Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve járok Zeneiskolába...

Kludka kérdése:

2 éve járok Zeneiskolába zongorázni. Apa gyermekkorában ezt nem tehette meg. Én a kezdetek òta nem szerettem ezt a hangszert de apukám igen. Ki szeretnék íratkozni a Zenesulibòl de félek hogy apukámnak rosszul esne. Hogyan mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

2013. máj. 5. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz kiíratkozni? Ez nagyon nagy lehetőség.

Lehet, hogy te nem úgy látod, de keveseknek adatik meg ilyen.

És ha csak hangszert váltanál?

Mond meg apukádnak, hogy ő jobban szereti a zongorát mint te. És hogy ne haragudjon, de e tekintetben nem rá ütöttél, nem vagytok egyformák, abba szeretnéd hagyni.

2013. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beszélj vele erről. Esetleg beszéljetek meg egy időpontot, ameddig vállalod, hogy folytatod a dolgot, és ha addig se szereted meg, akkor abbahagyod és ő se szól semmit.

Azért ajánlom ezt, mert nálam is ez volt, nem zongorázni akartam, de arra volt lehetőség, utáltam hogy amikor mindenki megy bandázni, én a szobában gyakorolok - de mire oda jutottam, hogy pályát kellett választani, egyértelmű volt hogy csakis konzervatóriumba megyek. Nagyon örülök, hogy nem engedték, hogy abbahagyjam a zongorázást.

Egyébként nálunk apukám volt úgy, mint te, neki hegedülnie kellett, de nem akart. Abbahagyta, és felnőttként azt mondja, jobb lett volna, ha a szülei egy kicsit erélyesebbek és nem engedik ezt neki. De már mindegy.


Szerintem szánj rá még két évet, és ha addig se szereted meg, akkor hagyd abba, de most még ne. Még egy-két év kell, hogy eljuss oda, hogy igazán élvezd a dolgot, ezt érdemes végigszenvedni, mert utána szuper érzés! :)

2013. máj. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

ne szenvedj a zongorával ha utálod, de ne iratkozz ki, hanem válassz másik hangszert, ami neked tetszik!

vagy ha egyáltalán nem szeretnél zenével foglalkozni, mutasd meg neki, mi az, amiben kitartó tudsz lenni, és eredményeket elérni. tánc? sport? s lényeg hogy valóban elszántan foglalkozz valamivel, ami érdekel, és amitől több lehetsz.

nekem még sokkal kisebb a lányom, folyton viszem különórákra, gyerekkoromban nekem sem adatott ez meg, és én is sajnálom, amikor valamit abba akar hagyni, de az mindig vigasztal, ha látok benne elszántságot valami máshoz, mert szerintem egy szülőnek inkább az a fontos ilyenkor, hogy valamiféle többletértéket plántáljon a gyerekébe, a konkrét részletek másodlagosak. mutasd meg neki, miben szeretnél jó lenni, úgy könnyebben elfogadja majd, hogy otthagynád a zongorát.

2013. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
2 évig jártam én is, a 3-madik évben nem mondtam senkinek semmit, csak elindulta órára, felültem egy buszra és elkezdtem buszozni. Várost néztem. A tanár meg felhívta anyámat, és akkor volt balhé. De ezt még jó párszor megcsináltam. Mire anyám azt mondta, hogy najó, akkor kiírat, mert elege lett belőlem.
2013. máj. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó kis kommenteket.Egyébként tegnap gyakoroltam és rájöttem hogy mégis vonz benne valami, ezért még 1 évet várok!:)
2013. máj. 7. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alapvizsgádat csináld meg! Az legyen a célod!

Én holnap teszem le hegedűből. A hegedű az egyik legnehezebb hangszer, talán azért vonzott is és vonz is annyira.

Hidd el, ha megcsinálod az alapvizsgádat, rengetegre viheted még! Most persze még nem úgy tűnik, lehet hogy megcsinálod, és soha nem fogsz vele nagy álmokat hajkurászni, de hasznodra fog válni.

2013. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mikor van az alapvizsga ?

az én időmből nem emlékszem ilyenre.

2013. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 éve minimum, hogy behozták! És van közép és felsőfok is
2013. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!