Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fogják már felvégre,...

Mikor fogják már felvégre, hogy a saját problémájukat NEM a családtagokon kell levezetni?

Figyelt kérdés

Mert néha nagyon elegem van már.

Rokonságban van pár ilyen ember.

Valami bajuk van, bal lábbal keltek fel, lekésték a bvuszt, elfogyott a kávé, beszólt a főnök, és akkor ki kapja a leszólást?

ÉN!

Apám, nővérem, meg bátyám is ilyen. Valami van velük, meglátnak engem, és mondjuk 1 pillanatra az útjukba álltam, feltartottam őket 1mpre és jön a "Mi a f*szé állsz elém!? Nem látod, hogy jövök!?" ilyenkor van 1-2 durva mondtauk hozzám, majd mennek tovább.

Persze amikor kell a szivesség tőlem, akkor "megcsinálod? Légyszi! Köszi!"

Apám is ilyen. Elkésett a melóhelyről, haza jön, és én kapok: "Miért nem söpörted össze a járdát? Még nincs levágva a fű? Nem hallottam, hogy KÖSZÖNÖM!!!(pedig mondtam...)

És amikor elegem van, és vissza szólok valamit, hogy szálljanak már le rólam, még jobban elkezdik, hogy én milyen pofátlan vagyok. Vissza beszélek a nagyobbnak.


Anyám azt mondja, nem rám dühösek, hanem vannak gondjaik.

Csak én kapom a "feszűltség levezetést"...


De könyörgöm! Nekem is vannak sz*r napjaim, mégse megyek oda anyámhoz, hogy "mé nincs még kaja he!? éhes vagyok! csinál má gyorsabban!!!"...


Mikor fogják már fel végre, hogy nem azt kéne felhúzni, akinek köze nincs a bajukhoz?


Vagy ezek soha?



2013. máj. 8. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

mond hogy verjék a se**üket a földhöz.

vagy menjenek egy kört. én is néha iylen vagyok,a családon vezetem le sajnos.. de elszámolok 10-ig és megnyugszok.

mond h akkor menjenek sétálni,vagy csináljanak valamit...

2013. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, öszintén sajnállak. :( A baj, hogy ha visszabeszélsz vagy szembesíted öket a gyengeségükkel, az csak olaj a tüzre..


De, hogy mégis észrevegyék magukat, a következö gorombaságnál mondhatod azt, hogy "ha ezt kedvesebben mondtad volna, ugyanúgy megértettem volna". Vagy: "kedves szóból ugyanúgy értek".

2013. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, de én egyszerűen nem beszélek velük, mert úgyis én vagyok a rossz, akármit is csinálok. Már eljutottunk egy mélypontra, hogy utáljuk egymást. Ez a vége ennek, ha valaki ezt csinálja a családjával, el fogja veszíteni őket. Nem játszhatják ezt mindig büntetlenül, ennek ára lesz, amit nem most fognak megfizetni. És sajnos most te szívsz miattuk, de ez ellen nehéz tenni. Nálam akkor enyhült ez a családban, amikor kicsit előre léptem az életben és lett komoly kapcsolatom, meg munkám.
2013. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés ... nállam is ugyanez van szinte nap mint nap ,de nemtudok micsinálni. Ha vissza szólok akkor "szemtelen" vagyok meg "minek beszélek vissza" ... Nem értik meg hogy a problémákat nem másokon kell levezetni ... pld amikor ilyenvan engem ez nagyon lehangol és elcseszi az egész napom ami általában mindig jó és nyugis amig anyámék haza nem érnek. Mindent megcsinálok de soha nemhallom azt hogy "köszönöm" és amelett hogy megcsinálok mindent amit rámbiznak a 2éves öcsémre is vigyázok ... de ezért sem halottam 1jó szót sem soha csak mindig a letolás :( sajnos ilyenek a mai emberek ... nemtudnak tisztelettel bánni a másikkal :(
2013. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt bunkóságnak hívják! És én alappal mondom mivel 71 éves vagyok hogy az utóbbi 50-60 évben ez a bunkó viselkedés nagyon felerősödött és iskolai végzettségre való tekintet nélkül jellemző túl sok emberre!Sokan a kultúrálatlan viselkedésből szinte sportot csinálnak!
2013. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!