Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire reális, ha így...

Ez mennyire reális, ha így búcsúzok el a szüleimtől? Megtehetem?

Figyelt kérdés

Én már nagykorú vagyok. Tavaly bekerültem egy cukrász iskolába/tanfolyamra. Tankönyvek, munkaruha megvéve. Emiatt bűntudatom van, de nem tudok mit tenni.

Nem jártam be.

Az a tervem, hogy elszökök - írok egy levelet, hogy elmentem, elköltöztem s ne keressenek - van hova mennem, és mindent elintézek, nem fogok éhenpusztulni.

Ennyi.

És nem látnak többé, vagy legalábbis hosszabb ideig nem megyek haza... Beletörődnének, hiszen úgy is felnőtt vagyok, vagy nem lenne ilyen sima az ügy mint ahogy képzelem?


2013. máj. 15. 14:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnél ilyen rútul elbánni a szüleiddel? Van rá okod?
2013. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
hú jajj nem valami felnőttes gondolkodás :(
2013. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

De ha már ennyire felnőtt vagy, akkor mi a fenéért kell elszöknöd.

A felnőtt emberek ezt úgy csinálják, hogy odaállnak a másik elé ée elmondják, hogy mi a helyzet.

Ha meg baromságot csináltál, akkor igenis vállald érte afelelősséget meg azt, hogy a szüleidnek lesz egy-két nem éppen kedves szava, hogy így elszúrtad a pénzüket meg ezt a lehetőségedet.

2013. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod megtenni?


Ennek semmi értelme. Mit vétettek a szüleid, hogy így akarod őket bántani?

Csak mert ellébecoltál egy évet, még nem kell meglépni. Egyébként is: nem szökhetsz meg mindig a felelősség elől. Ha nagykorú vagy, vállald is, amit csináltl, állj eléjük, valld be, hogy ez nem jött össze, nem csináltad végig. Ez és ez a terved, ide és ide készülsz költözni. Így és így fogsz megélni.


Miért kell az egész szappanoperás-elszökős dráma???

2013. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként mondom, hogy nem csak nem reális, hanem hálátlan szemét dolog lenne a részedről. Azért, mert nem vállalod a tetteid következményét, nem kell fájdalmat okoznod azoknak, akik feltehetően sokat áldoztak rád, szeretnek. És mit csinálsz, ha a "van hova mennem" már nem lesz valamiért? Szakmád sincs ezek szerint. Minek a dráma? Szerepelni akarsz a tévében?
2013. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy fájni fog nekik.
2013. máj. 15. 15:08
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne fájna?


Alapesetben akartak, megszült az anyukád, gondozott, táplált, felneveltek, elláttak, gondoskodtak rólad. Azért tettek így - ha így volt - mert örömet okozott nekik, hogy életet adhatnak neked. Szerinted ha egy szó nélkül csak úgy kisétálsz az ajtón, mert már nagykorú vagy, az nem fáj?


Persze vannak olyan szülők, akik kb. ennyit érdemelnek, de ez eddig nem derült ki a tieidről...

2013. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Hiába vagy nagykorú,de intelligenciád nulla. Mi az ,hogy nem gondoltad,hogy fájni fog nekik,gondolkozol te egyáltalán????
2013. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Tehetni teheted, de hülyeség és hálátlanság. De megteheted.
2013. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ne tedd ezt, nagyon megbánnád. Ha el akarsz menni, köszönj el tőlük nyiltan, de semmi szükség arra, hogy csak úgy lelépj és megszakítsd velük a kapcsolatot.
2013. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!