Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kapcsolatban/hazassagban...

Egy kapcsolatban/hazassagban elo nonek van joga az egyedullethez, maganelethez?

Figyelt kérdés

Nezelodtem kicsit ezen az oldalon es talalkoztam egy kerdessel. Egy holgy tette fel,arrol szolt a kérdés, elmehet-e baratnokkel màr nem emlékszem hova, a férj nélkul, talan a Balatonra. Kapott par negativ hangu valaszt- ezek késztettek néminemu gondolkodasra. Adott egy no- éljen akar parkapcsolatban, vagy mar legyen hazas, gyerekkel vagy anelkul ( és kapcsolat, hazassag alatt most ertsuk a jol mukodo, megfelelo kapcsolatot). Ha a no ugy dont, par napra egyedul szeretne lenni, eltunni egy kicsit,akkor.. az megengedett vagy nagyon nem? Visszatetszo?

Hozok mégegy példat, a sajat életembol: a kolleganom.Hazas,4 gyereke van (ovistol iskolasig), most hetvegen elmegy Londonba- ahogy mondja, szuksege van a a nagyvaros pezsgésére, a szinhazakra, arra, hogy végre megihat nyugalomban egy pohar bort, elszivhat egy cigit. (Hmm, irigylem is kicsit..:))A mindjart ideugro, frocsogo, sajat maguk frusztracioit masokon kitolteni kedvelo kommentelok kivédése érdekében teszem hozza, hogy valoban egy szolid, kedves, normalis norol van szo, nem bulizni/pasizni/kitudjamit szeretne.

Tehat, a kérdésem: - mit gondoltok az ilyen szituaciokrol? Voltal mar esetleg te, egyedul valahol parod nelkul? Elfogadhatonak tartjatok ezt, vagy sem?

Koszonom szépen!


2013. máj. 15. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha szól a párjának, hova megy, mennyi időre, hogy ne aggódjon, miért ne. Legalább a párja is elhívhatja a barátait arra az időre.
2013. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem elfogadható. Én is voltam már férj és gyerek mellett barátnős hétvégén. A férjem is volt már többször kint koncerten a barátaival (Bécsben, Berlinben), ők sem siettek haza:) Ezzel számomra nincs gond. Vagyis számunkra. És szerintem ez a lényeg, hogy mi ketten így gondoljuk, "engedjük" egymást. Akár pár órára, akár egy napra, hétvégére, hétre. Attól függ mi a program. Nem állandóan megyünk természetesen. De igen, mindkettőnkben megvan az igény néha gyerekmentes vagy éppen egymástól mentes időtöltésre is. Ez nem jelenti azt, hogy teher a család. Nem az, egyáltalán nem az. De néha jó, egész nap üzleteket járni, egész éjjel koktélozni, másnap délben felkelni, és kezdeni előröl a semmittevést, olyan barátnőkkel akiket ezer éve ismersz, és akikkel ez régen olyan természetes volt akármikor:) Utána persze jó hazamenni is:)
2013. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nincs ebben semmi rossz. Én is kétgyermekes anyuka vagyok, és évente egyszer én is a barátnőimmel utazom el. Utána mindig feltöltődve, kipihenve érkezem haza.
2013. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez nem jog kérdése, úgy állok a dologhoz, hogy a páromnak se essen rosszul. Ha esetleg neki nincsenek barátai, nem fogok lelépni a barátnőimmel 3-4 napra, hogy ő meg egyedül ücsörögjön otthon. Ha elmenne mondjuk a haverjaival ide-oda, az más dolog, akkor én is csinálok külön programot, mert egyébként nincs ellenemre a külön szórakozás.


Fordított esetben sem esne jól, ha tudná át azt, hogy amíg ő esetleg nyaral, én otthon téblábolok. Plusz rájön az is, hogy ha kettesben nem tudunk elmenni, esetleg anyagi okokból, akkor külön nyaralásra sem költök, mert a közös fontosabb lenne.


Az, hogy egy egy este külön, nem kérdés, menjen csak, megyek én is, ha úgy van, a hosszabb távú nálam attól függ, mit szól a másik, hogy esne neki.


Ez a "megihat egy pohár bort, elszívhat egy cigit" dolgot nem értem, a párja mellett nem teheti? Egy felnőtt ember hagy igyon már meg egy pohár italt vagy szívhasson el egy cigit, ha jól esik neki. Ilyenért soha eszembe sem jutna szólni a páromnak, nem vagyok az anyukája, és fordítva sem tetszene!

