Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt nem bírjuk, de külön...

Együtt nem bírjuk, de külön sem. Mi legyen?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk. Másfél évig együtt voltunk, gyilkoltuk egymás idegeit. Többször is odáig jutottunk, hogy eddig és ne tovább, mert nem bírjuk. Mindig visszaléptünk.


Végül én voltam az, aki pontot tett a kapcsolat végére, besokalltam. Azóta neki is és nekem is volt új kapcsolatunk, de most újra egyedül vagyunk mindketten.


Sokszor találkozunk, ha nincs velem, akkor rá gondolok, de amikor hosszabb ideig együtt vagyunk, akkor egymás agyára megyünk. Apróságon kapunk össze mindig, de mivel mindketten eléggé vehemensek vagyunk, hatalmas vita van, lényegében a semmiért.


Most ott tartunk, hogy kimondtuk: bár hiányzik a másik: vége. Kaptam tőle búcsúajándékként egy csokor vörös rózsát. Én itthon sírok, ő meg fogalmam sincs, hogy hol van....


Tényleg csak a szakítás a megoldás?

Köszönöm.



2013. máj. 9. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint csak kommunikációs problémátok van/volt, ha jól értelmezem.


Ezen lehet dolgozni, bár nehéz feladat, mindenképp érdemes, ha nem is egymással, de új kapcsolatban is fontos a kompromisszumkészség, az, hogy tudjunk engedni a másik félnek, valóban meg is hallgassuk őt, értsük, ne csak halljuk amikor beszél.

2013. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Átéltem hasonlót, nem mondom hogy ugyanezt, hiszen az az én kapcsolatom volt. Két ember olyan mint két szín, mindkettő különleges, de ha a kettőt összekeverjük mindig ugyanolyan színkeveréket kapunk. Gyenge példa, de lényegében a helyzetetek nem változott volna, ha az együtt lét alatt nem és szétmentek, az egyértelmű jel hogy nem működik. Kitartást, idővel könnyebb lesz.
2013. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem parkapcsolat, csak gyuritek egymast. Lepjetek tovabb.
2013. máj. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lépj tovább. Komolyan úgy akarod leélni az életedet, hogy egymást ölitek? Nem szeretnél nyugodt, harmonikus, otthoni légkört?


Nektek ez nem megy. Majd találni fogsz olyat akivel igen.


Egyébként tanács: változz. A magad érdekében. Tanulj mg átlépni a felesleges dolgokon és nem mindenből vitát csinálni. Nálatok ez kényszeres és tudatosan lehet ellene tenni.

Mikor felhúzod magad valami apróságon, akkor számolj el magadban 10ig..vagy ameddig neked jól esik, lényeg, hogy ne robbantsd ki mindenből vitát.

2013. máj. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha együtt nem megy, akkor az a későbbiekben sem fog változni. A kapcsolatokat az idő múlásával egyre több dolog terheli, munka, család, anyagiak, stb. Ti már most, ilyen fiatalon, csupán másfél év után azt játszátok, mint egy lestrapált anya és az alkoholista férje(ott megy állandóan az ordibálás, meg az elköltözök-visszajövök)

Ebből tehát azt lehet leszűrni, hogy felesleges olyan kapcsolatban tengődni, ami egyszerűen nem működik, hiszen túl vehemensek vagytok. Kibújni meg senki nem tud a bőréből.


Szerintem a se veled-se nélküed kapcsolat kb. az a kérdés, hogy az eszemre, vagy a szívemre hallgassak - és ilyen esetben mindig az ész visz előrébb.

A szerelem szükséges, de nem elégséges feltétel egy JÓL MŰKÖDŐ kapcsolathoz.


Azon pedig lehet segíteni, hogy újra össze ne jöjjetek: le lett zárva, és komolyan is kell gondolnotok. Előbb vagy utóbb úgyis szakítás a vége az ilyen kapcsolatoknak, csak nem mindegy, hogy másfél évet töltesz hullámvölgyben, vagy ezt csináljátok évekig. Tartás kérdése az egész: megfogadni, hogy a saját érdeketekben nem nyitjátok egymásra többé az ajtót, nem beszélgettek, nem telefonálgattok, találkoztok, mert annak úgyis mindig ugyanaz a vége.

20L

2013. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!