Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostantól semmiben sem támogat...

Mostantól semmiben sem támogat apám, nem tudom hogy fogom befejezni a tanulmányaimat. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Nem jövök ki a tesómmal és annak párjával, sokat veszekszünk emiatt apámmal. Én az első évemet fejezem be egyetemen. Semmiből sem buktam meg, mindenből elsőre átmentem. Viszont én is fizetősön vagyok mint tesóm. Azonban tesóm már ötödik éve jár egy 3éves főiskolára. Emellett dohányzik és elég rendesen beleveti magát az éjszakába, én viszont nem is dohányzom és nem is részegedek le soha. 2hete volt egy hatalmas vitám apámmal arról, hogy vegye már észre, hogy tesóm csak kizsigereli és egy rakat pénzt elhord a barátnőjéhez.(bnője nem dolgozik, nem tanul és a szülei is munkanélküliek) Tesóm min. 40eFt kap egy hónapra(plusz még amennyit nem tudok) elkölteni bármire én viszont csak 10eFt. Van amikor haza se tudok jönni, mert nincs pénzem rá. És amikor ezt felhoztam szóba, hogy szeretnék több pénzt kérni, ordibált velem és azt mondta innentől úgy oldod meg az anyagi gondjaidat ahogy akarod. És tényleg nem is kaptam egy forintot sem. Ha otthon vagyok levegőnek néz vagy folyton belém köt(pl.ilyenekbe is, hogy ne a sárga tálcáról egyek hanem a kékről..???) Anyukám sajnos nem keres túl sokat,de támogat amiben csak tud. Elkezdtem a jogsit is csinálni, de félbe kell hagynom, mert nincs rá keretem. Keresek munkát, de eddig mindenhol elutasítottak. Sajnos, ha kapnék valahol munkát se biztos, hogy el tudnék oda utazni, nincs helyi bérletem. (210km-re tanulok a lakhelyemtől.)


Az lenne a kérdésem, hogy érdemes egyáltalán leállnom és kiállni magamért vagy hagyjam a fenébe és valahogy (igaz, még semmi ötletem sincs a jövőre nézve) próbáljak meg saját lábra állni? Nagyon rosszul esik, hogy csak így hagy a fenébe és végig kell néznem ahogy tesóm dorbézol a semmiért én meg az eddigi kitűzött céljaimat elértem és mégsem támogatnak.(Nekem van nyelvvizsgám, 2szakmám, érettségim, egyetemre járok amit sikeresen végzek és a jogsim is nagyon jól megy, tesómnak csak 1érettségije van)


Mégis mit tudnék csinálni? Ki mit csinálna az én helyemben? Mi a teendő ilyenkor?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 14. 11:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
35%
Felnőttél, szépen elmész melózni, és meló mellett elvégzed a sulit, és finanszírozod a saját szükségleteidet. Nem azt nézed, ki mit kap, kivel mit csinálnak, hanem a saját életedet rakod rendbe, úgy hogy nem másra támaszkodsz.
2013. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Ja, könnyű ezt mondani, de olyanok szája jár ilyenkor, akit szintén pénzeltek legalább 25 éves korukig, vagy az iskolát csak hírből ismerik..megnézném, hogy te hogy mész el dolgozni úgy, hogy esetleg 7ig suliban vagy, de mondjuk 250 a tandíj és tartsd is fent magad, meg lakj valahol.
2013. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%

Kíváncsi lennék kedves első válaszoló, hogy a mai világban te hogy tudnál egyedül a nulláról elindulni úgy, hogy semmiféle támogatást nem kapsz!! Sehogy!!! Biztos te is egy beképzelt pénzelt csemete vagy!!


A kérdésre válaszolva sajnálom a helyzetedet kérdező. Anyukád esetleg nem tud segíteni valamiben vagy apukáddal megbeszélné ezt a dolgot?Enyhítené egy kicsit?

