Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamelyik családtagotok...

Ha valamelyik családtagotok gyilkosság miatt évekre börtönbe kerülne a szabadulása után befogadnátok a házatokba?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 12:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
De megfogalmazhatom egyszerűbben is, akinél ott szerepel az ítéletben az "előre megfontolt szándék", "előre kitervelt mód", a "nyereségvágy vagy más aljas indok", na azoknál kizárt a befogadás. A többieknél meg szóba jöhet.
2013. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

A 10 által említett kislány Simek Kitti volt. Előre megfontolt szándékkal ölte meg a mostohaapját, aki éveken át ütötte-verte, erőszakolta, terrorban tartotta őt és rákos édesanyját. Kitti ölt, de nem gyilkolt.

A témához: ha az illető önvédelemből ölt vagy halálos balesetet okozott, megérdemel még egy esélyt. Aki haszonvágyból, előre megfontolt szándékkal vagy többször gyilkolt, abban nem mernék megbízni, nem engedném a családom közelébe.

2013. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
#10, A Simek Kitty, nem leszúrta, hanem ÁLMÁBAN agyonlőtte... na és nálam meg pont arra példa, hogy az ilyen embert SOHA. Én anno is nagyon ellene voltam, hogy elnöki kegyelemmel 0 napot üljön a jogerősen megítélt 2 év 2 hónap helyett, és hát sajnos az utána eltelt idő engem igazolt...
2013. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha véletlen emberölés volt akkor igen, ha előre megfontolt szándékkal ölt meg bárkit is, akkor nem.
2013. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

13! utána eltelt idő? mert mi történt azóta? (nem pletykaszinten érdekel, csak kíváncsi vagyok az esetre, mert ha egyszer meglesz a diplomám, ilyesmivel szeretnék foglalkozni.)


a kérdésre válaszolva:

az előttem szólók már leírták. körülményektől függ. hogyha anyukám, apukám, testvére, barátom kerülnének börtönbe gyilkosság miatt, valószínűleg visszafogadnám őket, mert nem tudom elképzelni róluk a szándékos emberölést. még az elpattan a cérna esetét sem. persze ha mégis kiderülne, hogy valamelyikük puszta kéjvágyból vagy nyereségvágyból stb. gyilkolt, nem fogadnám be a lakásomba (bár szerintem ilyen esetekben életfogytiglant adnak többnyire, tehát nem lenne szabadulás), de támaszként ott lennék neki, mert ki más, ha nem a család? megpróbálnám megérteni, mit miért tett, a legjobb pszichológusokhoz járatnám. hogyha viszont továbbra is látnám benne azt, ami rávette a gyilkosságra, magam szólnék az illetékeseknek, hogy felügyelet alá kéne helyezni. bár nem hiszem, hogy egyátalán kiengedték volna, ha nem teljesen beszámítható.

2013. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15. Az életfogytiglan nem azt jelenti, hogy valaki élete végéig börtönben lesz. Van aki 20-25 évet kap és utána éli világát. Simek Kitti meg nyugodtan ülhetett volna két évet, ha más kibír 15-20 évet akkor ő is.
2013. máj. 10. 14:56
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
oké nem vagyok jártas a jogban, de a tényleges életfogytiglanra gondoltam. mert olvastam a szegedi Csillag börtönpszichológusával készült interjút, és ő írta, hogy azt hiszem, jelenleg 8 olyan elítélttel foglalkozik, akik tényleges életfogytot kaptak, többségük családgyilkosság, többszörös gyilkosság miatt. na ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha igazán komoly bűcselekményt követett el, amikor már az agyával, felfogásával van a gond, akkor nem fogadnám vissza a lakásomba. hogyha viszont kiengedik, mert mittudomén, 20 évet kapott egy kocsmai verekedéses gyilkosság miatt, vagy mondjuk öcsém hirtelen felindulásból halálra püfölné az asszonyka szeretőjét munkából hazaérve, akkor lesz.rnám, és befogadnám. mert mint írtam, ki más, ha nem a közeli család? (hozzáteszem, öcsém 14, és a családban senki nem jár kocsmába, csak példa volt).
2013. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

#15, tudod, a kriminológia egyik alaptétele, hogy a bántalmazottból gyakran bántalmazó válik... na, az említett lány is egy ilyen karakter valójában, egy bántalmazottból lett bántalmazó, szociopata. Na, ezt helyesen ismerte fel a bíróság, és hozott ehhez képest méltányos ítéletet az ügyben, csak hát a politika közbeszólt...

Na, hát ennek eredményeképp a lány bevállalt egy terhességet eszközként, hogy biztosabb legyen a kegyelmi ítélete, aztán a következő alkalommal akkor került a lapokba, amikor megverte a gyereke apját a kocsma udvarán, az elmúlt évek híre meg az, hogy lepattant külföldre hát... szóval belevetve magát az éjszakai életbe, az itt hagyott párja meg egyedül neveli a gyereket nem könnyű körülmények között...

Mindezt azért, mert a politika nem hagyta, hogy a lányt a bíróság megtanítsa arra, hogy az ember tetteinek következményei is vannak. Szóval mondhatjuk azt is, hogy valójában a kegyelem, a politikai játszmák áldozata lett, aki, szinte biztos vagyok benne, hogy még fog szerepelni bűnügyi hírekben pont ezért, akár mint bántalmazó, akár, mint áldozat.


A Simek Kitty ügyből meg leginkább azért lett "A SIMEK KITTY ÜGY"- ha tetszel érteni - mert akkor még a másik politikai oldalon politikai karriert építő M. K. be akarta biztosítani, hogy ő legyen Magyarország képviselője a következő terminusban is a CEDAW nevű nemzetközi nőjogi-családjogi szervezetben, és ehhez kapóra jött neki ez a nagy média-visszhangot kapott családon belüli erőszak-eset... kb. ennyi lehet.

2013. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
18-as: Simek Kitty nem véletlenül lett ilyen, az ő neveltetése, életkörülményei után az lenne a csoda, ha normális lenne. el lehet ítélni gyilkosságért akár tíz évre is, de akkor is vonjuk le belőle azt a tíz évet, amit a nevelőapja mellett töltött, mert az felért egy börtönnel. másfelől semmilyen szinten nem lenne etikus elítélni őt egy olyan állam törvényei alapján, ami tíz éven keresztül Kitty legalapvetőbb emberi jogait se biztosította, mert "amíg vér nem folyik, nem szólunk közbe". de ez van ebben az országban, ahol a politikusok is hívei, adott esetben elkövetői is a családon belüli erőszaknak.
2013. máj. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, ez nem etikai kérdés, 16 évesen még be tudta volna tölteni a büntetés az alapvető funkcióját: a nevelést. Így meg az van, hogy ha csak csoda nem történik, jó sansszal vagy börtönben tettesként, vagy áldozatként fogja végezni, és már senki sem fogja tudni megmenteni, mert a barom apja tette amilyenné, a politika meg elvette tőle a változás lehetőségét is. Ja és közbe persze mások élete is rá fog menni esetleg, eddig esélyes az ex párja, a gyerekük, stb...
2013. máj. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!