Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utlevel igenyles ujszulottnek,...

Utlevel igenyles ujszulottnek, ha az apa kulfoldi?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy utlevelet ujszulottnek mindket szulo alairasaval adnak. De mi tortenik, ha a ferj kulfoldi es ott is tartozkodik?

Mivel vizumot nem adnak neki Magyarorszagra, igy se szulesnel, se utlevel igenylesnel nem lehet ott. En viszont szeretnek hozza kimenni a gyerekkel, de nem tudom, hogyan lehetseges utlevelet igenyelni ujszulottnek.


2013. máj. 15. 07:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Okmányirodában érdeklődni meg, hogy ilyen esetben mi a teendő.
2013. máj. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Akkor gondolim nincs apasági se.ha csak te vagy beirva az anyakönyvibe egyedül is intézetheted.
2013. máj. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Masodik! Férjnel van. A férj az apa, nem kell apasagi.
2013. máj. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Hogy van férjnél ha nem kapott vízumot?
2013. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
Házasság után akkor is ha külföldön házasodtak a férj felveheti a feleség állampolgársàgàt mármint lehet kettős állampolgár. Bocs lehet hülye vagyok de ezt akkor nem értem
2013. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mi az összefüggés? A nő kint élt, összeházasodtak, terhes lett es hazajött szülni. A férj meg nem kapott vízumot.
2013. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy veheti fel a házastárs állampolgárságát!
2013. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
És ha igy lenne abba mi a jó? Mármint házas, a férj nem kap vízumot igy lemarad a gyerek születéséröl. Ha eddig együtt éltek külföldön mi értelme hazamenni szülni?
2013. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#5 Ez nem igaz.
2013. máj. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ès hogy intézted el a többi papírjait a gyereknek? Mert a többi magyar papírhoz is mindkét szülö aláírása kell.


Nekem is külföldi a férjem, de nekünk minden papírt kettönknek kellett aláírni. Még a házasság honosítását is.

Mi is külföldön házasodtunk, majd kötelezö a házasság honosítását kérni. ha ez nem volt meg akkor Mo-n nem is hivatalos a házsságotok, vagy is a gyereknek a férjed nem lehet a törvényes apja. Mo-n külföldön készült apaságit nem fogadnak el, azt csak otthon lehet. Szóval nem értem hol tartotok.

2013. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!