Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megromlott kapcsolatban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megromlott kapcsolatban, miként élitek meg, hogy csupán a gyerekek miatt maradtatok együtt párotokkal? Nem bántátok meg? Jó egyáltalán a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Férfiak, Nők vélemyéne egyaránt nagyon érdekel!

Esetemben, második házasságomat élem. Mindkettőből két gyermekem született. Elsőnél azt bántam, hogy nem maradtunk együtt, jelenleg pedig, hogy nem költöztünk külön. (még nem)

Mivel teszünk jót a gyerekeknek?



2013. ápr. 3. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

meg fogod kapni itt, hogy a gyereknek is jobb, ha külön költöztök egy megromlott házasságban


a kérdés az, hogy mennyire tudjátok a helyzetet intelligensen kezelni ... ha képesek vagytok barátként együtt élni, akkor az jobb a gyerekeknek

2013. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én külön mentem,megbántam.A gyerekeknek nagyon nehéz,nekem pedíg az hogy látom hogy hogy szenvednek.Nem kívánom senkinek.Nem beszélve arról,hogy iszonyú nehéz egyedül talpon maradni egyedül gyerekkel.Meg kell mindent próbálni,hogy működjön legalább baráti viszonyban a további együttlét.
2013. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak amiatt, hogy vannak közös gyerekek, nem maradnék semmiképpen a másikkal.


Sem a gyerekeknek nem jó, sem neked nincs értelme egy olyan kapcsolatot fenntartani, amiben senkinek sincs semmi elönye.


De a helyedben azon elgondolkodnék, hogy mi oka van annak, hogy két házasságod sem lett tartós. Válás után semmiképpen nem kezdenék hamarosan új kapcsolatba, elöször kideriteném, hogy mit csinálok rosszul a párválasztásban.

Ezen kivülnem ugranék bele újabb házasságba és FÖKÉNT SEMMIKÉPPEN nem szülnék még több gyereket, hanem a meglévöket próbálnám tisztességesen és FELELÖSÉGTELJESEN felnevelni.

2013. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalról tudok tapasztalatot mesélni. A szüleim hasonló megfontolásból maradtak együtt, addig, amíg 18 nem lettem. Bár ne tették volna, otthon mindig nagyon fagyos volt a légkör, a családban szinte mindenki Apámat szidta a háta mögött. Apámmal nem tudtunk beszélgetni semmi fontos dologról, ha hazaért, akkor tévézett, számítógépezett, Anyám végezte az összes házimunkát, mert ez szerinte " a nő feladata". Ötven évesek voltak, mikor elváltak, nem találnak párt, Anyám idegileg kikészült és sokszor ideges stílusban beszél, nem tud igazán vidám lenni, bár jobban érzi magát egyedül. Apám egyedül él, gazdag, de nem talált párt, így a barátaival tölti a szabadidejét vagy túlórázással. (Apám nem akart válni, Anyám megbánta, hogy nem lépett korábban.)

Néha már együtt töltjük a családi ünnepeket, de pár évig ez is esélytelennek tűnt, nem volt szép a válásuk.

Örültünk volna, ha nem így alakulnak a kamaszéveink a testvéremmel, de most már mindegy, próbáljuk mindenkivel megtalálni a közös hangot és reménykedni, hogy még nem késő és a szüleink tudnak majd nyitni mások felé és párt találni, hogy boldogok legyenek és ne maradjanak egyedül idős korukra.

A döntés persze a tiéd, én csak a véleményemet tudom elmondani a kérdésről.

2013. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Baráti viszonyban együtt élni? Nagyon jó. A gyerek azt látja, hogy egyikőtök sem szerelmes a másikba, új párt sem tudtok keresni, akivel boldogok vagytok, így van két savanyú szülő és pár gyerek, akik nem annyira hülyék, mint azt hiszitek...
2013. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy a gyerekeid rossz mintát lássanak és kapcsolatteremtési problémáik legyenek, akkor maradj együtt a férjeddel. Ha meg esélyt akarsz egy jobb életre, én a helyedben minél előbb lépnék. Az elején mindig nagyin nehéz, de utána talpra lehet állni. Az én szüleim is csak miattam maradtak együtt és szörnyű volt otthon a légkör, mindig utáltam otthon lenni, már gyerekkoromtól kezdve. Akárhova mentünk, sose akartam hazamenni, sose volt honvágyam, mert máshol jobban éreztem magam. A szüleim 50 körüliek, nem váltak el, de már nem is fognak, mert tönkrementek egymás mellett és senkinek nem kell egy idegroncs, meg egy alkoholista. Ennyit erről.
2013. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kedves hozzászólók!

Én más véleményen vagyok. 20 éves vagyok, húgom 15.

Szüleink elváltak 13 éve. Bár ne tették volna! :-(

Mindkettőt szeretjük de apukánkkal szívesebben élnénk mint anyánkkal. Minket senki nem kérdezett meg annakidején erről. Gondolom nem is tudtunk volna felelni akkor még. Manapság pedig már olyanok a helyzetek hogy nincs választásunk. Amúgyis más a saját életünket éljük.

Apukánk okos ügyes talpraesett ember. Anyukánk finoman fogalmazva nem az, ráadásul válásuk óta már a negyedik pasijával szakított azóta. Mindegyikkel együtt is éltünk egy darabig. Volt amelyikel kijöttünk másikkal nem. Egyiket kifejezetten utáltam!

Most máűr azt is tudjuk anyánk volt aki miatt elváltak. Azóta folyamatosan lejebb adja, egyre jobban lecsúsztunk. Régen még családi szállón is laktunk. :-( Nem tud eltartani minket. Pedig apukánk sokat fizetett gyerektartást, hiszen jól keres. Persze sokat dolgozik érte. Neki is új családja van azóta. Ennek ellenére sok segítséget kapunk tőle. De most már értem. NEm segítségből kell megélni. Anyánk semmit nem tesz azért, hogy jobb legyen neki és nekünk. Nem dolgozik csak néha, akkor is keveset keres. Nincs iskolája nem végezte el. Takarítőnéként melózik egy évben talán egy hónapot. :-( A férfiakkal tartatjatja el magát. :-( Apánkkal és második pasijával akitől van egy testvérünk. Három gyerekket tesz tönkre anyánk! Húgommal mi már nem lakunk otthon bentlakásos suliban vagyunk az ország másik felén. Nem is szivesen megyünk haza.


Úgy hiszem ha nem váltak volna el nekünk jobb lenne most. Apánk velünk élne nem hagyta volna anyánkat így lezülleni. De persze értem én neki sem kellett ilyen nő.

Ha én feleségül veszem barátnőmet biztos nem fogok elválni ha már gyerekünk lesz.

2013. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!