Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülök, hogy meghalt apám,...

Örülök, hogy meghalt apám, ezt nem nézik jó szemmel a rokonok. Sínrom kéne miatta?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem szabad ilyet mondani halottról de egy állat volt és utáltam. Kiskoromban mindig megvert mindenért és maradtak nyomai. Kamaszkoromban visszaütöttem és kiütöttem az egyik fogát, meglökött és megfejeltem a szekrényt, akkor megijedt és sokáig nem emelt rám kezet de szavakkal bántott.

Szombaton halt meg és engem egyáltalán nem zavar sőt, valahol mélyen örülök neki mert szerintem megérdemelte azok után amit velem tett. Egyáltalán nem viselkedett úgy mint egy apa, semmi olyan nincs az életemben amire azt tudnám mondani, hogy ezt neki köszönhetem (a rossz emlékeken és hegeken kívül). A temetésre sem vagyok hajlandó elmenni és ez nem tetszik a családjának, közelebbi barátainak. Szerintük én vagyok egy utolsó roh@dék amiért máshogy gondolok apámra mint ők. Nem mondtam nekik, hogy most mit érzek de tudják, érzik. Amúgy van közöttük olyan is akik ugyanúgy utálták mint én, mégis megszólnak érte.

Mi a véleményetek erről? Tényleg én vagyok a rossz?


2013. máj. 14. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől a halál mindenkiért eljön, nem csak azokért, akik megérdemlik (szerinted). Érted is, értem is, ez nem érdem kérdése, csak tény. És nem is büntetés.


Másfelől meg a te érzéseid, a te dolgod. Nyilván azt az apa-képet, ami a szerencsésebbeknek megadatott egy igazi apuka személyében, te már ezer éve elgyászoltad, amikor bántalmazott.

2013. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen csak ne mutass ki semmilyen érzelmet, így nem vonod magadra senki figyelmét. Nem tudom mennyi idős vagy és együtt éltetek-e, szerintem egy temetésre elmenetel nem őiránta, hanem magaddal szemben lenne egy emberi gesztus, de persze nem kell majd jajveszékelve sírógörcsök közepette elájulni ahogy megy le a koporsó. Szép csendben elmész, megvan a temetés, hazamész és éled az életet tovább. Ennyi.

Mivel a többi ember nem ismeri gondolom a részleteket, így inkább ne hangoztass semmit. Gondolom, hogy jogosan érzel, de sajnos szokatlan, hogy egy szülő elhalálozása miatt valaki örüljön, Ezt nyilván az átlagemberek nem értik meg.

2013. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, hogy ilyen apa mellett kellett felnonod. A haragodat pedig engedd el, mert innentol mar csak magadat mergezed vele.


Ha barki szamara, akit szeretsz, fontos lenne, hogy elmenj a temetesre, es tudod, hogy ezzel tamogatnad az illetot, akkor a kedveert menj el. Ha nincs ilyen, akkor ne menj el. En abszolut megertem.

2013. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengetegen orulnek a bantalmazo szulo halala eseten, csak a bantalmazottak errol felnek beszelni.
2013. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a temetés segíthetne, hogy elengedd végre a haragot, mert ha Apád személyesen nem is, de az, a sok visszamaradt feszültség mérgezi tovább az életed. Ha ezt sikerülne vele küldeni a sírba, akkor sokat nyerhetnél vele.
2013. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elottem szoloval.
2013. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ezeknek a rokonoknak mennyire volt szoros a kapcsolata édesapáddal, de a saját példámon tudom, hogy micsoda álszentség van ilyenkor. Nekem olyan rokonok a szememre vetették, hogy dédnagymamám temetésén nem voltam ott (külföldön, kb. 1000 km-re élek Mo.-tól), akiket különben igen gyakran figyelmeztetni kellett, hogy egyszer-egyszer hívják már fel a dédit. Na, ilyenek játszották nekem a morálapostolt.


Szerintem ne ök határozzák meg, hogy hogyan kelljen érezned. Ha játszanád a mély gyászolót, az ugyanolyan képmutatás lenne.

2013. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sírnod miatta.
2013. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
19 éves koromig éltem vele, amikor elköltöztem hallani se akartam róla de sokszor keresett, hogy bocsássak meg neki. Most 28 vagyok. Egy ideje már túltettem magam rajta de kizártnak tartom, hogy valaha is meg fogok tudni bocsátani neki. Én direkt nem értesítettem senkit, senkinek nem mondtam semmit, hogy nehogy én legyek a hibás a végén. Úgy látom ehhez az is elég volt, hogy csendben legyek. Csak annyira volt szoros a kapcsolatuk, hogy valamelyikkel már vagy 15-20 éve nem találkozott, pedig nem laknak messze.
2013. máj. 14. 14:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs miért szégyellned magad, hisz nem azoknak kellett elviselni az éveken át tartó terrort, akik most beszólnak neked. A temetés az utolsó nap, amit el kell töltened vele, azért azt ki lehet bírni. Ha elmész rá, sok piszkálódástól megkímélheted magad és lehet, neked is jót tenne, hogy el tudd engedni. Amúgy én megértelek, ugyanez van velem is, akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést, csak az én apám él és virul. Ugyanúgy ki akar békülni, de én nem tudok, mert nem hagyja, hogy önmagam legyek, pedig már nem vagyok gyerek. Évek óta nem beszélek vele.
2013. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!