Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kiskorú gyermeknek az első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiskorú gyermeknek az első személyi igazolvány elkészítése ingyenes? Mindkét szülő jelenléte kötelező az ügyintézéskor? Gyermeknek is meg kell jelennie?

Figyelt kérdés
Válófélben lévő szülők, bírói döntés még nem született gyermekelhelyezés ügyében...ez esetben?
2011. nov. 28. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ingyenes. Azt hiszem kell a másik szülő beleegyezése. Gyereknek is meg kell jelennie a fénykép miatt.
2011. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. ezek szerint akkor lenne csak elég az egyik szülő jelenléte, ha lenne jogerős ítélet gyermekelhelyezésről...
2011. nov. 28. 14:47
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Az első ingyenes. A gyermeknek meg kell jelennie és aláírnia is kell. Az, hogy kötelező-e a szülő jelenléte, nem tudom. Velem csak édesanyám jött el, mert édesapám dolgozott.
2011. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Alárni? És ha még nem tud írni? Nem offolni akarok, csak kíváncsi vagyok rá..
2011. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom, hogy itt Magyarországon 14 évesen kapja meg a gyermek az első személyi igazolványát, akkor tud írni. Én annyi idősen kaptam a személyimet. Természetesen van olyan ismerősöm, aki kinn él Ausztriában és a gyermeke 1,5 éves és már van személyije, mert ott X éves koráig ingyenes. Tehát jogos a kérdés kedves Harmadik válaszoló!
2011. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Azt kifelejtettem, hogy az első személyi csak abban az esetben ingyenes, ha a gyermeknek nincs érvényes útlevele. Ha van, akkor pénzbe kerül.
2011. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Helyesbítenék: Van olyan is itt Magyarországon, amikor a szülő a gyermek születése után igényli a személyi igazolványát, de az más tészta.

Még annyit találtam, hogy az igénylőnek, tehát a gyermek jelenléte szükséges. A szülőé nem feltétlen.

2011. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
helyesbítenék én is, kisiskolás a gyermek, így már tud írni!! akkor ezek szerint neki is meg kell jelenni, jól van, köszönöm a kedves segítséget mindenkinek!!
2011. nov. 28. 18:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

most csináltattam 6hós fiamnak.

Egyik szülő elég, kisgyerek kell a fénykép miatt.

Neked ill gyerek meglévő íratai is kellenek

2011. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. nov. 29. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!