Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, az anyukámmal élek és az egyik tesómmal.

Késői gyerek vagyok, anyunak a második kapcsolatából lettem, ám apu és anyu között a viszony hamar megromlott, így már egészen 2 éves korom óta csak havonta láttam az apukámat, annak ellenére, hogy minden nap eljött a házunk előtt(mert errefelé dolgozik).

A köztük lévő kapcsolat elsősorban a nagymamám (apukám anyukája) miatt romlott meg, akiről ez a rövid történet szólni fog.

Nyáron pár hetet ott töltöttem a nagyszülőknél, kb 50 km arrébb az otthonomtól. A nagypapámat imádtam, ő volt a mindenem, amikor tehettem, mindig neki segítettem. A nagypapám ezt a szeretet viszonozta, hiszen én voltam az egyetlen unokája, a szeme fénye. Részben ezért is nagymamám nagyon féltékeny lett a nagypapára.

Apuval lassan csökkent a beszélgetések száma és kb fél évig nem is keresett, én sem kerestem és kiderült, hogy kórházba került. Meglátogattam és pár hónappal később meghalt. A temetés napján kiderült, hogy több, mint 10 éven át hazudott nekem..eltitkolta előlem a feleségét. Rettentő nehéz volt ezt feldolgozni, hogy az az ember, akit a legjobban szerettem így átvert. A továbbiakban persze tartottam a kapcsolatot a nagyszüleimmel, de pl a nagypapámmal csak titokban beszélhettem, mert a nagymamám engem okolt apu halálával. Ezeket a beszólásokat lenyeltem, úgy tettem, mintha nem mondott volna semmit. Látogattam őket, ám a nagypapám kórházba került és rövid időn belül elhunyt. Ekkor jött rá a nagymamám, hogy az összes munkát a papa végezte( a főzéstől kezdve a mosáson át a kertészkedésig mindent ő csinált és mellette még dolgozott is), így segítséget kért a szomszédtól. Kötöttek egy egyezséget melyszerint, ha a szomszéd gondozza a mamámat, akkor ő halála után mindent ráhagy. Erre a szomszéd egyből vevő lett és vérszemet kapott, hiszen rábeszéltem a mamámat, hogy semmizen ki az örökségből.

A temetés napján konkrétan közölte velem a mamám, hogy nem kívánatos személy vagyok és egy "isten áldjon"-nal búcsút intett nekem. Azóta egyszer felhívtam megkérdeztem, hogy van és elkezdte nekem mondani, hogy miattam halt meg a nagypapám is.

A türelmem elfogyott, nem kerestem többé. Van egy rokon, aki abban a városban lakik ahol ő, így értesülök a dolgokról, ha valami történik. Kiderült, hogy a nagymamám kórházban van, egy hétig nem evett-ivott és egy kisebb agyvérzést is kapott.

A dilemmám az, hogy bemenjek-e hozzá vagy sem?

Valójában ő a nagymamám, de amiket mondott és tett egyszerűen megbocsájthatatlan számomra. Az életemet csak inkább pokollá tette, mintsem boldoggá...nem beszélve arról, hogy az egyéb dolgaival is megszégyenített(számtalan macskát megmérgezett és egy embert is megvert a temetőben)

Ti bemennétek hozzá?

Köszi, hogy elolvastátok, előre is köszi a választ!


2013. máj. 3. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez bőven elég lenne ahhoz, hogy soha többet ne akarjam látni.
2013. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én egy utolsó utáni esélyt adnék neki. Mégis csak a nagymamám.


Én lehet elfogult vagyok most, mert én sajnos nem ismertem egyik nagymamámat sem. :-(

2013. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dani900 ***** válasza:
100%

"nem kívánatos személy vagyok és egy "isten áldjon"-nal búcsút intett nekem"

Ennyi.

Felnőtt ember, ő úgy döntött, hogy nem akar látni, én tiszteletben tartanám.

Az, hogy vér szerint a rokonod, meg nem jelent semmit, ebben az esetben, az én szememben az a rokon, akinek számít a másik. A többi idegen.

2013. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#2: nagymamának lenni nem érdem, hanem állapot. Éppen az eddigi viselkedésével mondott le az érdemeiről. Ezt az utolsó utáni esélyt nem adnám meg neki, hogy még egyet belém rúghasson.
2013. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
MILYEN idöközönként irod ki ugyanezt a témát?
2013. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a rokonság befolyásolja a kapcsolatot, hanem az ember maga, ha alig volt közötök egymáshoz, de jó ember volt életében azt mondanám, hogy menj el, de amikor rokonok voltatok, te az ő unokája voltál és folyamatosan rosszat tett akkor maradj tőle távol, ő is megérdemli, amit veled tett. Még az örökségért sem érné meg kimenni, mert végül is, ki vagy zárva a vagyonból, ha jól emlékszem.


Ahhoz a nőhöz már semmi sem húz, csak egy halott apa, akit alig láttál és egy halott nagypapa, akit szerettél, de a nagymamád helyett csinált mindent és bizonyára belebetegedett már a sok munkába, az ő hibája volt. És ha ezzel téged okol akkor bizonyára apáddal is csinált valamit.

2013. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bianka<33 válasza:
Bemennék a kórházba a szobája előtt elsétálnék, de nem mennék be hozzá. Ha megkérdezné kihez mentél, mondanád, hogy az egyik ismerősöd kórházba került, aki nem ő. Biztos rosszul esne neki, és talál rájönne, hogy a család tagja vagy, és el kell fogadnia, nem ilyeneket a fejedhez vágni. Vagy esetleg leesne neki hogy nem érdekled ezek után.
2013. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként ez az első alkalom amikor leírtam ezt itt.

2013. máj. 3. 19:35
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg ?? Pedig volt meg egy ilyen kerdes, nekem is feltűnt. Akkor nem csak a veled történt ilyen .
2013. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
eléggé fájó lehetett,de én azért be mnnék hozzá:)
2013. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!