Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire reális, ha így...

Ez mennyire reális, ha így búcsúzok el a szüleimtől? Megtehetem?

Figyelt kérdés

Én már nagykorú vagyok. Tavaly bekerültem egy cukrász iskolába/tanfolyamra. Tankönyvek, munkaruha megvéve. Emiatt bűntudatom van, de nem tudok mit tenni.

Nem jártam be.

Az a tervem, hogy elszökök - írok egy levelet, hogy elmentem, elköltöztem s ne keressenek - van hova mennem, és mindent elintézek, nem fogok éhenpusztulni.

Ennyi.

És nem látnak többé, vagy legalábbis hosszabb ideig nem megyek haza... Beletörődnének, hiszen úgy is felnőtt vagyok, vagy nem lenne ilyen sima az ügy mint ahogy képzelem?


2013. máj. 15. 14:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan!!!(előző)
2013. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy gyerek, nem vagy felnőtt. Kallódó fiatal vagy. Ennek megfelelő válaszokat kaptál.
2013. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
33%
Nem csodálkoznék,ha pár hónap múlva a drogelvonón lennél. Le fogsz csúszni,de meg is érdemled,ha ennyi eszed van!!!
2013. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Szegény szüleid. Bele fognak pusztulni a fájdalomba. Komolyan csak azért akarsz szó nélkül lelépni, mert nem mered nekik bevallani, hogy abbahagytad a tanfolyamot???
2013. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
De miért is akarsz lelépni? A tankönyv és a munkaruha miatt? Ennyi?
2013. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért búcsúznál el? Mert 15 éves vagy még csak de már ki kell vinned a szemetet? Nőj már fel. Ha jól értelmezem, befizettek egy iskolába ahova nem jártál be, majd megsértődtél és világgá mész. Kb. 10 órát leszel távol, ezután rájössz hogy a sültcsirkét nem tündérek varázsolják a tányérra.

Inkább használd ki a lehetőséget és tanulj.

2013. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

figyelj! Nekem bármennyire is szófogadatlan "rossz" vagy "hálátlan" is lenne a gyerekem a szívem szakadna bele, hogy nem tudom hol van, él-e még... Miért akarsz velük ennyire kiszúrni?

Korrektebb sokkal, ha leülsz és megbeszéled velük... Az igazi felnőtt hozzáállás, hogyha keresel egy nyári melót és "visszafizeted" a könyvek és ruha árát, hogy tudd ők mennyit fizettek az iskoláztatásodért... Ha egy hónapig gürizel és nincs szinte egy kanyid se akkor gondolkozz el, hogy mit tesznek érted!

Ha nem tetszik a cukrász szakma (vagy bármi más jobban érdekel) beszéld meg velük és menj át másik suliba! Nagyon jó szakma pedig... Barátnőm hétvégente vállal sütést (formatorták, pogácsa stb stb) és egy formatorta ára nála 7.000 forint és rengetegen keresik... Kétszer meggondolnám a helyedben mert itt ha nincs is fix munkahelyed (pl bolti eladó, takarító, futár stb) akkor is tudsz élni belőle!

Én fodrász vagyok... Tudom miről beszélek, ha nem is volt fix munkahelyem akkor is éltem, mint Marci hevesen és dolgoztam (igaz nem hivatalosan). De volt miből élnem.

Gondold át! nagyon jó szakmát adnának a szüleid a kezedbe!

2013. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Rablógyilkosok a szüleid, hogy ezt érdemlik? Mi a vétkük, hogy nem lehet felnőtt módjára kommunikálni velük arról, hogy te mit gondolsz, ők mit gondolnak. Azért ez nem így működik ám.
2013. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem,itt az élőpélda,hogy az emberi hülyeség határtalan!
2013. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hangoztatod hogy naagy korú vagy, pedig a gondolkodás módod vetekszik egy 13 évesével bár egyes 13 éveseknek ez sértés lenne!

Először is attól hogy nagykorú lettél szerinted már nem is vagy a szüleid gyereke? Még jó hogy szenvednének ha se szó se beszéd lelépnél. Minden szülő szereti a gyerekét és megsúgom, ha már 60 éves nagymama leszel (és még élnek akkor a szüleid) nekik akkor is te a kicsi lányuk leszel akit szeretnek és ahogy csak tudtak felneveltek. Mivel nem írod, hogy hú rohadt alkoholisták meg vernek meg stb feltételezem, hogy normális szüleid vannak. Egyébként meg ilyen gyáván meghátrálni még egy baráti viszonyból is gáz. Mi vagy ha nem felnőtt? Nagyon egyszerű GYEREK! 20on évesen a gondolkodás szabja meg, hogy hol is állsz éppen és te elég felelőtlen és gyerekes vagy ráadásul hisztis önző és beképzelt is.

2013. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!