Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem nem lehet büntetni....

Engem nem lehet büntetni. Mért nem értenek meg?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Keresztény családban nőttem/növök fel. Egyszerűen nem lehet engem büntetni.. mondták már, hogy kiraknak az utcára, magánsuliba raknak, ennyi hónapig nem találkozhatok senkivel. Jó, én eltűröm. De attól még nem fogok változni. Ugyanúgy találkozni fogok a barátaimmal. Igazából nem vagyok egy rossz gyerek, csak az az egy gondom van, hogy ha 8ig engednek el én fél 9re érek haza. Nem direkt csinálom. De most őszintén ez akkora nagy baj lenne, hogy azzal kéne fenyegetőzni, hogy kiraknak az utcára? Más tizenéves drogozik más más emberekkel él szexuális életet.. én meg? Kések fél órát aztaaa, össze ne dőljön a ház. Apám meg kersztény létére mindennek elmondd engem, mert beszélek egy fiúval. Anyukám meg egyszer bír egyszer meg úgy kezel mint a rabszolgáját.. már ezerszer elmondtam nekikm hogy csak nagyobb tér kell, de nem, én még gyerek avgyok nem tudom, hogy mi kell nekem... Mit tegyek még, hogy leszálljanak rólam?? Nővéremmel is ugyan ezt tették 26 éves és itthon ül elkeseredve.. jó mondjuk neki nem voltak fiú barátai. De most mit akarnak én is jussak erre a sorsra? Legjobb lenne ha észre sem vennének..

#értenek
2013. máj. 5. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Beszélj a szüleiddel, hogy nem vagy már csecsemő, próbálják toleránsabban kezelni az ilyen hazaérkezési időponotkat.

Ma a mobiltelefon korában pláne érthetetlen ez a para a szülők részéről. Ha tudod, hogy késel, rájuk szólsz, hogy bocsi, kések picit. Ennyi.

Amúgy meg kérd, hogy 10-ig engedjenek el és érj haza féltízre, te leszel a kisangyal :)

2013. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Hogy mit tegyél hogy leszálljanak rólad?? Talán próbálj meg alkalmazkodni, és nem azt mondani hogy téged nem lehet büntetni.. Végül is lehet, mert folyamatosan piszkálva vagy. Még megerőltetned sem kell magad, hogy időben hazaérj. Ha este 8-ra otthon kell lenned akkor ne fél 9-re érj haza. Akkor indulj el fél 8-kor, hogy hazaérj 8-ra. Olyan nehéz ez?? Tudod nem az a fél óra a gond. A gond az, hogy nem tartod tiszteletben a szüleid kérését. Ha te ennyire nem vagy képes, akkor miért várod el, hogy normálisan viselkedjenek veled??

De ha nem tetszik a rendszer amit a szüleid állítanak eléd, és úgy érzed te sokkal jobb vagy ennél, akkor 1 év múlva 18 évesen el lehet költözni, és megállhatsz a saját lábadon. Akkor mondhatod hogy engem nem lehet megbüntetni, mert önmagam ura vagyok.. Addig alkalmazkodj..

2013. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Mi lenne, ha hazaérnél szépen nyolcra, míg be nem töltöd a 18-at? Csak a békesség kedvéért... Azt meg úgysem tilthatják meg, hogy barátkozz azokkal az illetőkkel, max nem kell nekik beszámolni róla!
2013. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Kettes vagyok. Nekem a leírás alapján nem tűnt úgy, hogy olyan brutálisan szoros keretek közt tartanák. Csak tudod ha azt látnák rajra, hogy megbízható, és TISZTELETBEN TARTJA a kéréseiket, akkor lazítanának a gyeplőn. Én szót fogadtam, jó gyerek voltam, mindig betartottam, amit kértek, ezért megbízhattak bennem a szüleim és el mertek engedni 15 évesen nyáron éjfélig is. Pedig engem is keresztény szülők neveltek
2013. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Vagy direkt csinálsz nagyobb gondot, pl 12-re jössz haza párszor és utána felfogják hogy nem vagy már 12 éves. De ezt nem ajánlom.
2013. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Képmutató egyeske..

Igaz, nem a középkorban élünk, de amíg az anyád/apád házában élsz és amíg ők etetnek,itatnak, ruháztatnak addig az ő szabályuk érvényesül. Lehet te egy kicsit primitív helyről jöhettél és nem ismered azt a szót hogy "tisztelet" és "alkalmazkodás" de ez a kettő még a 21-dik században is él...

Eddig még senki nem halt bele abba, hogy tiszteletben tartja a szülei elvárását, és időben hazaér..

2013. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a büntethetetlen.
2013. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

A tisztelet nem ott kezdődik hogy bezárva kell maradni csöndben, meg sem mozdulni. Igenis kell egy fiatalnak a "friss levegő", de nem is kell elkallódni.

Kérdező, ne is hagyd, hogy olyan legyél mint a nővéred. Mi ez, apácazárda?

2013. máj. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azzal van bajuk, hogy késel és aggódnak...
2013. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem lehet engem büntetni.. mondták már, hogy kiraknak az utcára, magánsuliba raknak, ennyi hónapig nem találkozhatok senkivel. Jó, én eltűröm"


Ha kidobnak, azt is? Tudod, van, aki nem csak fenyegetőzik! Mi van, ha be is tartják? Miért csinálod magadnak a gondokat? Oké, hogy lázadsz, tini vagy, de ne a szüleid ellen, ők a háttered!

Más örülne, ha így "csesztetnék"!

Még egy év, és csinálhatsz majd, amit akarsz:)

2013. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!