Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan bírnátok?

Ti hogyan bírnátok?

Figyelt kérdés

Anyum két éve nyugdíjba ment,és azóta teljesen megváltozott.

Beteg,alig tud menni,ki sem mozdul a házból,csak az udvarra emiatt.DE!Orvoshoz esze ágában sincs menni,nem érdekli.Nekem ez nagyon nagyon rossz és nehéz így látni,hogy fokozatosan épül le.Számtalanszor próbáltam már vele erről beszélni,hogy menjen orvoshoz,többen mondják neki,de megsértődik rajta,és elkezd sírni,mintha nem tudom mit mondanánk.Mit tegyek?Ettől nagyon szenvedek.



2013. máj. 13. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elment az életkedve, depressziós. Sokan vannak így közvetlenül a nyugdíj után. Jó lenne találnia valamilyen hasznos elfoglaltságot, ami értelmet adna a napjainak.


Egyébként én is átmentem ezen. Meg kellett tanulni "lelassulni", és azt is meg kellett tanulnom, hogy önmagam számára én vagyok a legfontosabb. Nem volt könnyű menet.


Nekem a barátaim segítettek. Sokat olvasok, színházba, moziba, úszni járok. Kreatív, egészséges kajákat készítek, csinosítom a lakást, zenemániás lettem, sokat sétálok, egyebek...

Ha csak egy olyan dologra sikerül rávenned édesanyád, ami tetszik neki, onnantól már könnyebb rászoknia más élvezetekre is.

2013. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsö nagyon jól írja.

Ez a nyugdíjas depresszió, szinte mindenkinél eljön az elsö években.


Elfoglaltság. unokák...

2013. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,megpróbáljuk ezeket a dolgokat.
2013. máj. 13. 13:47
 4/4 anonim válasza:

Mindenképpen célt kell adni neki! Kérdezgesd finoman, próbáld megismerni minden gondolatát, minden régi álmát, kérdezgesd a múltjáról...

És minél többet legyen társaságban, hogy ne tudjon befordulni. Ha talál magának célt, egészségileg is sokkal jobban lesz.

Sok sikert!

2013. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!