta, hogy így csináljam...meg csúnyán nézett), akkor ennek kellene a természetesnek lennie. Ezért család a család. Olvasom itt sokszor, hogy a férj átmegy heti 1-2 alkalommal az anyjához, és hogy tiltsa el, meg anyós meg se foghatja gyereket....Most ezen sírjak vagy nevessek?

2013. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!