2013. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok. Egy ideig próbáltam valamire jutni velük, de aztán arra jutottam, hogy maradjanak maguknak. Most halasztok, keresek munkát, és valahogy majd megpróbálom befejezni az egyetemet. A dolog pozitívuma, hogy nem kell folyton elcseszni a hétvégéim azzal, hogy utazgatok hozzájuk, hogy azt hallgassam, milyen egy sz@r alak vagyok, hanem végre tudok értelmes dolgokkal foglalkozni.

Én nem bántam meg, hogy szakítottam a családommal. Csak lehúztak, az öcsém, akinek 15 évesen már rendőrségi ügye volt, a kis szent, akit ajnározni kell, én meg, aki igyekszem, egy senki vagyok a szemükben. Hát akkor érezzék jól magukat nélkülem.

2013. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
elmegy melózni,nappaliról estire,plusz diákhitel. nőj fel!!
2013. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Én munka mellett végeztem el a főiskolát, nem lehetetlen. 2 műszakban dolgoztam, hétvégén pedig suliban voltam. Járj utána, hogy levelezőn el tudnád-e végezni, akkor el tudsz menni dolgozni, és ki tudod fizetni a sulit.
2013. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

4. vagyok, az mondjuk tény, hogy egyébként baromi nehéz... volt hogy két hónapig margarinos kenyéren éltem, a gyomrom már egész nap görcsölt. Ruhám, cipőm alig van, pénzem semmi, a jövőm bizonytalan, kicsit félek is, hogy az utcára kerülök, onnan nem lenne lelkierőm talpra állni.

De még így is megéri! Ha elég rossz a családod, akkor nagyon!

2013. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is hasonló a helyzet, csakhogy nálunk a húgomba tömik a pénzt elég rendesen, én meg, mivel már nagykorú vagyok, tartsam el magam, ahogy akarom, nappalis egyetem mellett. A húgom dohányzik, iszik és még drogügyei is voltak már (meg ezzel egyetemben rendőrségi ügyei is). Mégis, havonta sok-sok tízezret visz el a családi kasszából bulikra, míg én a kenyeret is magamnak fizetem. Ha én elmegyek vizsgázni kocsival, a saját pénzemen, óriási veszekedés van belőle, ellenben a húgomnak jár az ingyen fuvar buliba is. Ő mehetett európai körútra a szüleim pénzén, na meg síelni is, nekem még az osztálykirándulásokat sem akarták fizetni gimis koromban. Neki jár a 16 ezres parfüm, nekem még 500Ft-ért sem vettek, mert "minek nekem az". És soha, de soha nem fogom megérteni, őt miért szeretik jobban, neki miért jár az, ami nekem nem, mikor csak egy ostoba, drogos liba, aki ocsmányul beszél a családjával, bukdácsol az iskolában és semmit nem segít itthon. Úgyhogy nem vagy egyedül...

A sulira pedig azt tudom mondani, hogy mérlegelj, megéri-e egyáltalán folytatnod. Én csak most, miután a párom végzett, szembesültem vele, hogy ugyanúgy mehet az ember diplomával mekibe krumplit sütni, mint diploma nélkül, pedig a nagyokosok szerint "piacképes" diplomája van, jó nyelvtudással, de külföldön a magyart semmibe sem veszik, itthon meg 80ezerért tök mindegy, hol dolgozol, többet meg aligha kapsz. Én a fiatalabbakat is arra intem, hogy felesleges egyetemre menniük, én is megtapasztaltam már és a párom is, hogy nagy nullát nem ér az egész.

2013. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
4-es, szerintem mi jól megértenénk egymást. :) 8-as voltam.
2013. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem lehet levelezőn végezni, csak nappalin indították a képzést! És valóban reggeltől estig suliban vagyok, gyakorlatoznom is kell minden évben 1hónapot. Nem olyan egyszerű azért..
2013. máj. 14. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!