2013. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne?


Egyáltalán nem értem, hogy miért kéne a kapcsolat létrejöttétől kezdődően már folyton összeragadva lenni, mindent midnig együtt csinálni? A "jóban-rosszban"-t komolyan gondolom, de ha mindkét félnek van igénye a saját hobbijára, időtöltésére, akkor ezt csak azért, mert szerelmi kapcsolatban van valakivel, nem kell beszüntetni.


Az ovis-sulis gyerekek már simán túlélnek az anyjuk nélkül egy hétvégét, kár lenne ezen fennakadni.


A párom minden nyáron táboroztat gyerekeket, akkor nélkülem megy, mondjukaz inkább munka. De néha van, hogy a hétvégét a szüleinél tölti, ha nekem dolgom van, akkor nem egyedül ül a lakásban, hanem elmegy és jól érzi magát. Ugyanígy én is évente pár napot nyaralok pl. a nővéremmel, régi hagyományunk, és párkapcsolattól függetlenül elmegyünk együtt.

2013. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem épp ma akart a párom "elzavarni", hogy menjek el valahová pár napra... még azóta sem tértem magamhoz! :D
2013. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem erre igényem nincs.

Egyedüllétnek, kikapcsolódásnak megfelel, ha egy pár órára kiszakadok itthonról, barátnőzök, plázázok, kibeszéljük "a pasikat", és a női dolgokat. Szeretem a férjem, de vele pl. egyáltalán nem lehet megbeszélni, hogy vörösre vagy szőkére fessem a hajam. :)

Kikapcsolódást, londoni kiruccanást meg balatonit én legfeljebb vele, a férjemmel tudom elképzelni. Egyszerűen azért, mert hiányozna, egy csomó dolog lenne, amiről csak az jut eszembe, hogy neki mennyire tetszene, és sok mindenből kimaradna. Így nem érezném igazán jól magam.

(Akkor is kb. ez van, ha fél napra elszakadunk a gyerekektől kikapcsolódni, két percenként emlegetjük őket, mi tetszene nekik, minek örülnének.)

Gondolom, azért, mert sok a közös bennünk, hasonló dolgokat szeretünk. Ha a férjem pl. nem élvezné a kiállítást, akkor nem lenne egy szava se, ha egyedül megyek. De ha őt is érdekli, baromi felesleges külön menni. Ráadásul a barátaink is közösek.


Akinél ilyen nincs, és oda-vissza működik a dolog, ott egye fene. Mondjuk egyszer a feleség megy hétvégézni, máskor a férj megy a haverokkal két napos pecatúrára. Főleg, ha a feleség utál horgászni, és csak elunná magát.


Amíg kölcsönös, és megvan az egyensúly, addig ez szerintem nem gond. Legfeljebb akkor lesz belőle balhé, ha az egyik fél ilyenkor féltékenykedik, tehát nem bízik a másikban, illetve valakinek sokkal több szabadság "jár", mint a párjának.

2013. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha esetleg neki nincsenek barátai, nem fogok lelépni a barátnőimmel 3-4 napra, hogy ő meg egyedül ücsörögjön otthon."


És ha egyedül szeret lenni? Ha nem is akar barátokat? Egyedül lenni nem rossz, nem kell mindig emberekkel körbevennünk magunkat.

2013. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha egyedül szeretne lenni, az nyilván más :) De ha esetleg új helyre költözünk, senki ismerőse, és tudom hogy egyébként társasági ember, akkor nem hagynám magára. Egyszerűen nem érezném jól magam,számomra elképzelhetetlen... És hát vele szívesebben mennék :)
2013. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenembernek jót tesz, ha kicsit egyedül lehet és csak saját magára koncentrálhat.

Itt a mértékek eltérőek.


Amíg én pl. bőven megelégszem a napi 1-2 órával amit magara szentelhetek, addig lehet más napokat venne igénybe.

Kis családos anyukánál azért bonyolultabb a szitu, mert ott a gyerekekre is vigyázni kell. Tehát úgy kell mindenkinek összeszervezni a dolgokat, hogy a kicsik ne legyenek egyedül, és ne szabaduljon el a káosz.


De ha senki nem igényli abba a pár napba akkor miért ne?

2013. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!